Plná verze
zviditelnění, propagace klubu...
Odeslat odpověď

Forum toyotaklubu v RSS

stř 29.06.2011, 18:29

Nedávno jsem si uvědomil, že klikáním na fórum strávím víc času, než by se mi líbilo a že tato aktivita někdy poněkud otupuje moje mozkové závity... Abych si je procvičil a do budoucna tolik neklikal, rozhodl jsem se udělat RSS zdroje pro jednotlivé části fóra. Pokud nevíte co to je, můžete začít třeba tady http://cs.wikipedia.org/wiki/RSS , anebo se na to vykašlete, když jste doteď žili spokojeně bez RSS, zvládnete to jistě i nadále.

Pár týdnů to testuju a zdá se mi to užitečné (ještě aby ne, když jsem to dělal pro sebe :) ) -- možná to ještě někdo ocení, tak to dávám i sem.

Používá se to takto:
na adrese http://wewerix.appspot.com/toyrss se vám objeví seznam témat, kde si můžete zaškrtnout, co chcete sledovat, na konci to odešlete a stáhne se vám soubor toyotaklub.opml. Ten si načtete do vaší oblíbené čtečky RSS a máte to.

Komu by se to zdálo moc jednoduché, může si adresy jednotlivých sekcí přidat ručně, každá část fóra má vlastní RSS kanál a jeho adresa vypadá takto:
http://wewerix.appspot.com/toyrss/fčíslo.rss
a to číslo zjistíte z adresy v prohlížeči, když vlezete do příslušné sekce, např. když čtete sekci Corolla, uvidíte adresu viewforum.php?f=6 -- na konci je 6, takže RSS pro tuto sekci je na http://wewerix.appspot.com/toyrss/f6.rss

V RSS se zobrazuje jen seznam posledních témat v dané sekci, kdo téma založil, kdo do něj naposledy napsal a kdy to bylo. Když si to chcete přečíst, už musíte na fórum (RSS odkazuje na poslední zaznamenaný příspěvek v topicu). Nemám v úmyslu mirrorovat celé fórum, takže i kdyby mě hafo lidí prosilo, že chce vidět aspoň začátek zprávy, dělat to nebudu.

Adminy můžu uklidnit, že aplikace si vše cachuje, na hlavní stránku leze nanejvýš 1x za 10 minut a na stránky jednotlivých sekcí leze jen, když to někdo potřebuje a zároveň se z hlavní stránky zjistilo, že je tam nový příspěvek. Tím se taky dá vysvětlit skutečnost, že si běžně na fóru přečtete příspěvek, o kterém RSS ještě neví. Další faktor, který způsobuje zpoždění je samotná čtečka, která si taky kontroluje zdroje "jednou za čas".

Asi existuje lepší řešení, např. nějaký RSS plugin pro phpBB, ale víme, jak je to s instalací podobných záležitostí na tomto fóru :)

Všechno je to bez záruky, nějaká chyba se tam najít může, nebo vymyslím nějaké "vylepšení" kvůli kterému se to podělá, může se stát cokoliv...

stř 29.06.2011, 23:22

ahoj, zaslouzil bys metal kamarade ;)
forum ktery nema rss feed je meneceny - toyotaklub uz ted neni 8)

pon 19.09.2011, 11:05

Diky, konecne to muzu sledovat na .. na mobilu :-D

a nemusi mi uteci zajimave prispevky .... musim dodat, ze ne vsechny nove prispevky z vlaken do kterych jsem prihlasen se mi skutecne notofikuji na mail :-(

EDIT:
Tak jsem to zkousel v Google.readeru a nejak si to s nim nerozumi :-( chce to nejaky format .... jiny nez html. Nebo ten vygenerovany html mam prejmenovat na ten format co chce reader? Ď.

pon 19.09.2011, 17:02

Jaké HTML? Ze stránky http://wewerix.appspot.com/toyrss se po odeslání vygeneruje soubor toyotaklub.opml a ten se má importovat do readeru. Sám jsem to takto udělal a google reader to načetl bez problémů.

