Plná verze
vše ohledně modelové řady Avensis
Odeslat odpověď

automatické rozsvěcení světel Avensis T27

stř 25.04.2018, 19:06

Prosím Vás, po nastartování se samy zapnou hlavní světlomety, jde to nějak vypnout? Nejlépe bez nutnosti zajíždět na diagnostiku do autorizovaného servisu? Nebo přeprogramovat aby se zapínali třeba jen obrysovky?

Re: automatické rozsvěcení světel Avensis T27

čtv 26.04.2018, 06:46

Ne. Diagnoza.

pát 11.05.2018, 09:05

Zdravím všechny,
koupil jsem v D T27, 2.2 D-Cat, r.v.2009 a v manuálu k vozu, který jsem si stáhnul v cz, je k zapnutí automatického rozsvícení světel napsáno - nastavit na polohu AUTO, na páčce ovládání světel. Postupuji podle pokynů a ono nic. Světla reagují až na pozici obrysovek a pak potkávačky. Jak je psáno v předchozím příspěvku, toto se dá nastavit pouze s diag a musí být origo, nebo je jiná - manuální možnost?
Z předchozího vozu jsem si zvykl na automatiku a teď, když to nefunguje, zapomínám na světla.
Díky za info.

pát 11.05.2018, 09:21

Malo to uz vtedy denne svietenie? Pretoze v minulosti to Auto znamenalo, ze su vypnute svetla a ked vojdes do tunela / tmy, tak sa rozsvietia. A to teda nebolo denne svietenie.

pát 11.05.2018, 09:49

Ne, denní svícení to nemá. Jen vycházím z manuálu a kamarádova AVE, stejný rok, pozdější měsíc, stejná výbava - až na drobnosti, a tomu se xenony po nastartování rožnou (rozsvítí).
Tak jestli někdo nemá nějakou radu? Do značkového servisu se mi kvůli tomu nehce, to raději budu pilovat pamatováka.
Dík.

pát 11.05.2018, 11:05

Asi dle vybavy.... Ja mel -mam senzor svetla, a pak jde nastavit pres touchgo, intenzita senzoru .....

pát 11.05.2018, 23:28

Kulda1 píše:Ne, denní svícení to nemá. Jen vycházím z manuálu a kamarádova AVE, stejný rok, pozdější měsíc, stejná výbava - až na drobnosti, a tomu se xenony po nastartování rožnou (rozsvítí).
Tak jestli někdo nemá nějakou radu? Do značkového servisu se mi kvůli tomu nehce, to raději budu pilovat pamatováka.
Dík.

Tipnul bych že se v tom někdo vrtal nebo porucha, nemám xenony a v poloze auto se po otočení klíčem rozsvítí potkávačky ještě před nastartováním(start motoru při potkáváčkách), v poloze nula svítí potkávačky až po nastartování, v poloze auto přes den nesvítí po přepnutí dálkové(lze jen světelná houkačka), jinak při nastartovaném motoru vždy ve světlometech něco svítí(minimálně parkovačka). Nevím jaký je obvod pro polohu auto - třeba nějaká pojistka nebo relátko.

ned 13.05.2018, 18:45

nevrtal,on v nastaveni opravdu polozku na zapnuti tohoto sviceni nema a ja ano ;)

pon 14.05.2018, 06:20

A nemáte třeba jeden auto původem z DE a druhý z ČR?

úte 15.05.2018, 21:31

ano ,presne jsi ten problem trefil

stř 16.05.2018, 06:13

OK a tomu z ČR to svítí, kdežto tomu z DE to nesvítí předpokládám. Prostě Němci speciální denní nebo celodenní svícení potkávačkami nepotřebují, takže jim poloha AUTO rozsvěcí světla až když je podle senzoru venku tma.

stř 16.05.2018, 06:56

ano zase presne...ja mam CZ a on ma DE ...ja jsem si to tak nejak myslel..a u meho sensor jen zatmavi vnitrni osvetleni

čtv 17.05.2018, 00:42

Zdravím,
myslím si, že kamarád má auto dotažené zvenku, tuším DK. A jak jsem psal, tak po startu svítí. Já mám z D a svítím při automaticky při šeru, nebo v noci. Takže to bude, jak píšete, podle původu a vyhlášek dané lokality.
Dá se toto nastavení nějak změnit, např. originální diagnostikou?
Díky za info.

pát 18.05.2018, 05:24

kamarad ma Michale puvod CZ a ty mas 110kw ne 130 :mrgreen:

čtv 09.08.2018, 23:42

K tomu Ave z ciziny...uvnitř za zpětným zrcátkem je dešťový senzor a u něho je i senzor šera ( ten menší..cca 6mm průměr)..je třeba ho něčím zakrýt...pak se to v poloze AUTO samo rozvítí
Odeslat odpověď