TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je úte 24.04.2018, 02:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Automatická klimatizace
PříspěvekNapsal: úte 09.06.2015, 07:02 
Řidič
Videl som velmi poučné video o prúdení vzduchu v interiery vozidla.Jednoznačne s toho vyplýva naučiť sa - zvyknúť si jazdiť stále zo sklopenými slnečnými clonami.Studený vzduch prúdi po čelnom skle smerom hore a padá/ je ťažší / dole priamo cez čelo-hlavu a plecia vodiča.Keď sklopili clonu dole tak sa ten vzduch rozptyloval a nešiel priamo na vodiča.Mával som občas problém,bolievala ma hlava a mal som problém s pohyblivosťou krčnej chrbtice,hlavne po dlhých jazdách v lete zo zapnutou A/C, teraz keď jazdím stále zo sklopenýma clonama tak som tento rok ešte žiaden problém nemal.Verím tomu že tie clony fungujú dobre a nefúka mi studený vzduch po okne rovno na hlavu.Vyskúšajte.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 09.06.2015, 09:04 
Člen Týmu
Keď si sklopím clonu tak neuvidím pred seba :D Ja s tym nejak nemam problem.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 10.06.2015, 10:34 
Věčnej rejpal
Navic mas dalsi bonus, ze ti neni videt oblicej na kamerach :lol:

ex Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive

Obrázek
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 29.07.2015, 09:01 
Řidič
Tak som narazil na svojom aute na UPCHATY prepad kondenzatu z klimatizacie - ako inac - na dlhej ceste na dovolenku o 22,00 hod na dialnici.

(info pre podobny problem)

Vyrazil som s rodinkou do Chorvatska. Po asi 300 KM na dialnici M1 pri Balatone zrazu na mna spolujazdec krici ze mu tecie voda do topanok. Okamzite zastavujem - vyberam mokrý kobercek pri spolujazdcovych nohách - demontujem schránku pred spolujazdcom - odstranujem tapcirung pri nohach a vidím ako prod stredným panelom (pod riadiacou pakou) kvapka nieco z rebrovania ktore pripomina maličký chladič - vyteká a kvapká priesvitná - chladná tekutina. Zobudil som kamarata (servisaka) na telefone ktory podla popisu identifikuje problem - NEODTEKAJUCA KONDENZOVANA VODA - ktora by mala byt hadickou ovedena pod vozidlo.

Pri nohách spolujazdca (pod tapacirom)som objavil ciernu hadicku - s kolienkom ktora smeruje pod podlahu - von z vozidla. Vyberiem kolienko (je iba nastoknute na hadicke) a z hadicky vyteka asi 3/4 litra studenej vody.

Skusam kolienko z hadicky prefuknut ustami - zistujem ze je zapchate - silne fuknutie pretlacilo nejaky bordel - vycistil som to este drotikom - nasadil som vsetko naspet a po skuske uz nic nevytekalo. Po kontrole som zistil ze mam celkom slusne "zasratý" vzduchový filter klimatizácie. (Hlavne ze robim pravidelny servis) (Svojpomocne na mieste vycisteny aspon provizorne)

Nastastie - problem je tym vyrieseny.

Nissan Almera 1.5, 2002 (minulost)
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 29.07.2015, 09:33 
Věčnej rejpal
ultra:
Problem si vyriesil.
(dobra informacia)
Prajem :
STASTNY NAVRAT A POHODU NA DOVOLENKE.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 02.06.2016, 19:33 
Člen Týmu
ultra, dik za popis zavady. Velmi mi to pomohlo, stalo sa mi to iste pred tyzdnom. Hadicka upchata a voda vyteka spod stredneho panelu na stranu vodica i spolujazdca.Po precisteni vsetko ok.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 09.06.2016, 01:40 
Člen Týmu
Když si dám ty sluneční clony, tak vyloženě necítím, jak mě ta klimatizace chladí. Takže to není dobré, jakoby ani nebyla zapnutá. S krční páteří problémy mám, tak mi to trochu teď dalo červíka do hlavy, ale zatím prostě mám dojem, že ta sluneční clona naopak vadí a auto se musí víc chladit, aby se člověk subjektině cítil stejně příjemně.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017, 19:24 
Člen Týmu
Zdar všichni,mám Auris 2014 ,jak tady píšete o vypínání klimy před ukončením jízdy.To se snažím v létě dodržovat,ale přesto vlhkost která zůstane ve výměníku dostatečně nevyschne (neodteče) a následně je cítit.Čistění provádím,ale asi není dostatečně učinné.Máte někdo zkušenosti,jak to svépomoci rozebrat a nejlépe vyčistit,poř.foto
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina