TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je čtv 27.06.2019, 04:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rádio napájení/ukostření
PříspěvekNapsal: pát 07.06.2019, 11:27 
Navigátor
Však se ptám výše, za někdo neví, za není rádio zabezpečeno, že uvidí jiný kód jednotky a nespustí se.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 12.06.2019, 15:50 
Navigátor
Toho bych se asi nebál. Dneska jsem to rozdělal a v kontaktech to není. Ty jsou v naprosto výstavním stavu. Když to srovnám se 4 roky starým golfem, tak bych je umístil klidně do vitrínky :-)

A opravdu mělo vliv když jsem zatlačil na radio ze strany na straně on/off ale hlavně eject.

Pokusím se s tím zakvrdlat za chodu alr to pujde těžko ten panel se nedá nějak rozumě "pověsit" či odložit někam vedle.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 12.06.2019, 16:40 
Věčnej rejpal
...a co ho jednoducho odniest do opravovne - napriklad u nas to robi chlapik co aj TV a podobne. Ja by som si tipol na nejaký studený spoj alebo inu blbost jednoduchú.

Obrázek UK 7AFE
Obrázek JP 4AFE
Obrázek Civic R18A2
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 12.06.2019, 18:48 
Navigátor
To by asi moc nepomohlo, děje se to náhodně. Není to vůbec časté a trvá to jen chvíli, třeba pár desítek sekund (proto jsem to tipoval na problémový kondenzátor. Ale rádio jsem částečně rozebral a vypadá v pohodě. BTW je vyrobeno v ČR a stejně jako kontakty musím pochválit provedení... vše vypadá jako nové. Kontakty jsem prostříknul (de facto vše co se dalo rozebrat) ale nedávám tomu moc šancí. Uvidíme. Alespoň jsem zpravil problémové tlačítko eject které se muselo pořádně zamáčknout...

Hledal jsem taky nějaký aux výstup nebo tak něco, ale nic jsem nenašel. Rád bych tam připojil alespoň externí audio vstup když není přehrávač s USB vstupem. Kdyby měl někdo nějaký tip na kvalitní a levnej přehrávač s USB rád si nechám něco doporučit, jen se mi nechce vyndavat ten starej a vyřezávat rámeček, ale nic jinýho mi stejně asi nezbude. O ten prostor pod přijít nechci.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 13.06.2019, 12:28 
Člen Týmu
Jak pise jarson. To vypada na studenak.

Cca 50% problemu s elektorinikou jsem vzdy vyresil plynovou pajkou tak ze jsem proste prejel vsechny letovane veci aby se to "opravilo" nebo .... :)

Dnes za to dost casto muze ta bezolovnata pajka co uz nevydrzi tak dlouho.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 20.06.2019, 06:51 
Navigátor
Tak přátelé, konečně vyřešeno. Včera jsem měl možnost se na to v klidu podívat, a po rozebrání rádia a jeho připojení zpět do auta jsem postupně ohmatem kovového krytu rádia přišel na místo, které je citlivé na pohyb. Bohužel nemám nafoceno, ale na pravé straně krytu rádia je přišroubován IC (označení mi nešlo přečíst, ale podle umístění a provedení je to nějaký druh stabilizátoru/regulátoru), který je kovovým deklem chlazen a zároveň jeho upevňovací šroub slouží jako přívod ukostření na desku rádia. V těchto místě i při drobném pohybu docházelo k výpadkům zvuku. Nejdřív jsem zkusil prošroubovat a kontaktolem vzít šroubek a závity, kterými jde napájení - žádná změna. Takže moje pozornost šla celá na zmíněný integráč. Pájení na oko vypadlo v pohodě, nicméně jsem se to podezřelé místo chtěl propájet. Za prvé tam teda byla opravdu miniaturní vrstva cínu, protože ten spoj po letmém dotyku mikropájky okamžitě zmizel. Takže jsem to řádně kalafunou a cínem řádně propájel a složil zpět. Voalá - rádio chodí jako nové!

Takže obyčejný prostý studeňák, kdybych měl vždy více času si s tím hrát a navíc to hajzlík umě nemaskoval, že po manipulaci s rádiem to vždy chodilo, tak jsem ho mohl opravit už napoprvé. :bomb:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 20.06.2019, 07:45 
Navigátor
To, že tam je miniaturní vrstva cínu neznamená že je tam studeňák. Ta kvalita toho rádia je fakt dost vysoká, když to srovnám z běžnou elektronikou. Já bych to viděl spíš na nějaký konektor. Pokud hejbeš rádiem, pramálo hejbneš i tou deskou vevnitř, kde je ten tranzistor napájen. Spíš bych možná tipnul, že tam může být velkej tepelnej odpor mezi jím a chladičem a někdy se přehřívá.

Pokud to tak fakt bylo super vědět. Mě se to od reinstalace zatím neprojevilo, ale u mě to bylo fakt občas, ale hlavně za studena, při prvotním spuštění přístrojové desky, po nastartování auta to po chvíli zmizelo...

Jinak já stejně přemejším o výměně rádia za nějaké s USB vstupem a nebo levnější metodou najít AUX in. Ale moc nerozumím těm konektorům :-(

měl bych tedy zde otázku ohledně audia.
Autorádio yarise má tři konektory + anténa. Z toho co jsem na netu tak nějak pochopil tak 2 z nich jsou kompletní prohozené konektory ISO které mají ?všechna? nová autorádia. Zatímco ISO má jeden konektor rezervovaný na repro (4x2 vodiče pro každý reproduktor) a druhý pro napájení a signalizaci, toyota má jeden konektor pro zadní repro a druhý pro přední a signalizaci dohromady.
Na co ale slouží ten třetí konektor? Mají ho všechny autorádia? Není v něm zabudovaný AUX vstup?

iso:
NAJDISERVIS.CZ
http://www.najdiservis.cz/navod.htm?clid=4569&strana=1

Rád bych do stávajícího rádia přivedl signál z externího vstupu. Pokud by mi stačilo do toho třetího konektoru pouze dozapojit kabel s 3,5 jackem, tak by mi to stačilo. U jiného modelu(ů) jsem se dočetl že by při zapojení konektoru mělo automaticky odpojit radio a začít brát signál z tohoto vstupu. Jinde jsem zase našel že to funguje přes konektor CD měniče (tedy ten třetí?)
Pokud by byla možnost mít vstup z USB nebo SD karty bylo by to ještě lepší, ale přes 2k se mi za to vypláznout nechce :-(
https://www.tssgroup.cz/digitalni-hudeb ... 06-toy1y-/

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 20.06.2019, 07:51 
Navigátor
Krásný dlouhý příspěvek, ale byl to studeňák. Ještě se mihnul zrovna u mne při opravě brácha elektrotechnik a autoelektrikář, a potvrdil mi to. Konektory jsou v pohodě, ty jsem procházel samozřejmě jako první - rovnal, čistil a bral kontaktolem.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]