TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je pát 21.09.2018, 16:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 291 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Auris - Full LED světlomety
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017, 07:12 
Věčnej rejpal
Vort píše:
Pánové (a případně i dámy, pokud se tu nějaká objeví), jakkoliv může být výkon projektorových halogenů na Aurisu tristní, jejich náhradu za LED aftermarketové varianty bych nedoporučoval, a to hned z několika důvodů.
1. Chlazení. Nikdo vám nezaručí, že bude ve vásí instalaci dostatečné. Stejnětak jen výrobce toho bazmeku má nějakou představu, co se stane třeba při selhání větráku, nebo při odpojení LEDky za provozu.
2. Drát mezi driverem a LEDkou je dobrým zdrojem EMI, takže nechci domýšlet potenciální problémy když vedle toho náhodou povede CANbus, a to naštěstí Toy zatím netahá FlexRay.
3. Spolehlivost, zejmena driveru. Opět jen výrobce ví jestli použil automotive qualified polovodiče.
4. Bezpečnost. LED světla na modulové úrovni bývají ASIL "A" nebo "B".

A jinak se na silnici k sobě snažte chovat ohleduplně ať už svítíte halogenem, nebo zdrojem s nespojitým spektrem. Ten, co vás oslňuje, tak většinou nedělá záměrně, a často i proti své vůli.

Toto len maloktory uzivatel vie a cita. Takze ak to sem dakto da, tak iba ten kto tomu velmi dobre rozumie.

Vort píše:
ts1990 píše:
Testuji uz vice jak 3 roky a zkusenosti mam za tu dobu vic nez dost...tato sada je uz slusne vyladena na vse, 5s ma pasivni chlazeni, F2 aktivni a canbus umi, do dvojkovejch ofci jsme jich instalovali uz dost, pokud odejde vetrak, vykon spadne na 40 procent, testovano, jinak moc se prave ty F2 nezahrivaji, cca 40 stupnu max.tohle neni led sada od noname patlala, kterych je na aliexpressu, wishy, ebay apod. 99 procent a to radeji nemluvim, kdyz si nekdo takovej shit za 200 kc dana auto

Dobrá, není to sada od noname patlala, to ale nemění můj nazor. Z našich zkušeností víme, že právě v driveru se toho může docela hodně pokazit, a značné části těch závad si opravdu nevšimneš hned. Samozřejmě dát ledky mimo ohnisko taky jde, ale to věřím, že si kluci čínští dobře pohlídali.
Omluv mi demonstračku, je patrné, že tyhle světla se montují na německý vůz.

Toto vie len clovek ktory s tym robi, nie v zmysle produkcie a vyroby, ale predaja. Alebo sa mylim?

Vort píše:
LukassH: Děkuji za zastání, byť nevědomé.

farnell: Pokud já jsem byl prozrazen, tvůj nick považuji za shodu náhod.
Ale budiž, naštěstí jsem neposkytnul žádnou nabídku, která by pro ts1990 byla konkurenční. A ani nemám jak, protože jednak nejsem v marketingové pozici, zadruhé nevyrábíme ani světlomety, ani náhrady jejich světelných zdrojů. Nicméně je potěšující, že jsi onomu videu věnoval svou pozornost.
"daky usopleny cinan" v alternativních světelných zdrojích je nejlepší, jakožto ilegální modifikaci si to nikdo ze západního světa netroufne vyrobit. Do naší diskuse jsem ovšem zákony tahat nechtěl, jednak jedete každý na své triko, jednak zákony někdy opravdu nejdou s dobou. Ale zrovna v tomto případě existují pádné technické důvody, proč alternativní světelné zdroje nepoužívat.
Že ts1990 má tvoji plnou důvěru je naprosto v pořádku, já jsem tady nováček. I já bych klidně věřil, že vybral ty nejlepší náhrady, což ale stále neznamená, že jejich instalace je dobrý nápad. Moje doporučení však je používat vláknové žárovky, klidně optiwhite(to je jen jiné vybalancování svit vs. životnost), ale né se zvýšeným odběrem. Když je navíc nebudete na parkovišti stavět proti slunci, budou i za 15 let jak nové. A kdo chce ledky, ať si raději pořídí na to stavěné světlomety.

Ano, nemam nic spolocne s internetovym gigantom Farnell.
Jeden jediny mozno dvaja clenovia fora vedia, co je mojim zamestnanim a pracou. Ostatných po tom nic.
Takze v tomto krok alebo skor skok vedla.

Nabidku si neposkytol, no uz z dvoch a teraz uz z troch prispevkov mi je jasne, ze si - ste firma a Ty jej clenom ktora asi "vie" co robi a s cim robi....

O co je horsi nadsenec oproti tomu kto nam tu bude o hlavu otrepavat jeho marketingove zvasty len preto aby predal svoj produkt.
Navyse je zaujimave ,ze skor si sa zameral na kvalitu produkcie iných vyrobcov ako taku a nie na osvetlovanie oprotiiducich aut tak ako radi argumentuju tymto nezmyslom mnohi z tohto fora.
A verim ,ze casom ak by som na nic z toho tu nepoukazal tak by si tu rozbalil krasnu predajnu alebo vymyvaciu kampan.

Je to moj subjektivny nazor a nenutim nikoho s nim suhlasit. A popravde ani ma nazor dakoho ineho nezaujima.
Pre mna jedine dobre na demokracii je to ,ze mam pravo vyberu a moznosti vyberu.
Inak demokracia stoji za hovno.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017, 09:19 
Věčnej rejpal
farnelli
podle mě jsi flustrovanej a myslím, že na tvé výstřely nemá vůbec cenu reagovat. Pokud by tě zde všichni ignorovali, tak zmizíš jak pára nad hrncem. Doufám, že se tak stane. Až mě nyní zdehonestuješ, dopředu tě sděluji, že tě neodpovím. Tudíž je to zbytečné. Ale tobě by se neulevilo. Ostatně, i tvůj pohled na demokracii, jak "hezký" píšeš, o tobě vypovídá vše.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017, 10:07 
Řidič
Bohuzel originaly vs. pouziti treba tech F2 nemeni nic na lomu apod., krom toho, ze jsou predrazene, nic vic....navic maji mensi spotrebu, vyssi svitivost oproti halogenu a hlavne jako halogen nesnizuji svitivost do budoucna vypalovanim paraboly..na chrku jsem je hned vymenil, vykon origo halogenu Philips je k smichu
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017, 11:05 
Věčnej rejpal
A uprimne naco sa snazis? Cardom to nevysvetlis.

Corolla2014 píše:
farnelli
podle mě jsi flustrovanej a myslím, že na tvé výstřely nemá vůbec cenu reagovat. Pokud by tě zde všichni ignorovali, tak zmizíš jak pára nad hrncem. Doufám, že se tak stane. Až mě nyní zdehonestuješ, dopředu tě sděluji, že tě neodpovím. Tudíž je to zbytečné. Ale tobě by se neulevilo. Ostatně, i tvůj pohled na demokracii, jak "hezký" píšeš, o tobě vypovídá vše.

A co frustruje a irituje teba ,ze na mna reagujes?
A nemaj obavu. Prave kvoli takym ako si Ty len tak nesublimujem.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017, 12:16 
Navigátor
Vort píše:
...

Toto tu zial nevysvetlis.
Tu panuje nazor ze ked das LED tak sa vsetky problemy vyriesia a ziadne nove nevzniknu.
V parabole nemam skusenost ale v projektore to je ciste o kompromise.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017, 12:31 
Řidič
"Vážení" zkušení a letití rádoby testeři neoriginálních LED osvětlení v optice pro halogeny, dokáže si vůbec uvědomit, že vaše "pokusy" odsráváme my, kteří proti vám jedeme a oslňujete nás nebo ti nešťastníci, které ve tmě neuvidíte a přejedete je?

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017, 16:01 
Věčnej rejpal
Hovno.
Sa pozri kolko koncernových aut kam do kristovej matere svieti.
Ty odsravač....

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017, 16:21 
Řidič
Proč se vymlouváš na koncern? Je to dost dětinské.
Takovýto názor mám na všechny, kdo cpou do světel co tam nepatří a je jedno jaká je to značka vozidla.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017, 18:10 
Věčnej rejpal
Nik sa nevyhovara.
Ja som si skor ako som s takto "modifikovanymi" svetlami siel do premavky overil ako to svieti.
A to aj meraniami. Sice len na amaterskej urovni ale overil.
A nik napravo odomna tak nemoze byt oslnovany. Pretoze lom svetla nie je vyssie ako 50cm nad urovnou vozovky. Co je v pripade bezneho vozidla cca do urovne evidencneho cisla.
Detto oslnovanie zozadu do spätakov som si zazil na vlastnej kozi a nic nenormalne a rusive som nezanamenal.
Uz som sem raz tu fotku daval a urobim to znovu. A ked ma presvedcis o tom ,ze toto moze oslnovat tak Ti dam vo vsetkych bodoch za pravdu.
Sklon svetiel mam nastaveny v tomto pripade na "0" (nulu) !!!
Dovtedy pokial ma nepresvedcis o opaku si budem stat za svojim. Ja nemam dovod dakoho zavadzat. To co vidis je z mojho auta.
Na spravne nastavenych svetlometoch a s LED nahradou od NSSC. Rovnako aj hmlovky mam nastavene tak aby nesvietili nad lom svetla hlavných svetiel a tie su certifikovane do nasich podmienok od Osram.
Sam viem ako je to ked dakto oproti mne oslnuje.
A to ,ze mnohe koncernove auta maju nahovno svetla od vyroby je fakt ktory nie je vyhovorkou.

Obrázek

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017, 20:47 
Navigátor
farnell píše:
Hovno.
Sa pozri kolko koncernových aut kam do kristovej matere svieti.
Ty odsravač....

LOL, takové výmluvy. Proč koncernová auta? Naposled se světly měly problém Fabie I z výroby, některé oslňují doteď, ale protože ty jsi někde četl nebo viděl jednoho Kodiaqa, který jedním světlem svítil špatně, tak z toho najednou uděláš celokoncernový problém. Jsi prostě zakomplexovaný blb, který musí mít vždy poslední slovo a vždy si myslí, že má pravdu.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017, 21:18 
Věčnej rejpal
Nie je to len o skodovkach. Su to aj ine znacky.
A paradoxne kodiaka som este nestretol. Zato chujov s led v parabolach uz ano. A hlavne v ochcavkach.
A zakomplexovany blb ťa rano obul, Cardo Retardo.
Zaujimave ,ze foto nekomentujes ale zrazu Ti vadi ,ze plujem na ine koncerny.
Na Toyotu sa plut ani neda, pretoze ta neoslnuje. Ta svieti na hovno uz od vyroby.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017, 22:52 
Navigátor
farnell píše:
A paradoxne kodiaka som este nestretol. Zato chujov s led v parabolach uz ano. A hlavne v ochcavkach.
Na Toyotu sa plut ani neda, pretoze ta neoslnuje. Ta svieti na hovno uz od vyroby.

To sis taky vymyslel?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017, 23:25 
Člen Týmu
Kluci chce to panáka a klid.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017, 23:35 
Věčnej rejpal
erwestquestworks píše:
farnell píše:

To sis taky vymyslel?

A hadam nechodis bosy?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2018, 00:15 
Člen Týmu
Všem na Toyota Clubu přejí šťastný nový rok 2018.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 291 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina