TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je sob 24.08.2019, 06:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: VW - Toyota prius
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2019, 11:43 
Navigátor
Zdravím,po shlédnutí článku jsem se málem osypal. A ty názory pod článkem taky slušný.Je tam k této chvilce jeden jediný:-)

https://www.garaz.cz/clanek/motory-2-0- ... &source=hp

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: VW - Toyota prius
PříspěvekNapsal: stř 30.01.2019, 22:43 
Řidič
Nemá to vůbec nic společného s Toyotou, natož Priusem, takže zcela mimo téma.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 31.01.2019, 09:59 
Navigátor
Měl jsem namysli to,že kupující naftového (koncernového) auta musí řešit šílené věci narozdíl od kupujícího,který má zájem o Priuse. Pouze srovnání problémů při koupiNic víc,nic míň. Pokud s tím obtěžuji,tak se omlouvám.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 31.01.2019, 19:26 
Věčnej rejpal
Vlastík píše:
Měl jsem namysli to,že kupující naftového (koncernového) auta musí řešit šílené věci narozdíl od kupujícího,který má zájem o Priuse. Pouze srovnání problémů při koupiNic víc,nic míň. Pokud s tím obtěžuji,tak se omlouvám.

- no vidíš mne sa zadrel priusácky motor v aurise síce aj mojou vinou ale rozhodne tam je nejaká konštrukčná chyba a teraz čo?

Fiat Punto CVT 2000
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 01.02.2019, 21:33 
Řidič
On je pouze problém v 3 věcech:

1) VW bývají více stočené
2) moderní naftový motor je složitější než HSD (hybrid Toyoty)
3) HSD je předimenzovaný
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 02.02.2019, 12:18 
Věčnej rejpal
esprit píše:
On je pouze problém v 3 věcech:

1) VW bývají více stočené
2) moderní naftový motor je složitější než HSD (hybrid Toyoty)
3) HSD je předimenzovaný

- ako predimenzovaný? Ja sa napríklad teším na testy novej hybridnej 2.0 v corolle - predpokladám lepšiu dynamiku pri nižšom hluku a dúfam že spotreba nepôjde výrazne hore.
VW dobre predáva napriek zjavnému zaostávaniu v kvalite. Ja to skôr vidím na "snahu o pokrok" ktorá je ale na úkor overenia techniky. Naopak japonci - okrem nissanu - idú skôr evolúciou overenej techniky. To sa mi páči viac ako túžba ponúkať niečo "nové".

Fiat Punto CVT 2000
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 02.02.2019, 21:50 
Řidič
Když se porovná třeba 1.8 HSD od Toyoty a nějaký podobný motor od VW, tak od VW má vyšší výkon a vyšší dostupné otáčky. A to nejen tím, že to má jiné časování ventilů. Protože výkon prodává, ale musí to splnit emisní normy, tak VW (i další) udělají malý motor (emise) s vysokým výkonem. Součástky to pak nevydrží tak dlouho a je třeba servisovat.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 02.02.2019, 21:58 
Věčnej rejpal
esprit píše:
Když se porovná třeba 1.8 HSD od Toyoty a nějaký podobný motor od VW, tak od VW má vyšší výkon a vyšší dostupné otáčky. A to nejen tím, že to má jiné časování ventilů. Protože výkon prodává, ale musí to splnit emisní normy, tak VW (i další) udělají malý motor (emise) s vysokým výkonem. Součástky to pak nevydrží tak dlouho a je třeba servisovat.

- ale si treba uvedomiť že 1.8 2ZR-FXE je postavený nie na výkon ale na spotrebu a zástavbu do hybridu - 1.8 by inak bola so 77kW smiešny motor. Dnes je taký výkon možno dostať z obyčajnej 1.4 a to aj s atmo plnením a výbornou spoľahlivosťou. Máme doma hyndaja 1.4 71kW má úž hodne cez 200 000km a motor ide ako nový.

Fiat Punto CVT 2000
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 04.02.2019, 21:12 
Řidič
Když se o auto někdo stará a jezdí s tím decentně, tak vydrží skoro každé. Navíc 200 000 km je porovnatelné, jen pokud to jezdilo jako taxík. Jinak by měly motor vydržet bez vážných závad výrazně více.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 06.02.2019, 09:47 
Navigátor
Slabostka-jde o to,jaký Hyundai máte doma. Dcera má Getze a tam není o čem. Motor je konstrukce od Mitsubishi a šlape jako hodinky. Atmosférická 1.4 ve Škodovce (Roomster,Fabia) byla strašná.Mám vlastní zkušenost.

Obecně - Prius není na závody,ale na pohodvku pro toho,kdo jede na spotřebu.V posledním díle Autosalonu na Primě byl test Kia v plug-in. Ta reportáž byla naprosto zcestná. Obě auta od Kia motors měla kombinovanou spotřebu v HEV režimu 5,2 resp.6,9l.Ale před tím v porovnání uvedli,že Prius IV v plug-in je milionová záležitost,ale už neuvedli,jakou toto auto má spotřebu v HEV režimu a jaká je návratnost investice.Ano,Japonec půjde vždy ověřenou technologií.Pokud něco funguje,není důvod to měnit.Viz třeba "slpachovací nožní brzda" u Priusu.A ta byla tolikrát haněná v testech.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 06.02.2019, 11:08 
Věčnej rejpal
Vlastík píše:
Slabostka-jde o to,jaký Hyundai máte doma. Dcera má Getze a tam není o čem. Motor je konstrukce od Mitsubishi a šlape jako hodinky. Atmosférická 1.4 ve Škodovce (Roomster,Fabia) byla strašná.Mám vlastní zkušenost.

Obecně - Prius není na závody,ale na pohodvku pro toho,kdo jede na spotřebu.V posledním díle Autosalonu na Primě byl test Kia v plug-in. Ta reportáž byla naprosto zcestná. Obě auta od Kia motors měla kombinovanou spotřebu v HEV režimu 5,2 resp.6,9l.Ale před tím v porovnání uvedli,že Prius IV v plug-in je milionová záležitost,ale už neuvedli,jakou toto auto má spotřebu v HEV režimu a jaká je návratnost investice.Ano,Japonec půjde vždy ověřenou technologií.Pokud něco funguje,není důvod to měnit.Viz třeba "slpachovací nožní brzda" u Priusu.A ta byla tolikrát haněná v testech.

- no keď sa zamyslíš pre koho je ten plug-in - ak dochádzam denne 15+15km plus niečo po meste - tak v podstate jazdím hlavne elektrika - potom je otázne načo mi je ťahať ten benzínový motor.... keď jazdím viac tak fajn, niečo prejdem na elektro zvyšok hybridne..... to zase treba zrátať koľko som na tej čistej elektrike ušetril z toho benzínu. Nech to bude aj 1-2l/100km menej... Obávam sa že je celkom málo pri porovnaní toho koľko sa pri kúpe priplatí - 5000E? navyše oproti obyčajnému HSD? nejako mi to ekonomicky nevychádza...

Fiat Punto CVT 2000
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 06.02.2019, 12:40 
Člen Týmu
Shodou okolnosti jsem vcera pridal nejaka realna cisla to recenze a fotek na http://moje.auto.cz/JirkaVejrazka/priusphv.html Tak se tam muzes podivat a spocitat si to...
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 06.02.2019, 22:55 
Řidič
Pěkná recenze. Jen mě překvapilo, jak je to "palivo" drahé. Za stejnou cenu na kilometr uvezu až 7 lidí a to na dálnicích jezdím tachometrových 138 km/h. Jen místo denního připojování na 230 V jezdím jednou týdně na LPG. A do kufru mi kromě rezervy vleze spousta věcí.

Co se týče ekonomiky Priusu a Priusu PHV, je to potřeba počítat trochu jinak. Nejkratší životnost má u aut typicky spalovací motor. Proto když najedu v klasickém autě 300 000 km, tak je motor ve výrazně horším stavu než u Priusu a ten je typicky v horším stavu než u Priusu PHV. Kilometry najeté v čistě elektrickém režimu se započítávají do ujetých, takže spalovací motor naběhá reálně méně. Proto prodejní cena PHV bude klesat nejpomaleji a zároveň oprav bude typicky nejméně.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 07.02.2019, 10:00 
Věčnej rejpal
esprit píše:
Pěkná recenze. Jen mě překvapilo, jak je to "palivo" drahé. Za stejnou cenu na kilometr uvezu až 7 lidí a to na dálnicích jezdím tachometrových 138 km/h. Jen místo denního připojování na 230 V jezdím jednou týdně na LPG. A do kufru mi kromě rezervy vleze spousta věcí.

Co se týče ekonomiky Priusu a Priusu PHV, je to potřeba počítat trochu jinak. Nejkratší životnost má u aut typicky spalovací motor. Proto když najedu v klasickém autě 300 000 km, tak je motor ve výrazně horším stavu než u Priusu a ten je typicky v horším stavu než u Priusu PHV. Kilometry najeté v čistě elektrickém režimu se započítávají do ujetých, takže spalovací motor naběhá reálně méně. Proto prodejní cena PHV bude klesat nejpomaleji a zároveň oprav bude typicky nejméně.

- to by bolo zaujímavé len vtedy ak by motor nemal prežiť zvyšok auta ale realita je taká že málokto na takom aute uťahá motor skôr než zvyšok auta. Väčšina áut končí na vrakovisku s funkčným motorom. Koľko tak najazdíš napr. ty? Ak aj 20 000km čo už je pre bežného občana slušné potom tých 300 000km nabehá za 15 rokov. Dnes už občan odmieta vlastniť 15 ročné auto, nieže staršie. A kto už nabehá toľko tak tie km na čistú elektriku tvoria smiešnu časť.
Mne proste plug-in celkom nedáva zmysel. Zmysel mi dáva ten vodík a mirai - ale ako blízka budúcnosť.

Fiat Punto CVT 2000
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 07.02.2019, 20:40 
Řidič
Najezdím s 2 auty dohromady asi 25 000 km za rok. Kdyby si servisáci poradili s motorem předchozího VW Sharana ročník 2000, tak bych s ním jezdil stále. Jinak byl bez problému. Při prodeji měl 270 000 km, ale byl nejspíš ještě o 100 000 km stočený. Krom problémů s motorem a převodovkou se tam akorát vyměnila poloosa a klima mírně netěsnila, jinak zbytek v pohodě. Kdyby Prius I nebyl tak malý, tak bych klidně jezdil i s ním. Jestli na vrakovišti končí auta, která nejsou po vážné nehodě a mají plně funkční motor a převodovku, tak je to smutné.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]