TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je úte 14.08.2018, 20:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 1.6 Valvematic 97kW, jednoduchost?
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2017, 22:13 
Řidič
Nemá smysl. Jakákoliv závada je malichernost a u konkurence to je ještě horší, furt dokola. A ti, co nemají žádný argument napíšou, že máš chodit pěšky nebo jezdit tramvají :lol:. Asi je prostě moc chtít od nového auta za půl mega, aby se chovalo jako nové auto a ne tříletá ojetina. Zdejší aura kvality je neprůstřelná a běda tomu, kdo napíše něco politicky nepřijatelného. A jak tu někdo psal, že mu vrže sedačka a servis to sváděl na špatné cesty, tak to mě fakt pobavilo, to je úplně neskutečné. Ať si každý udělá obrázek sám (i kvalita servisu hodně napoví o kvalitě značky).

Tím to pro mě hasne, dále se již k tomuto tématu nebudu vyjadřovat. Jsem rád, že tím spoustu lidí potěším, kdybych byl zatvrzelý fanoušek Toyoty, taky by se mi takové věci špatně četly.

P.S. Vzpomněl jsem si na slova mechanika, ke kterému vozím drobné opravy, když jsme probírali kvalitu některých značek. "Já doposud měl jen Toyoty, ale upřímně, nevím, jestli bych si ji ještě nekoupil. Už to zdaleka nejsou ta auta, co bývala...". Ale tím si nenechte kazit den, určitě taky vůbec neví, co říká a jenom si stěžuje.

@tabika - lenost motoru bych do toho netahal, od atmosférické 1.6 nemůžeš čekat zázraky. Na běžné svezení to bohatě stačí. A radši budu mít pod kapotou línou, ale teoreticky spolehlivou atmosférickou 1.6, než třeba ten 1.0 Ecoboost od Fordu. Ten motor nemůže přežít 150k kilometrů.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017, 04:43 
Věčnej rejpal
sajty píše:
"Já doposud měl jen Toyoty, ale upřímně, nevím, jestli bych si ji ještě nekoupil.

Takze vlastne by si koupil zase Toyotu :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017, 06:06 
Člen Týmu
Můžeš sem prosímtě napsat mezi kterými auty ses při koupi rozhodoval.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017, 06:14 
Věčnej rejpal
Sajty,
ty si vůbec nepochopil, co jsem napsal. Tak jo, zatvrzele mumlej stále to samé.... Je to ztráta času. Alespoň pro mne.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017, 06:53 
Manager Týmu
no konečně....doporučuju se registrovat na fórech www.uplakánci.com a www.nikdoměnechápe.cz a pokračovat v soustavném brekotu tam .-)

Carina E 2.0 93kw Liftback ex
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017, 07:09 
Člen Týmu
Chlapi jen tak jsem ze srandy zabrousil na jiné forum.Přikládám odkaz.

https://forum.skodahome.cz/topic/125248 ... ru/?page=2
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017, 08:21 
Věčnej rejpal
Chlapi, nekupujte aurisy ani toyoty. Na cestách ich je nejako veľa... Len na našej ulici už sú dve ďalšie rollky a 2 aurisky. Prestávajú sa za mnou ľudia obracať.
Meganov sedanov je málo a sú krásne.
S oktávkou nebudete mať nejmenší problém pri predaji, ako jazdenky idú na dračku.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017, 08:45 
Věčnej rejpal
Sajty, ber to tak, ze ... z akych aut, kde jazdia a co robia profesne tito Toyotaci.
Mam Toyotu ale nikdy sa k akejkolvek znacke neprilepim ako osa na med.
Vies co mna presvedcilo na Avensis ? Sedadla a spolahlivost benzinakov (a servis teda). Zvysok musim "pretrpiet" - v zmysle porovnania s inymi autami.
Po druhom odtahu z dialnice, clovek prestane pozerat na vybavu a dalsie serepeticky. Mozes si precitat moje postrehy z Avensisu (1,8 Valve MT6).

AURIS bol od zaciatku modelovany ako LOW COST model pre EU. Preto ta zmena mena (z Corolly) a nakoniec predsa len ta Corrola prisla znova.
Dokazom lepsieho auta od TTT je u mna CHR. Pre mna bohuzial nevhodne, ale interier slusny a aj vcelku tiche. Dokonca 1,2 VVTi-E Turbo vyzera, ze nie dielom uplneho debila (chladene turbo vodou, ponechana vyhoda VVTi-E - odkukane z Lexa ...no uvidime co vydrzi, zliatina to nie je). Ale vidis - CHR nestoji co Auris.

EDIT:
Kocure:
Ono uz tych ludi nebavi sa srat s VAGom.

Odporucam:
https://www.autickar.cz/clanek/skoda-su ... va-pomsta/

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017, 09:00 
Řidič
Sajty a ostatní co máte problémy, zkuste nám ostatním co je většinou nemáme to lépe specifikovat, kdy např. při jakém povrchu vám to či ono vrže apod. Toto forum by mělo být od toho aby se zde někdo něco dozvěděl, doslal případně radu a mělo to nějakou vypovídající hodnotu. Pak to má i pro ostatní co zde nejsou registrovaní a pouze přihlížejí nějaký význam. Dost často se to omezuje na holé konstatování mne vrže palubka, Toyota ma mne sere, je to hrozný krám,....

Další věc co je dobré uznat, že většina z vás co máte 1,6 v Trendu či Trend+ jste za to dali reálně cca 420 - 450 tis. v této cenové hladině je Auris TS velice dobře vybavené auto se spolehlivým motorem a relativně dostupným servisem a pokud má pár drobností jako skoro většina, tak bych byl lehce tolerantní. Když vezmu současnou nabídku vč. bonusu 25 tis za výkup staršího auto + zimní komplety pneu tak za TS 1,6 v Trendu+ ( vč. metal. lak ) nezaplatím více jak 440 - 450 Kč. ( Nezmám prodejce co i z akční nabídky nedá u této ceny ještě min. 10 tis dolů ). To mne přijde velice slušné a díky tomu je těch aut vidět čím dál více. Se Škodovkou to srovnával nemá skoro cenu tam budu o cca 100 tis jinde a i "nejlepší" český kombík stojí v 1,4 a srovnatelné výbavě a všech možných slevách kolem 500 tis.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017, 09:33 
Navigátor
Auris je moje první Toyota. Před tím jsem vystřídal větší množství vozů různých značek.
Po najetí cca 35000 km mohu napsat že výběr nebyl špatný.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017, 10:21 
Člen Týmu
Jsem tu nový ale Vaše příspěvky se zaujetím čtu. Už proto, že jsem skoro rozhodnutý jít do Aurise TS.
Vybírám však i z nabídky např. Hondy a můžu vás po přečtení příspěvků na jejich nepřehledném fóru ujistit, že řeší podobné kvalitativní problémy jako tady.
Myslím, že je to napříč všemi značkami vozidel všech středních a nižších tříd.
Podle mě je důležité aby zůstali spolehlivé aspoň tak zásadní komponenty jako jsou motory, převodovky a podvozkové části. No a zatékat do interiéru jak jsem to zažil u Mondea MKV nebo Fabie by taky nemuselo :) To snad Toyota nebo jiné japonské auto ještě splňuje.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017, 11:43 
Člen Týmu
Já myslím, že to auto je v pohodě. Jasně, zavrže si a zadrncá, stejně tak to teď začíná dělat u mě Corolla (6,000 km). Ale na druhou stranu je to auto co stojí pod 500,000...
Když jedu v mamčině RAVce tak tyhle problémy absolutně nejsou, taky je to auto za dvojnásobek ceny a je to znát...
Stejně tak k tomu přistupuju i já. Tyhle věci jsou prostě maličkosti.
Ale je pravda, že tenhle kvalitativní skok (propad) se stal v poslední generaci. Předtím jsem měl RV 2013 a při nájezdu 105,000, kdy šel protiúčtem, ani jediný pazvuk, dokonce ani ten výfuk mi nepřišel nijak hrozný...
Prostě se šetřilo no a já jen doufám, že to šetření se dělo na věcech jako jsou plasty v interiéru a ne na motoru, podvozku a podobně...
A stejně tak tomu bude i v jakémkoliv jiném autě s podobnou cenovkou, o tom jsem přesvědčený...

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017, 11:52 
Věčnej rejpal
out73lander píše:
Jsem tu nový ale Vaše příspěvky se zaujetím čtu. Už proto, že jsem skoro rozhodnutý jít do Aurise TS.
Vybírám však i z nabídky např. Hondy a můžu vás po přečtení příspěvků na jejich nepřehledném fóru ujistit, že řeší podobné kvalitativní problémy jako tady.
Myslím, že je to napříč všemi značkami vozidel všech středních a nižších tříd.
Podle mě je důležité aby zůstali spolehlivé aspoň tak zásadní komponenty jako jsou motory, převodovky a podvozkové části. No a zatékat do interiéru jak jsem to zažil u Mondea MKV nebo Fabie by taky nemuselo :) To snad Toyota nebo jiné japonské auto ještě splňuje.

Keď budeš pátrať na fóre, nájdeš aj jedincov s problémovým chodom spojky. Nieje ich veľa - ale sú. Toto vidím ako fakt problém - nie to že vrzne palubka, či sa problematicky otvára plytký kastlik v stredovej opierke. Ale aj to nasere.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017, 16:40 
Manager Týmu
No já nevím obhajovat toyotu že má levné auta,to není zrovna nejlepší argument. Pak koupit logana za polovic a máš vystaráno :) jej tohle mě upadlo,no nic nevadí když to je levné tak to přilepím! No co tu čtu tak toho není rozhodně málo: pískající brzdy,hlučný výfuk,špatná spojka,občas zavrže,někdo tu řešil náké pískání za jízdy a nevím co ještě. Bohužel nevím jak sem dostat video,mám nahráno dost pazvuků z interiéru na avensisu.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017, 18:09 
Věčnej rejpal
tabika píše:
No já nevím obhajovat toyotu že má levné auta,to není zrovna nejlepší argument. Pak koupit logana za polovic a máš vystaráno :) jej tohle mě upadlo,no nic nevadí když to je levné tak to přilepím! No co tu čtu tak toho není rozhodně málo: pískající brzdy,hlučný výfuk,špatná spojka,občas zavrže,někdo tu řešil náké pískání za jízdy a nevím co ještě. Bohužel nevím jak sem dostat video,mám nahráno dost pazvuků z interiéru na avensisu.

- tak ty asi nepozeráš na pomer cena/kvalita.... corolla-auris sú ľudové autá a tak to treba aj brať. Jasné že nepríjemnosti by bolo vhodné v rámci záruky poriešiť. Ako tvrdí môj mechanik ktorí má na dvore od Volva cez Audi,VW,BMW.....po Skody - robí automaty - ak chcem niekam na ďalekú cestu beriem jednoznačne Toyotu-Lexusa...

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina