TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je čtv 18.01.2018, 08:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nouzový režim - Avensis
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017, 10:46 
Člen Týmu
awe_cz píše:
melsoft píše:
"Tak dnes po poradě se známým automechanikem sundán egr a sání, co jsem z toho vysypal, to jsem fakt nečekal. V kolenu pod egrem totální embolie, to samé pod kolenem.

Jo, tohle soudruzi vymysleli moc pekne. Navic to prirubu nesundas bez odpojeni vstriku od railu a shozeni remenu a posilovace. O centimetr! Banda k*k*tu.

K tomu sundání sání, je šance to zvládnout doma v garáži, když se u toho používá hlava, byť se v tom nevyznám? ...nějaká rizika, úskalí, záludnosti? Případně rady, tipy, triky? Ideálně nějaký videonávod, ale nic se mi nepodařilo najít.
Nebo to není pouze o rozebrání a složení a je lepší to nechat profíkům?

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017, 12:41 
Věčnej rejpal
Chamil píše:
awe_cz píše:
melsoft píše:
"Tak dnes po poradě se známým automechanikem sundán egr a sání, co jsem z toho vysypal, to jsem fakt nečekal. V kolenu pod egrem totální embolie, to samé pod kolenem.

Jo, tohle soudruzi vymysleli moc pekne. Navic to prirubu nesundas bez odpojeni vstriku od railu a shozeni remenu a posilovace. O centimetr! Banda k*k*tu.

K tomu sundání sání, je šance to zvládnout doma v garáži, když se u toho používá hlava, byť se v tom nevyznám? ...nějaká rizika, úskalí, záludnosti? Případně rady, tipy, triky? Ideálně nějaký videonávod, ale nic se mi nepodařilo najít.
Nebo to není pouze o rozebrání a složení a je lepší to nechat profíkům?

Musis shodit remen a sundat posilovac. Remen sundas tak, ze povolis napinak, coz se dela nejlip zespoda, ale znamena to sundat plastovy kryt pod motorem. Takze - zalezi na tom, jak dobre vybavenou garaz mas, na parkovisti nic moc:)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017, 12:59 
Člen Týmu
....ajajaj, plastové kryty, to je paráda... :? Obecně, na plno místech už jsou kolikrát rozlámané, odlámané. To jsem vždycky nakonec rád, že to vůbec aspoň nějak trochu drží pohromadě....
A "odpojení vstřiků od railu"?? Normálně odšroubovat a sundat a pak zas zpátky? Ještě co nějaká různá těsnění, není nutné je vyměnit, takže se dají v poho použít zpátky ta původní?

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017, 13:16 
Navigátor
Tady je postup...

https://www.youtube.com/watch?v=TJvW7xhbtAU

Naposledy upravil melsoft dne pát 04.08.2017, 15:40, celkově upraveno 1
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017, 13:49 
Člen Týmu
melsoft: paráda, to určitě pomůže! ...a já sem nic takového nemohl najít :roll:

...takže díky Vám, a teď už si jen najít čas (raději spoustu času, jak to tak sleduju) a odhodlat se...

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017, 23:15 
Věčnej rejpal
melsoft píše:

Pekny. Na sundani nadrzky ze serva jsem nemel odvahu, bal jsem se, ze to nebude pak tesnit. Ale uznavam, ze je to asi jednodussi varianta, nez shazovat cely servo.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017, 14:55 
Řidič
Mam ten stejny problém. Jel jsem do Bratislavy na jednani. 300km cesta rychlosti kolem 120km/h. Pri ceste z Bratislavy 10km za ni, se mi rozsvitily kontrolky motoru, vsc a trc. Vykon sel dolu nepustilo me to pres 100km/h a 2000 otacek. Takze domu jsem jel rychlostí 90 az 100 a do kopce i 70 km/h. Po pichnuti na diag chyba p2002. Po zmereni diag tlaky resp jejich rozdil byl moc maly. Ted cekam na kontakt ba cloveka ktery ma diag ktera umi za jizdy spustit regeneraci. Ale jsem skepticky, protože proc se ta regenerace neprovedla pri ceste do Bratislavy? Pokud nepomuze regenerace, tak ho zkusim nechat vycistit a uvidime. Najeto mam 125tkm

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017, 15:48 
Věčnej rejpal
lampacz píše:
Mam ten stejny problém. Jel jsem do Bratislavy na jednani. 300km cesta rychlosti kolem 120km/h. Pri ceste z Bratislavy 10km za ni, se mi rozsvitily kontrolky motoru, vsc a trc. Vykon sel dolu nepustilo me to pres 100km/h a 2000 otacek. Takze domu jsem jel rychlostí 90 az 100 a do kopce i 70 km/h. Po pichnuti na diag chyba p2002. Po zmereni diag tlaky resp jejich rozdil byl moc maly. Ted cekam na kontakt ba cloveka ktery ma diag ktera umi za jizdy spustit regeneraci. Ale jsem skepticky, protože proc se ta regenerace neprovedla pri ceste do Bratislavy? Pokud nepomuze regenerace, tak ho zkusim nechat vycistit a uvidime. Najeto mam 125tkm

Moc maly rozdil tlaku? Spis moc velky, ne? Nebo mas ucpane trubicky. Mne se regenerace nechtela pustit taky, tak jsem obe hadicky shodil, cidlo se dostalo do stavu "filtr v poradku" a regeroval jsem bez problemu (pres diagnostiku).

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 17.08.2017, 16:43 
Věčnej rejpal
Po case sa regeneracie spustaju casto, skoro nonstop. P2002 moze byt zapricinena aj inymi parametrami, nie len vysokym/nizkym diferencnym tlakom.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017, 13:26 
Člen Týmu
Zdravím... Mám problém s nouzákem... ujedu 5 km a auto se hodí do nouzáku... diagnostika nic neukazuje, vyměnil jsem palivový filtr, vyčistil EGR i sání a pořád se auto hází do nouzáku.... smažu nouzák ujedu 5 km a je to znovu..... Nemá někdo podobnou zkušenost??

Toyota Avensis 2,2 D4D D-Cat 2006

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017, 13:28 
Věčnej rejpal
Nejake chybove kody tam zapisane snad budu, ked mas auto v nudzovom rezime. Ake kontrolky ti svietia? Aky software pouzivas na diagnostiku? Robil ti uz niekto nejake upravy?

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017, 14:03 
Člen Týmu
MatGO píše:
Nejake chybove kody tam zapisane snad budu, ked mas auto v nudzovom rezime. Ake kontrolky ti svietia? Aky software pouzivas na diagnostiku? Robil ti uz niekto nejake upravy?

Chybu to opravdu žádnou nenapsalo... svítí klasika... lampdasonda a VSC a TRC... Byl jsem ve čtvrtek u svého mechanika ( jeho diagnostika nic neukázala ) včera jsem byl v Toyotě a taky nic.. Řekly mi ať vyměním palivový filtr a s tím mě defakto vyhodily. Dnes jsem vyměnil filtr a vyhazuje se to stále.
Motor točí max 2000 otáček a všechny stabilizační systémy nefungují.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017, 14:16 
Člen Týmu
žádné úpravy na jednotce udělané nejsou. jediné co používám je sportovní vzduchový filtr

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017, 14:35 
Člen Týmu
tohle svítí

Přílohy:
toyota.jpg
toyota.jpg [ 151.2 KiB | Zobrazeno 612 krát ]

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 16.09.2017, 17:23 
Člen Týmu
OK.... vyčistil jsem EGR ventil + kanálky a všechno zhaslo.... Teď to nejde za plynem :(

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina