TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je sob 17.08.2019, 14:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klepot motora po nastartovani
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018, 12:18 
Řidič
no, toto som riesil uz na zaciatku tohoto threadu. Mal som tam tiez mlacku, pod klapkou, ktoru som vycistil (rozumej cele zdemotnovanie sanie, vycistene a namontovane naspat. Vycistene egr, vycistene tie hadice ktore su ponapajane ku saniu, poskladal, nastartoval, a zaklepalo. previezo som sa asi 5km, znova rozobral, vsetko ciste. Znova poskladal, nastartoval, zaklepalo.
Vymenil som cele to cierne sanie, ten kus od klapky ku bloku motora, za novsi typ, ktory podla toyotackeho TSB menili ked sa objavil tento problem, a robi to stale.
Mimochodom, ked som mal odmontovane aj stare sanie, aj nove v rukach, porovnaval som ich, premeriaval, kontroloval furt ako chuj ale jediny rozdiel medzi nimi som nenasiel..
Dal som nove sanie, auto sa tvarilo ze je vsetko OK, a asi po 5-10 nastartovani opat zaklepalo.
Teraz ked je teplo, tak to robi minimalne, mozno 1x z 10-15 nastartovani, a vacsinou fakt ked je rano a vlhko, a okolo 10 stupnov.
Verim ze ten OCC pomoze minimalne na ten bordel co sa zbiera pod klapkou, ale neviem ci eliminuje klepanie...

Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018, 12:38 
Člen Týmu
Tak aj na PriusChate je pár užívatelov čo im OCC nepomohlo ale drvivej vetšine áno. Možno je to súbeh viacerých drobných vád , možno zapalovacie cievky , sviečky , pridrete EGR a pod. Ja uvažujem e si OCC domontujem ako prevenciu.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 04.05.2018, 06:54 
Věčnej rejpal
Problém by sa mal riešiť tak že sa nájde chyba a tá sa potom odstráni. Toto tu vyzerá na "alchýmiu". Oil catch can je len zachytávač olejovo-spalinovej hmly z odvetrania motora - aby sa sanie- klapka - podľa toho kam to ústi - nezasieralo. Ale 99% bežných áut to nemá "vytunené" a odvetranie ide klasicky do sania a neklepú.... Keď vyčístím klapku, mám čistý funkčný EGR tak nie je žiadny dôvôd na klepot z dôvodu prieniku nejakej mikrokvapky do sania.

Ak to robí vo vlhku tak by som skôr hľadal elektrickú zradu - hlavne ak to po zahriatí zmizne.

Fiat Punto CVT 2000
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 04.05.2018, 08:27 
Řidič
bluepeter, díky za odkaz! Nechám to vyčistit. Když máš ten Prius chat tak načtený, nenarazil jsi na tenhle problém?

Diagnostika nehlásí žádnou chybu. Ale auto při rozjezdu někde na půl plynu začne skákat a docela skřípat. Při rychlejší akceleraci to vůbec nedělá. To samé se děje, když se plyn ubírá. Zase v půlce začne motor skákat. Prohlédli doslova všechno, ale na nic nepřišli.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2019, 10:25 
Člen Týmu
Tak jak chlapi? Vyřešil někdo tento problém trvale? Měl jsem dlouho klid a najednou je ten divný zvuk zpět. Díky :D

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2019, 16:17 
Navigátor
dumardus píše:
Tak jak chlapi? Vyřešil někdo tento problém trvale? Měl jsem dlouho klid a najednou je ten divný zvuk zpět. Díky :D

s Priuosm 4. gen?

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2019, 19:23 
Řidič
dumardus- na čem to máš? Já jsem to měl na PIII a mám to asi 7 měsíců již vyřešené. Nechal jsem vyndat všechny vtřikovadla ,odkarbonizovali je ,pod přístrojem seřídili .Potom celé sací potrubí vyčistili od karbonu vč. trubičky k ventilu EGR.Sehnal jsem u autorizovaného servisu všechny nové těsnící Ó kroužky na vtřikovadla/ na každý malý a velký/ i "brýle" pod sací sběrný koš a vše kompletně smontovali v nezávislém servisu . Celá tato "sranda " stála 5,5 tis.Kč a od té doby navíc přidávám k benzinu aditivum VIF
a auto od té doby jezdí jak když ho vystřelí" z praku".Za tu dobu jsem již najezdil téměř 10 tis.km a do prosince se mi průměrná spotřeba pohybovala okolo 4,1 l/100km.Těď díky zimním pneu a častému provozu na benzinový agregát/z důvodu topení/ se zvedla průměrná spotřeba na 5,2-5,4 l/ 100 km.Doporučuji nechat odstranit karbon a přidávat pravidelně aditivum.Syn mi potvrdil,že u nich v laboratoři se prováděly zkoušky s použitím aditiva VIF a skutečně po nějakých 4-5000 km bežného provozu byly veškeré jednotlivé díly vyčištěny od karbonu a doporučil toto aditivum běžně k benzinu dále přidávat. Nestojí to žádné velké peníze/cca 0,36 Kč/1 l benzinu/.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2019, 20:37 
Člen Týmu
PALO-Prius píše:
dumardus píše:

s Priuosm 4. gen?

nee Já jezdím se 4 gen. a manželka si nechala 3 gen. A je z toho nešťastná.Zítra půjde vyčistit EGR ventil a uvidíme jestli to bude lepší....

p1947 píše:
dumardus- na čem to máš? Já jsem to měl na PIII ..................

jak jsem psal výše na III gen u manželky, ale moc ti děkuji za vyčerpávající postup a informace :bigups: :bigups: :bigups:

Naposledy upravil dumardus dne pon 14.01.2019, 21:04, celkově upraveno 1
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2019, 21:33 
Řidič
dumardus- vyčištění EGR je nedostatečné pro odstranění problémů. Nutno bezpodmínečně sundat celé sání a to vyčistit jak vlastní sběrač tak i jenotlivé otvory v bloku motoru.A jak jsem psal při tomto i vyndat jednotlivé vtřikovadla a podívat se na ně. Nedej tomu kdyby se sundalo sání a namontovalo zpět a začas by to dělalo opět.Pro zručného i nezávislého servismana je to práce na nějaké tři hodiny.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2019, 18:36 
Člen Týmu
Tak EGR vyčištěný prý byl úplně mega špinavý, ale prý ho hodně znepokojilo ze bylo úplně usazené sání plné nějakého hustého jakože černého oleje. Ale problém po vyčistění přetrvává.

ještě jednou děkuji uživateli p1947 :bigups:
všechny jeho rady předávám přes manželce a servismanovi.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2019, 19:07 
Věčnej rejpal
a kolik a kde mas popr.natocino??spis couracky po meste ci dalnice ostreji..??dekuji.. :D
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 15.01.2019, 19:18 
Člen Týmu
už má přes 210 tis...ty cesty kombinace všeho možného, ale dálnice minimálně. Spíše město a okrsky.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2019, 19:15 
Věčnej rejpal
no to si prave rikam,ze ho vzit za usi nekdy na te dalnici,pod plnym at to znej vylita v kopci.. :D
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2019, 21:41 
Věčnej rejpal
Jen hlásím, byl jsem na prohlídce v 75tis. a kromě jiného jsem nechal vyčistit sání, atd. A dle info tam trochu bordelu bylo, prý nic strašného, ale bylo. Od 40tis. co jsem ho koupil leju VIF. Prďous mi asi zůstane na dýl, tak se snažím být na něj hodný, dostal i nový olej do převodovky :)

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 18.01.2019, 01:23 
Řidič
manasek-ani na dálnici se to z auta nedostalo. Je nutné fyzicky to z toho sběrače sání ke všem válcům nechat vyčistit.Na Youtube je o tom několik obrázků včetně povídání a na tom základě jsem to nechal udělat v cca 170 tis.km.Sám jsem si udělal vyčištění potrubí od ventilu EGR v domnění ,že to bude stačit a když jsem viděl jak to potrubí vypadá/jde do sběrače sání/ tak jsem se zhrozil.Tam byla dirka sotva na špendlík.Ten problém se "škubáním " začal na nějakých 165 tis.km a dle rady různých lidí jsem tam dával čistič na karbon od anglické firmy,kupoval jsem plnou nádrž VERVOU od Benziny a nic se nevyčistilo. Stále tento problém přetrvával.Kdybych si dřív přečetl rady odborníků na internetu ,že je nutné již od nějakých 60 tis.km občas dát do auta aditivovaný benzin a minimálně jednou za 5 tis.km tam nalít 200ml pro čištění celého benzinového potrubí a dalších komponentů a nebo jak téměř každý měsíc je vyobrazeno v časopise SM na zadní obálce VIF tak jsem nemusel pracně tento problém řešit.Tento problém je u všech aut majících vstřikování do jednotlivých válců.Tento problém mají všechny automobilky ,které mají takovéto motory .
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]