TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je čtv 18.01.2018, 19:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: stabilizace
PříspěvekNapsal: čtv 17.03.2016, 07:32 
Člen Týmu
Dobrý den,
mojí T.Avensis kombi 2.0D4D 85 kW při malých rychlostech v levotočivé zatáčce začne problikávat kontrolka stabilizace a auto začne přibržďovat aniž by šlo do smyku.Dělá to stále i na suché vozovce a je to nepříjemné.Dřív to nedělalo a stále se to zhoršuje.Předpokládám,že půjde o nějaké čidlo.Děkuji za každou odpověď která mi pomůže najít řešení.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: stabilizace
PříspěvekNapsal: čtv 17.03.2016, 09:43 
Věčnej rejpal
PREDPOKLADAM ZE PNEUMATIKY NA L+P STRANE ROVNAKE ROZMERY, TLAKY, OPOTREBENIE (obvod kolesa)
VSC+TRC BERU SIGNAL Z ABS. / POCET OTOCENIA KOLESA- OBVOD KOLESA -DRAHA /
SNIMACE (ABS) SU CISTE-ziadna nalepena spina?
http://www.h-diag.cz/news/brzdove-snimace-abs/
http://www.autolexicon.net/cs/articles/ ... ng-system/
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 17.03.2016, 09:59 
Řidič
IMHO chybu cidla abs by podle me odhalila selfdiagnostika pri startu a projevovalo by se to i pri jizde rovne a hlavne by rvala kontrolka, pokud to dela jen v zatacce a kontrolky po startu zhasnou, zameril bych se spis na YAW RATE SENZOR (senzor otaceni kolem vertikalni osy), mel by byt (z principu fungovani) nekde pobliz vertikalni osy auta, ale na nem toho asi nepujde moc opravit, maximalne zkalibrovat...
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 17.03.2016, 10:04 
Člen Týmu
Dík za odpověď.Samozřejmě jsou stejné pneu i tlaky,vše pravidelně kontroluji.Ještě jednou kouknu na snímače,ale nepozoroval jsem žádné nečistoty.Problém s přibržďováním je jen do levé zatáčky,do pravé je vše ok.Auto jede rovně bez problémů a při rychlostech nad 50km/h to do levé zatáčky taky nic nedělá.Kontrolky po startu zhasnou a nijak se při jízdě neprojevují.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 17.03.2016, 10:06 
Řidič
http://avensis.info/viewtopic.php?t=3357
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 21.09.2016, 10:21 
Člen Týmu
Ahoj všem. Zkusím si konečně přidat můj první příspěvek.

Podobný problém se mi děje na mém Avensis Verso r.v. 2003 - aktuáně najeto 305 tis km.
Poslední rok sleduju, že při průjezdu správnou pravotočivou zatáčkou, začně reagovat protismykový systém a houká na mne kontrolka TRC dokud nesrovnám volant.
Jezdím denně do práce stejnou trasu, takže už mám přesně vysledované zatáčky, kde se to děje.
Problém je, že e to pořád zhoršuje.

Auto nehlásí žádnou poruchu ABS ani VSC atp.
Pneumatiky jsou nafoukané správně, tlumiče původní.
Pneu sice mají vzorek na minimu, ale děje se to i na suchu a v zatáčkách, které rozhodně neodpovídají reakci systému.

Čekal bych, že na vině bude Yaw Rate sensor, ale někde přece musí ještě jednotka zjišťovat natočení volantu. Dá se nějak přes OBD dohledat, na co bych se měl zaměřit, nebo přichází v úvahu pouze Toyotí diagnostika??

Zkoušel, jsem ještě hledat nějaké info o rekalibraci stabilizačního systému resp. nové nastavení Zero point, ale to co jsem našel se vůbec neshoduje se servisním manuálem Av. Versa. Piny ani postup. Řešil jste už někdy někdo něco takového?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 04.10.2016, 20:58 
Člen Týmu
OK. Takže pokusně vyměněn Yaw Rate Senzor a chování je víceméně stejné.
Měly by zbývat senzory na kolech a senzor natočení volantu. Tohle bych už nerad zkoušel metodou pokus-omyl.

Nenajde se někdo z okolí Sušice, Klatov, Strakonic se schopnou Toyotí diagnostikou, kdo by mi věnoval trochu času?
Já mu pak věnoval trochu peněz.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2016, 18:00 
Člen Týmu
Zdravím, nechci zakládat nové vlákno a tak to zkusím tady. Mám Avensis 2006, 2.0 benzín. V zimě jsem si několikrát všiml, že někdy ESP reaguje, kontrolky na přístrojové desce blikají a to vše. Jindy je to ještě spojené se zvukovou signalizací (pípáním). Proč zvuková signalizace není vždy, je to nějak dané? Díky za odpovědi.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2016, 19:31 
Řidič
co jsem vypozoroval: u protiprokluzu to nepipa nikdy, u ESP to zacne pipat az kdyz se to zacne vymykat kontrole...
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 22.10.2016, 18:20 
Člen Týmu
Ahoj. Tak si odpovim sam. :wink:

Vymenil jsem slitany letnaky (navic v blbym rozmeru 195/65 po puvodnim majiteli) za správný nový zimáky 205/65.
Na predni naprave jsem ocistil senzory ABS.
Od te doby to ani nevrkne. :bigups:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 22.10.2016, 20:48 
Věčnej rejpal
Šikovnej :oha:

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 26.05.2017, 20:42 
Člen Týmu
Corolla2014 píše:
Šikovnej :oha:

Tak zas po zimě na letních a závada se vrací. :mad:
Mám podezření na zadní tlumiče.

VSC přibrzdí levé přední kolo v levotočivé zatáčce, což by mělo odpovídat korekci přetáčivosti.
Vždycky se to děje v okamžiku, když jednu z mírnějšího kopečka a do lehce vyklopené zatáčky a nebo na hrbu co vytvořili cestáři.
Dneska jsem si pro srandu vyhodil oba tlumiče na zadku. Od pohledu vypadají zdravě - nic neteče, nikde díra.
Rukou je zatlačím skoro nadoraz a stejnou silou je vytáhnu i zpět, ale kdo ví jak to chodilo, když byly nový :roll:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 03.09.2017, 14:53 
Navigátor
Měl jsem problém s řízením a chybovalo a brzdilo to podobně! tak bacha i na to

a Corolla Verso 1,8VVTi 2005
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 08.09.2017, 16:29 
Člen Týmu
Ahoj.

Ted uz jsem se dostal do stavu, kdy mi to kazdy den na ceste do prace zareaguje. :?
Prosmejdil jsem dukladne zahranicni fora a spoustu amiku hlasi podobny problem na Sienach.

Nejvic asi zde:
https://forums.edmunds.com/discussion/13855/toyota/sienna/vsc-sudden-activation-2004-toyota-sienna/p2

Majitele rocniku 2002-2004 najeto priblizne 150k mil = prakticky muj pripad.

Vzdycky stejny symptomy a pokusy na servisech:
- menili senzory ABS
- senzor ve volantu
- Yaw-Rate senzor pod sedackou
- doporucovali nafoukat pripadne zmenit pneumatiky
- nekolikanasobna rekalibrace VSC

Obas neco zabralo ale vysledek nakonec nula. Stopa vede pravdepodobne k rizeni! :idea:
šoel píše:
Měl jsem problém s řízením a chybovalo a brzdilo to podobně! tak bacha i na to

Vzhledem k tomu, ze se to zhorsuje to dava nejvic smysl. Amici nakonec bud menili hreben a/nebo silentbloky!
Moje auto napriklad pri brzdeni tak divne lehce vibruje, rizeni uz neni moc presny, na hodne vyspadovany silnici to nejede rovne, pri tvrdsi akceleraci mam pocit jako by se u kol neco posouvalo atd. atd.

Viz citace z fora:
Citace:
He replaced the Rack & Pinion and lower control arms as we could clearly see there was a ton of 'play' in these parts and they were clearly worn out. He replaced these things at a fraction of the cost of a typical dealer. He made sure everything was centered and "zeroed". Yesterday we tested the van on that road (he fixed it 2 months ago BTW) and it ran perfectly! No VSC alarms or automatic braking.

Tohle je presne ten princip, ktery by to mohl zpusobovat:
Citace:
The mounting bushings in 2004 Toyota Siennas (and others) get soft with age. When you are in a turn, the rack moves against the soft bushings and you correct by turning the steering wheel. The VSC system interprets this correction as a skid and applies the brakes.

Proste se cely to rizeni uhne, jak se to opre v zatacce = clovek musi zatocit vic volantem = jednotka vyhodnoti nedotacivost.
Dalsi zjisteni je, ze se to projevuje vic pokud projizdim zatacky bez plynu. Jakmile podradim a poradne to protahnu plynem, vetsinou se to nedeje = pravdepodobne se to rizeni posune jinak vlivem tahu motoru.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 14.10.2017, 17:41 
Člen Týmu
Tak pokracuju v pribehu o VSC. Snad se to bude nekomu hodit.
Aktualne 330 kkm.

Objednal jsem novy silentbloky rizeni. Nakonec dokonce az z Vladivostoku od siberianbushing.com :!:
Toyota normalne tenhle dil nedodava a jinak jsou k dispozici jenom nejaky laciny druhovyroby.
Rusaci delaji moc pekny ze zlutyho polyurethanu. Cela sada vyjde asi na 1700 Kc, posta je free a cestovala sem asi 14 dni. Celnici nic nechteli. :bigups:

Auto uz je u Idaha na heveru. 8)
Cela ta naprava uz ma nejlepsi leta za sebou, ale nejvetsi vule je v tom ulozeni hrebenu.
Skutecne to cely rizeni lita zleva doprava. Mel jsem pocit ze aspon o centimetr.

Az to bude slozeny, tak dam vedet.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina