TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je sob 24.08.2019, 07:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prius 3 servis po 150000km
PříspěvekNapsal: úte 07.05.2019, 10:10 
Člen Týmu
Zdravím,před rokem jsem koupil jetého v luxusním stavu rv2009.Jezdí bezchybně.Najezdím ročně jen 7000km/město.Předchozímu majiteli dělal údržbu a měnil motoolej kamarád,já se rozmýšlím mezi autoriz.servisem a nebo "tuhle mechanikem z vedlejší vesnice".Volal jsem do toyservisu - po 150tis. motoolej,vymena brzdovky,pylfiltr + už nevím co dál,vše za 5500,-.No a ten mechanik od vedle vám cenu předem nepoví vůbec a všechny úkony žádá nadiktovat od vás - navíc jednání "já mám práce dosti,kdyžtak si zajděte jinam".Jak to děláte vy s Priusi? Co dělat po 150000km u Prius3?Vyměnit i olej převodovky?Dík za odpovědi.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prius 3 servis po 150000km
PříspěvekNapsal: úte 07.05.2019, 13:54 
Řidič
Mam jeste starsi model, Prius II, najeto uz mam 250tis a stejne porad jezdim do autorizovaneho servisu. Prave kvuli toho, jak pises - nepotrebuji shanet co vse se ma udelat, technik vse vi a nemusim se bat, ze tam neco doprasi. Ta cena dle me neni nikterak premrstena resp tech par stovek rozdil je adekvatni,

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2019, 19:12 
Věčnej rejpal
ja naopak - žiaden autorizák, tomu by som nechal "väčší" problém... hsd je v podstate jednoduché auto a bežné výkony sú rovnaké ako v dacii - výmena oleja, filtrov nie je problém, výmena oleja je rovnaká ako v manuálnej prevodovke - dva otvory, žiaden filter... brzdy - má to špecifikum čo sa týka brzdovky ale ide len o "odpojenie" elektročerpadla na zadné brzdy - tiež jednoducho...
kotúče-dosky vhodné odpojiť malú baterku lebo auto si "spúšťa" brzdy pri otváraní-zatváraní dvier, riziko že pri práci "vystreli" piestik.
Inak ak jeden garážnik má práce a nechce hľadám iného. Ja som si tieto veci robil sám takže to mechanik zvládne bez problémov. Plus na nete sú manuály ku skoro všetkému. Po 150 000km myslím aj chladiačka v meniči napätia a aj v normálnom okruhu.

Fiat Punto CVT 2000
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2019, 11:32 
Řidič
Můj názor je sehnat si dobrého nezávislého servismana,který udělá vše co si budu přát.Můj názor za léta používání různých toyot je pokud to není nutné jezdit do AS Toyot tak provádět po nějakých 150 tis.km mimo AS.Poslední " kapka" byla dnešní zkušenost v servisu Toyoty. Chtěl jsem využít akce jarní prohlídka za 300Kč s možností vyčištění klimy a regenerací a současně jsem chtěl od nich vyměnit olej + filtr s tím,že mám originál olej TOYOTA.To již odmítají provádět. U nás totiž Toyota Tsusho prodalo zastoupení Olfin Caru,který dle centrály Toyota.cz není veden jako autorizované dealerství,byť tvrdí,že jsou a trvají na dodávání jejich oleje ze sudu za který si hanebně účtují 550Kč/1l.Ten samý olej 5W-30 v obalu Toyota dovážený z Belgie mám za 198 Kč/1l.Za filtr si účtují 298 Kč já ho kupuji za 86 Kč a je již léta vyzkoušený a kvalitní stejně jako jejich.Kromně hybridní baterie a klasické v provedení AGM s nízkou kapacitou,který bohužel není v ČR ke koupi jedině přes zastoupení Toyot budu řešit s AS. Ostatní prohlídky a montáže dílů je schopen dobrý nezávislý servis zajistit i s dodáním originálních dílů za podstatně nižší náklady.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2019, 15:00 
Věčnej rejpal
P1947,
Kolik si účtují za vyčištění, regeneraci a doplnění klimy?

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2019, 22:57 
Věčnej rejpal
Tsusho nic neprodalo, skončil jim nájem v baráku a normálně zrušili pobočku. Olfin si pronajal stejný flek a má zastoupení (AD).

Offline Profil  
Odpovědět s citací  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]