Je pravda, že to nezobrazuje úplně všechny příspěvky, ale jen nejnovější, tj. ty které se objeví ve výpisu vláken daného fóra. Do samotných vláken na jednotlivé přísvěvky už to nejde. Takže pokud se v nějakém vláknu rozběhne zuřivá debata a od poslední kontroly v něm přibude 10 příspěvků, do RSS se dostane jen ten poslední -- ono to ničemu nevadí, protože stejně se to při zobrazení vlákna ukáže všechno. Hlavně že to upozorní, že se v nějakém vláknu něco děje.

Problem vyresen

úte 20.09.2011, 09:51

OPERA to proste nabidne k ulozeni s priponou "htm". Chces obrazek?
Firefox to ulozi normalne jako OPML. ====>

:-D problem vyresen :lol: bud pouzit Firefoxe a nebo prejmenovat koncovku htm na opml pokud pouzijete Operu

úte 20.09.2011, 12:25

Díky za doplnění, zkoušel jsem to v Chrome, Firefoxu, MSIE, Operu jsem nezkusil a zrovna to dopadlo takhle...

úte 20.09.2011, 12:38

Mam presto jeden dotaz.
Jak v Opere na desktopu, tak v Google Readeru se mi nacetlo 10 polozek ... a nemaji nic spolecneho s tematy na foru ... je to v cajku, nebo je to neco divneho?

úte 20.09.2011, 13:10

mne to funguje fajn, jen bych z toho nejak chtel vypreparovat ty temata, ktery jsou vzdycky na vrchu prehledu jednotlivych sekci :-(

úte 20.09.2011, 15:37

Teď jsem si do Google Readeru cvičně zkusil přidat forum informace
http://wewerix.appspot.com/toyrss/f1.rss
Načetlo mi to 19 záznamů, v pořadí, v jakém jsou na fóru, tj. nejdřív Oznámení, Důležité, pak zbytek. Oznámení a Důležité jsou nahoře bez ohledu na datum posledního příspěvku. Podle vlastní zkušenosti s Google Readerem to byl jen dočasný problém, jednou přečtené položky časem zapadnou do historie a pak už mi to ukazuje jen nové příspěvky. Dál jsem to nezkoumal, sám jsem byl spokojen, nikdo si nestěžoval. Je fakt, že v jednodušších čtečkách, které zobrazují RSS, tak jak to dostanou ze serveru, budou tyhle položky viset na začátku, i když tam nic nového není. Když vidím, že to nepoužívám sám, mohl bych tomu věnovat trochu času a seřadit to čistě chronologicky.

úte 20.09.2011, 23:03

Ja vzal ten vygenerovany soubor a hodilo to jako vysledek toto:
- - - -
Updated: W3C HTML Validation Block 19.9.2011
Updated: Screenshot, Homepage Links Block 19.9.2011
Updated: Homepage Links Block, Backwards Link Block, Indexed Pages Block - Previous amount of backward links 923 and ammount of indexed pages 5,616 . Visit Toyotaklub.cz profile page to see changes. 19.9.2011
Updated: W3C HTML Validation Block 19.9.2011
Updated: Screenshot 19.9.2011
Updated: Homepage Links Block 19.9.2011
Updated: W3C HTML Validation Block 19.9.2011
Updated: Screenshot 19.9.2011
Updated: Homepage Links Block 19.9.2011
Updated: Backwards
- - - - - -

Když vezmu třeba : http://wewerix.appspot.com/toyrss/f6.rss ... pro corollu, tak už je to o něčem jiném :-D (teda zatím v Opeře na desktopu)

pát 12.10.2012, 09:29

Jo teď mi došlo, v čem může být problém... na té stránce http://wewerix.appspot.com/toyrss je potřeba zaškrtat témata, která se mají sledovat a pak dole stisknout tlačítko Odeslat -- teprve tím se vygeneruje seznam RSS kanálů pro čtečku, aby nebylo potřeba tam zadávat ty kanály ručně jeden po druhém.
Odeslat odpověď