TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je sob 17.08.2019, 15:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 12V baterie Prius III
PříspěvekNapsal: pát 12.12.2014, 13:37 
Člen Týmu
Ahoj všem.

Tak díky nezbednému dítku,které mi zapomělo rozsvícené světlo už mám také zkušenost s výměnou,respektive vyjmutím,nabitím a zpětnou montáží 12V baterie.Mohu tedy přihodit pár postřehů...Demontáž byla úplně v poho,určitě snadnější než v Prius II.Zajímavá věc se váže k multimediálnímu rádiu TNS 510.Už vím k čemu je dobrá originál pam.karta s navigací:-)Nejen,že je na nich mapový podklad,ale i nějaké konfigurační soubory pro spuštění rádia.Po vložení nabité baterie zpět do auta a puštění rádia neproběhla inicializace a rádio napsalo chybovou hlášku na displej o nenačtení dat a o nutnosti kontaktovat dealera.Po vložení pam.karty se načetly údaje z karty a rádio fungovalo tak jak má..Pokud tedy nemáte orig.pam.kartu a vyjmete 12V baterii,už rádio nenahodíte..

Chtěl jsem se zeptat,jestli máte někdo s výměnou 12V baterie zkušenosti?Nesehnal jsem nikde informace,jestli orig.použitá v autě je technologie AGM?A je nutné použít při výměně výhradně AGM a nebo i levnější gel a nebo klasiku?

Pokud někdo máte zkušenosti,díky za každé info.
Mějte se fajn...Michal
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 12V baterie Prius III
PříspěvekNapsal: pát 12.12.2014, 16:41 
Člen Týmu
A jak ses dostal do kufru? Reagovalo ještě otvírání kufru?

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 12.12.2014, 17:18 
Manager Týmu
Mickey007 píše:
A jak ses dostal do kufru? Reagovalo ještě otvírání kufru?

Do kufru to půjde vnitřkem, sklopit sedadla a trocha gymnastiky :biggrin:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 14.12.2014, 21:57 
Řidič
Majklef píše o demontáži baterie...při případném nabíjení - je potřeba ji odpojit z vozu,nebo stačí standart +/ + ,,-/- s nabíječkou v kufru ?
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 14.12.2014, 21:59 
Věčnej rejpal
Staci pripojit v kufru. Jen pozor na to abys mel chytrejsi nabijecku. ;-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 15.12.2014, 17:08 
Navigátor
Předpokládám, že to s tou kartou pro rádio, to se týká jenom verze s velkým displayem ? Já mám normální rádio s úzkým zeleným displayem a žádnou kartu k tomu nemám (ani bych ji neměl kam vložit). :-D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 15.12.2014, 17:42 
Manager Týmu
Caruso_P1 píše:
Předpokládám, že to s tou kartou pro rádio, to se týká jenom verze s velkým displayem ? Já mám normální rádio s úzkým zeleným displayem a žádnou kartu k tomu nemám (ani bych ji neměl kam vložit). :-D

No já mám sice rádio s velkým dotykáčem, ale je to bez navigace a nejsem si jistý, zda jsem nějakou paměťovou kartu s autem dostal.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014, 17:53 
Člen Týmu
Mam velky display bez navigace,zadnou kartu jsem k autu nedostal a at koukam jak koukam,tak na radiu je dira pouze na cd a kartu neni kam zastrcit.Domnivam se,ze slot na kartu je primo na tele te navigace,ktera se do auta doinstaluje.Palubka zustane stejna i kdybych byval pri koupi doplatil ranec za tu navigaci.Tlacitka na navigaci i hlasove povely mam,ale jsou nefunkcni.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014, 18:09 
Věčnej rejpal
Karta je třeba jen k navigaci. A opravdu je třeba alespoň jednu originální na ty případy totálního resetu.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2018, 20:39 
Řidič
Kolegové priusáci. Již v roce 2014 zde bylo "vlákno" na to jestli je nutné při kolapsu 12V baterie ji nahradit opětovně baterií na stejné technologické výrobě. Myslím si ,že o tom bylo ještě psáno na "vlákně" zkušenosti někdy možná kolem roku 2017.K tomuto Vám doporučuji si přečíst SM č.45 ve kterém je článek o tom jestli lze použít u auta se start-stop klasickou baterii jako náhradu za EFG nebo AGM.Zde popisují,že po nějakých 9 měsících používání a 40 tis.km byla k nepoužití, neboť zde díky vysokými nabíjecími i vybíjecími proudy došlo k degradaci vlastních desek v baterii a kapacita se snížila na 36 % původní hodnoty. U Priusu je systém ještě náročnější než u klasického auta se start-stop,neboť zde dochází k častějímu vypínání a zapínání benzinového motoru a tím, k daleko častejším vysokým nabíjejícím i vybíjejícím proudům .Současně tam uvádějí,že dnes lze tuto baterii o 60 Ah sehnat za nějakých 3 tis.Kč což z důvodu výdrže není téměř pro každého "zrujnovací" položka.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 12.11.2018, 21:41 
Člen Týmu
p1947 píše:
... U Priusu je systém ještě náročnější než u klasického auta se start-stop,neboť zde dochází k častějímu vypínání a zapínání benzinového motoru a tím, k daleko častejším vysokým nabíjejícím i vybíjejícím proudům ....

Motor Priusu je startovan pomoci 200 V vysokonapetove baterie...
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 13.11.2018, 00:09 
Řidič
Prius II jsem nahodil startovacími kabely. Dokud se ale nenabije trochu 12 V baterka, tak nepůjde odbrzdit. Je tedy potřeba s těmi kabely počkat. Pak jsem pro jistotu vyměnil baterku za běžnou Vartu a auto normálně jezdí. Místo pro baterku není úplně nejmenší, takže tam jdou dát 2 různé velikosti. Navigace tam není, takže rádio normálně fungovalo. U Prius III to podle mě bude obdobné.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 13.11.2018, 16:48 
Člen Týmu
Osobná skusenosť po odpojení baterie (výmena zadných kotúčov a platničiek) , mam veľkú navigáciu TouchPro , sama sa incializuje po pripojení baterie. Akurát sa zmažú predvolené nastavenia zvuku radia , pohľad mapy apod. Body v navigacii sa nevymažú a ani nastavenia auta a ani nastavené intervaly v menu údržby.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 14.11.2018, 00:45 
Řidič
Petrs- nikdo nemluví o startování.Veškeré elektrické komponenty / světla.palubní deska,rádio,počítač atd/ jsou napájeny z 12V baterie a protože to auto nemá alternátor tak dochází při dobíjení i vybíjení k vysokým proudům a o tom to je. Proč PIII májí z fabriky osazeny tyto baterie na základě technologie AGM? To je proto aby vydržely dlouhou dobu. Já mám v autě původní ,která byla vyrobena v září roku 2009 a je stále ve velmi dobré kondici.Klasická dle zkušeností i jiných lidí za zahraničí je prý i za 4-5 let nepoužitelná.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 14.11.2018, 15:25 
Řidič
p1947 píše:
Veškeré elektrické komponenty / světla.palubní deska,rádio,počítač atd/ jsou napájeny z 12V baterie ...

Ano, ale len do momentu zopnutia hybridneho systemu... :wink:

Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]