TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je pon 22.01.2018, 19:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 259 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Auris TS Hybrid - spotřeba
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2017, 00:05 
Navigátor
xmirekp píše:
kadel píše:
Ale on se fakt zapne kdyz je studenej vzdycky. Ja nekecam. :) asi to tvuj znamej mel ohraty

Nemusí pokud hned po startu zmáčkneš Ev tak se nezapne

Někdy pomůže EV zmáčknout hned po startu, někdy ne. Hodně záleží na počasí, ale když je chladněji, tak se po rozjezdu motor spustí. Zkoušel jsem všechny možné varianty i s Eco modem, ale elektronika má svou hlavu.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 02.01.2018, 14:55 
Člen Týmu
calimero1 píše:
Ahojte, som nový majiteľ hybridu a s autom sa iba zoznamujem.
Rád by som sa spýtal, ako vám funguje monitor energie (toky energie).
Všimol som si určitý rozdiel v zobrazovaní na malom displeji vpredu a na veľkom displeji navigácie.
Keď mi malý displej zobrazuje, že auto ide iba na benzín (iba červená šípka), na veľkom displeji mi zobrazuje, že auto ide na benzín a elektrinu (červené a žlté šípky súčasne).
V ostatných režimoch sa informácia na malom a veľkom displeji zhoduje, teda napr. keď ide auto len na elektrinu, keď sa nabíja.
Ako sa to zobrazuje vám?
Vďaka.

Ahoj, k tvému dotazu ohledně zobrazování toků energií..

Přesnější údaj je ten z většího displeje. Ten ukazuje přesný tok energií. Aby to bylo jednodušší pochopit je dobré si nastudovat tento článek (týká se priusu 2, ale princip je stejný) http://blog.auto.cz/baracudaj/2008-08/h ... ota-prius/ a popř si pohrát i s touto simulací http://eahart.com/prius/psd/
.
Ve zkratce je důležité si uvědomit, že kola jsou přes stálý převod spojena s hřídelí elektromotoru - tzn jsou to otáčky elektromotoru, které přímo ovlivňují rychlost auta a ne otáčky spalovacího motoru. Spalovací motor může díky děliči výkonu plně mechanicky pohánět auto (lépe řečeno přes ozubené kola v děliči výkonu pomáhá rotoru elektromotoru se točit) anebo může jen části svého výkonu mechanicky pohánět rotor elektromotoru a zbylou částí svého výkonu dobíjí akumulátor. Nebo svým výkonem jen dobíjet akumulátor a vůbec nepřispívat k pohonu kol (rotoru elektromotoru). Zní to trochu složitě :) , ale pomocí výše zmíněných odkazů (hlavně té simulace) to člověk pochopí.

Ke tvému konkrétnímu toku energií.. v tomto případě kola pohání sice jen spalovací motor, ale svou energií přerozděluje na 2 části. První část energie jde přímo na mechanickou podporu rotoru elektromotoru a zbylým výkonem pohání generátor, přes který se dobíjí akumulátor ale ten tuto energií hned posílá zpátky do elektromotoru, který pohání kola. Proč tomu tak je nevím, ale s velkou pravděpodobností to může souviset s životností akumulátoru - aby byl co nejčastěji v zápřahu a tedy se vybíjel a nabíjel co nejrovnoměrněji. Toto také souvisí s tím, proč na stejném úseku cesty, při stejné rychlosti, je aktuální spotřeba např 3,0l /100km a jindy klidně 6l/100km. Pokud mám akumulátor slušně nabitý, spalovák pohání jen rotor elektromotoru (ať už přes elektriku nebo mechanicky)
(3l/100km), pokud mám akumulátor vybitý - systém se snaží spalovákem nejen pohánět auto (rotor) ale zároveň i dobít akumulátor (6l / 100km).

Něco málo k tomu jak jezdit s aurisem (hybridem) mám i v recenzi na webu, kde lidé přidávají své recenze (nechci dělat reklamu :) )

Snad jsem trochu pomohl...
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 10.01.2018, 10:46 
Člen Týmu
@martinST Tu recenzi mas zde? http://blog.auto.cz/baracudaj/2008-08/h ... ota-prius/

To by me zajimalo.

Škoda 120 L
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 17.01.2018, 12:17 
Člen Týmu
Ne ne, ve tvém odkazu ten přesnější popis, jak hybrid vlastně funguje. Já mám recenzi na moje.auto (http://moje.auto.cz/martinST/auris.html)
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 259 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina