TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je čtv 13.12.2018, 08:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3586 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213 ... 240  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018, 09:21 
Manager Týmu
to ještě nevíme.... :D
Ta proměnná délka je škrcení kvůli emisím ...
Ale dá se to vysvětlit i takto:
citace:
Sací potrubí je konstruováno tak, že má dvě kanálové varianty. Kratší kanál, tzv. výkonový, a kanál delší, nazývaný momentový. O tom, kterým z kanálů bude nasávaný vzduch proudit, rozhoduje poloha přestavovací klapky. Je-li vzduch nasáván delším kanálem, pohybem pístu a ventilů vznikající tlakové vlny se odrážejí na předem určeném místě, takže při optimálně zvolené délce kanálu dostávají tyto pulsace charakter přeplňování. Pozitivně tak lze ovlivnit hodnotu točivého momentu v nízkých a středních otáčkách. Po dosažení určité úrovně otáček se přestavovací klapka přetočí do druhé krajní polohy a vzduch může proudit pouze kratším kanálem. Plnění válců je tak rychlé, což je důležité pro získání vysokého výkonu.
Vše samozřejmě záleží na konkrétní konstrukci motoru a také na tom, jaké výkonové charakteristiky je třeba získat.

(ex)Alfa Romeo 156 2.4 JTD, 2001
(ex)Škoda Octavia 1.9 TDI, 2009
(ex)Renault Clio 1.4, 1998[/i]
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018, 09:39 
Věčnej rejpal
OK, dík za vysvetlenie. Zas som o niečo múdrejší.
:bigups:

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018, 09:58 
Manager Týmu
zvuk ďábelský https://www.youtube.com/watch?v=_VyJRpZUf4Q

Problém bych viděl v tomto: Warning... This messed up my transmission at 77k. It changes the timing when the gears shift and it gets confused when to do so

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018, 10:19 
Manager Týmu
To bude bohužel se všemi úpravami, které člověk udělá, a s těmi výkonovými nejvíc. Vždycky tam bude riziko, že ta úprava poškodí něco, co s takovou úpravou nepočítalo.

To varování člověk může a nemusí brát na lehkou váhu - kdo ví, jestli to, co mu tu převodovku zničilo, byl opravdu daný intake.

Nejsem takový finanční ranař, abych to zkoušel na svém autě, ale pokud by do toho někdo šel, určitě bych se rád přiučil. :) Můj osobní názor je ale ten, že pokud to bude mít výkonový přínos, nebude tak velký, aby se nemohl schovat za subjektivní pocit a placebo efekt. Pokud by to ale někdo dokázal i změřit a dát konkrétní čísla, bude to mít hodnotu nejen na tomto fóru, ale i na spoustě zahraničních, včetně třeba komentářů k tomu danému videu... Ta zkušenost by nejspíš šla i zpeněžit na nějakém webu o autech.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018, 10:41 
Manager Týmu
s těmi financemi to byl samozřejmě taky žert... hlavní přínos je placebo efekt a věřím že i těch pár koní to dá, nehledě na to že projev bude určitě lepší (pokud to zkousne elektronika).
Pokud vyřadím kity z číny (ca 150-250€) tak zůstává K&N kit (viz video) na 1.8 (mělo by to sedět), za bezmála 12 tisíc...takže po záruce..... automat může být problém samozřejmě----ale jak si psal, je to poznatek pouze jednoho člověka....

Problém ale opravdu muze nastat v tom promenem sacim potrubi, jelikoz veškeré kity a návody co jsem našel jsou na 1.8 ale VVTi (mimo ECO model - v US je ECO modelem rozuměna 1.8 Valvematic - tj. naše 1.6....)

EDIT: tak kocúr měl opět pravdu.... u Valvematicu úpravy asi udělat nejdou (resp. asi jdou ale vlastně to nebude mít žádný účinek), vše pouze na VVTi tedy na ne-variabilním sacím potrubí :-( takže leda do corolly objednat z US motor 1.8 nebo 2.0 :-)

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018, 16:06 
Člen Týmu
Zdravím místní budoucí kolegy, velice vážně uvažuji o Corolle. Dělal jsem si docela poctivý průzkum trhu, kde neměnnými podmínkami byly, že to musí být Japonec s atmosférou. Jak jsem koukal, hodně z Vás mělo stejnou finální dvojici ;-)

Že to beru opravdu vážně, tak jsem si přečetl celé místní fórum od strany 30, tj, kdy nastoupil facelift :)

Mám otázku na ty, kteří měli oba typy převodovek. Byl ten hluk od kamínků větší u automatu?

Jde o to, že se tu řešilo zakrytování spodku a automat je zakrytovaný méně, údajně kvůli chlazení.
Mi se stala s mou Hondou taková věc, že se mi uprostřed plastového krytu pod motorem vylomila malá obdélníková část, která se odmontovává při vypouštění oleje a když jsem jel po kamenité cestě tak to byl neskutečný kravál... Když jsem kryt dal zpět, tak bylo ticho po pěšině. Ta kola asi kamínky umí střílet i ve směru osy kola a zrovna nahoru...?

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018, 16:26 
Manager Týmu
já myslim, že to střílí hlavně do podběhů takže to bude stejný (srovnání ale nemám) a ikdyby to u manuálu bylo méně tak ber automat :-) Podběhy vpředu nech vystříkat něčím jako gumoasfalt (dělal jsem týden po koupi za tisíc kč) a bude to lepší. vzadu jsou podběhy hezky zakrytované něčím jako kobereček....

a jinak klobouk dolů za přečtení, já tenkrát taky četl asi 80 stran :-)

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018, 17:33 
Věčnej rejpal
Kravál odspodu od kamienkov je rovnaký pri automate aj manuále.
Corolla je stavaná na CVT, manuál neber. Keď si toto vlákno preštudoval od 30ej strany (moja úcta!), tak aj vieš prečo všetko, viackrát som to spomínal. Automat posunie komfort v cestovaní o LEVEL vyššie. Je to ako mať automatickú klimu v aute alebo nemať žiadnu.
Proti CVT hovoria dve veci - škaredší zvukový prejav a mierne vyššia spotreba - v mojom prípade o nejakých 0.6l/100km v priemere.
Manuál je fajn pre tých čo si myslia že sú lepší ako automat. Obvykle niesu. Ale ich to baví.
Mám kolegyňu čo doteraz kreslí projekty ručne na tabuli. Že je šikovnejšia ako my ostatní čo makáme na PC si myslí tiež. My nie. Tiež ju to s tužkou a papierom proste viac baví.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018, 18:10 
Manager Týmu
Kocúr píše:
Mám kolegyňu čo doteraz kreslí projekty ručne na tabuli. Že je šikovnejšia ako my ostatní čo makáme na PC si myslí tiež. My nie. Tiež ju to s tužkou a papierom proste viac baví.

Že bych byl lepší než automatista si nemyslím, ale to přirovnání je super. :) Já to přirovnával k elektronické čtečce knih - je pohodlná, čte se zní skvěle, ale chybí jí vůně papíru, fyzický vjem při otáčení stránek, ta nutnost si stránku držet, ať se ti kniha nezavře... Je pohodlnější mít elektronickou čtečku místo normální knihy? Ano, je. Je to větší zábava? Nechť zhodnotí každý, stejně jako jestli ho bude bavit něco kreslit více ručně, nebo na PC. Přirovnání je to velmi dobré.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018, 18:14 
Člen Týmu
Šlo mi o to, že kamínky nemusí letět jen tím nejvíce předvídatelným směrem, ale i jinými, tak mně napadlo, že to může být tou dírou v plastu u automatu. Právě proto je vystříkávání podběhů neúčinné...?

Před definitivní koupí si ještě obě jednou projedu a rozhodnu se... i když už jsem drahé polovičce slíbil automat :wink:

Co mně s tím automatem děsí je fiasko bezstupňových automatů z Francie, proto se tomu trochu bráním. Ale pokud mi to někdo technicky vysvětlí, tak budu automat kupovat s větším klidem v duši. Zkoušel jsem něco hledat na youtube, ale nic zásadního jsem nenašel.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018, 18:22 
Manager Týmu
co bylo ve Francii? Nebylo to něco s Audi - Multitronic?
Prostě vezmi automat kor jestli jezdis často mesto..... nikde jsem nenašel ani na zahraničních forech že by to nejak často klekalo. Kroutak je relativne nizkej, takze to funguje skvele (proto to taky nedavaji do naftyú. Navíc v tech 70 tis km preventivne nechas vymenit olej a jedes dal. Jezdi na tom cela asie a amerika....u toyoty bych se toho fakt nebal. A az sednes do DSG tak se zase rad vratis (hlavne u parkovani)....A staci zapnout sport mod a odezva plynu relativne super, kickdown taky parada, zrovna dnes jsem to pálil na 6500 otáček :-)

Nastrik podbehu tak nejak utisil provozni hluk ale tezko to mohu posoudit, potreboval bych si obe auta svezt po sobe. Minimalne tim nastrikem ochranis holé části plechů....

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018, 18:31 
Navigátor
Môžem porovnať Corollu CVT s Aurisom HSD - Auris je lepšie odhlučnený od motora, ale kamienky tma robia veľmi podobný randál (HSD je zospodu perfektne zaplastované kvôli aerodinamike). Takže myslím, že v chýbajúcom kryte motoraproblém nebude - jedine sa treba zmieriť so špinavým motorovým priestorom.

https://www.spritmonitor.de/en/detail/907615.html
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018, 18:33 
Manager Týmu
Teď se dívám, že na českém webu Toyoty už dieselová Corolla ani není v konfigurátoru. Se ani nedivím.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018, 19:15 
Manager Týmu
jojo je to pasé, spíš nechápu proč nemají v nabídce 1.8 Valvematic nebo hybrid :(

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 09.07.2018, 19:51 
Manager Týmu
Hybrid podle mě bude, možná s dalším faceliftem, 1,8 hádám prostě emise. Je spousta krásných motorů, které by Corolle slušely víc... Ale má, co má. Na předjíždění většiny ostatních to stačí. :)

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3586 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213 ... 240  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina