TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je úte 23.01.2018, 18:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Auris Hybrid a zima.
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017, 09:45 
Člen Týmu
Prosím zkušené kolegy o praktické rady, jak ráno při - 10st.C při startu Aurise Hybrida nejrychleji rozmrazit namrzlé čelní sklo a vyhřát kabinu auta.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Auris Hybrid a zima.
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017, 12:13 
Člen Týmu
No u mna tazko. Ale robim to co pri kazdom inom aute. Vraj pomaha, proti hmle, mat trochu pootvorene okno. Niekde tu sa to rozoberalo. Cize fukanie na predne sklo a teply vzduch.
Ja zvacsa kym oskrabem predne sklo alebo ho postriekam rozmrazovacom a odhrniem sneh uz staci zvnutra byt vykurene.
Inak ak stary auris aj novy s tymto ma dost problem. Kolega s Fordom to ma krasne. alebo Octavia s vyhrievanym prednym sklom...

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017, 12:16 
Navigátor
pokud to dobře chápu, tak chcete aby motor na volnoběh vytopil auto ?. Ideálně plynulou jízdou nebo nezávislé topení :-). Upřímně pokud chcete praktikovat nešvar některých řidičů, že ráno nastartují auto, nechají jej 10 minut běžet na volnoběh aby měli v autě teplo a nemuseli moc škrábat tak nevím, ale min. motoru toto moc neprospívá. Studený motor by se měl zahřát jízdou bez vytáčení do otáček a ne stáním na volnoběh před domem. V případě hybridu, když je chladno a motoro je studený a zapne se topení tak motor naskočí, po nějakém čase však vypne jelikož elektronika si to pohlídá.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017, 12:20 
Člen Týmu
Ano je to tak. No ako s tym autom vyrazit v zime na cesty, ked ho oskrabem, sadnem dnu a nastartujem, tak asi 2-3 minuty idem uplne naslepo, kedze sklo sa okamzite zarosi a rosa zmrzne.
Kazdy je mudry s tym startom zastudena. Aj mne sa to zda, ze to motoru neprospieva. No sused tu svoju Fabiu takto v zime rozbieha vzdy, pekne motor ide a vykuri vnutro a to auto ma uz riadne cez 10 rokov. Cize to zrejme az tak tomu motoru neskodi.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017, 12:25 
Věčnej rejpal
Pokud to chces mit mermomoci natoceny pri stani, tak jedine tohle
http://www.fcd.eu/article.aspx?id=1450

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017, 12:37 
Člen Týmu
Otazka znela ako co najlepsie v zime vyrazit na cesty, teda odmrazit predne sklo a nemat ho zahmlene. tento postup je zaujimavy a odpoveda na moju (zatial nevyslovenu, kedze emiska az za dva roky) otazku ako mi budu merat emisie. :)

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017, 12:42 
Člen Týmu
MartinHSD píše:
pokud to dobře chápu, tak chcete aby motor na volnoběh vytopil auto ?. Ideálně plynulou jízdou nebo nezávislé topení :-). Upřímně pokud chcete praktikovat nešvar některých řidičů, že ráno nastartují auto, nechají jej 10 minut běžet na volnoběh aby měli v autě teplo a nemuseli moc škrábat tak nevím, ale min. motoru toto moc neprospívá. Studený motor by se měl zahřát jízdou bez vytáčení do otáček a ne stáním na volnoběh před domem. V případě hybridu, když je chladno a motoro je studený a zapne se topení tak motor naskočí, po nějakém čase však vypne jelikož elektronika si to pohlídá.

no ono to u hybridu ani moc nejde že ... na druhou stranu ... jak je teď ráno chladněji tak když parkuju mimo garáž tak motor naskočí víceméně instatně po "spuštění systému" a sám si naloží realtivně vyšší otáčky než je jenom volnoběh (a to dělá i když vyjedu z garáže jenom s prodlevou než mu dojde že je venku zima), podle aktuální spotřeby pozorujíc mi stejěn přijde, že ten "zahřívací mód" co mi praktikuje auris nemá s volnoběhem rozhodně nic společného - navíc když jedu tak u toho stíhá i dobíjet baterku ačkoliv je nabitá (z toho odvozuju že otáčky benzínu (při tom zahřívacím módu jsou vyšší než je aktuální spotřeba energie na jízdu - tedy rozhodně vyšší než volnoběh)
chvilku jsem myslel že je to tím že je zatuhlej olej a motor a tak (vyšší otáčky po startu mi dělal i chrochták ale to během cca 10-20s zase spadly na normál, tady si bzučí klidně přes minutu)
je možné že píšu blbosti, mám to auto chvilku a vox populi, vox Dei, že :)

jinak mlžení skla je opruz a jediné co mi pomáhá je pustit naplno ten ofuk skla, to jakože zabírá po chvilce
(ale neřeší to boční a zadní (ale tam by asi pomohlo zapnout drátky :) takže jedu jak v tanku ...)
navíc je to kravál a jak jsem po ránu ještě rozespalej tak mě to za volantem budí a neslyším přes to rádio :)
v tomhle teda zlatej starej focus s drátkama v čelním .... RIP

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017, 12:51 
Věčnej rejpal
Milan.B píše:
Otazka znela ako co najlepsie v zime vyrazit na cesty, teda odmrazit predne sklo a nemat ho zahmlene.

Vsak jo, jestli to chce tazatel bezpracne, tak jedine tim servisnim modem. I kdyz je pravda, ze jsem nezkousel nastartovat a cekat, co to udela. Predpokladam, ze motor pobezi dokud se neohreje, takze uz by to mohlo foukat i teply z vydechu. Kazdopadne ja to delam tak, ze vylezu z auta a skrabu, pak pustim klimu na okno a jedu :)

Schmudla: dratky u Forda jsou paradni na odmlzeni nebo mirnou namrazu, spis jinovatku, ale kdyz jsem mel sklo zamrzly, tak jsem stejne vylezl a sel jsem skrabat. Nebavilo me sedet v aute 5 minut v zime a cekat az to povoli. A kdyz bylo mene nez -5, tak jsem treba odmrazovani poustel na 2x.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017, 13:21 
Navigátor
Ja to robim tak ze otvorim dvere na garazi a idem von.
A moja toyota este namrazu snad ani nevidela :mrgreen:
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017, 13:54 
Navigátor
Souhlasím, tedy ideální rada vytápěná garáž nebo nedýchat :-). Jinak existují spec. přípravky např. od Sonaxu co lehce pomáhají. Zkoušel jsem to a efekt byl trochu znát. V zimně se mne osvědčila teplá voda na sklo a kvalitní nemrznoucí kapalina do -40, uvnitř mám na setření skla houbičku potaženou jelenicí, pomahá zapnout klimu. Auris si ji při zapnutí ofuku čelního skla zapne většinou automaticky sám.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017, 16:02 
Věčnej rejpal
Hybrid predsa kuri aj elektricky a fuka teply vzduch aj pri studenej chladiacke skoro hned po zapnuti ofuku....Ja mam este elektricky predohrev - ak nemate garaz a byvate na dedine kde je blizko zasuvka...

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017, 16:25 
Člen Týmu
Děkuji za všechny dobře míněné rady, jelikož mám garáž asi 40 m od vrat na pozemek a musel bych v zimě odhazovat asi 150 m2 plochu od sněhu, tak parkuji raději před vraty a proto si raději koupím Auris s benzínovým motorem.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017, 16:50 
Věčnej rejpal
Morys12345 píše:
Děkuji za všechny dobře míněné rady, jelikož mám garáž asi 40 m od vrat na pozemek a musel bych v zimě odhazovat asi 150 m2 plochu od sněhu, tak parkuji raději před vraty a proto si raději koupím Auris s benzínovým motorem.

Ty jo, kde zijes, ze jsou pro tebe rozhodujici pri vyberu auta 2 mesice skrabani oken? :) Jestli na Kvilde, kde mrzne i v lete, tak to chapu :). Jinak s tim benzinakem budes uplne ve stejny situaci, toho taky musis ohrat a nehlede na to, ze hybridy se ohrivaji rychlejc. Ravka topi snad po 2 km.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017, 17:06 
Člen Týmu
Ty jo, kde zijes, ze jsou pro tebe rozhodujici pri vyberu auta 2 mesice skrabani oken? :) Jestli na Kvilde, kde mrzne i v lete, tak to chapu :). Jinak s tim benzinakem budes uplne ve stejny situaci, toho taky musis ohrat a nehlede na to, ze hybridy se ohrivaji rychlejc. Ravka topi snad po 2 km.[/quote]

to kadel

Na Kvildě ne, ale když bych měl každé ráno až do března poslouchat manželku, že naše "stará" Fiesta Ecoboost s vyhříváním čelního skla byla lepší a že jsme si ji měli nechat a nevyhazovat peníze za nové auto...
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017, 17:23 
Věčnej rejpal
Morys12345 píše:
Na Kvildě ne, ale když bych měl každé ráno až do března poslouchat manželku, že naše "stará" Fiesta Ecoboost s vyhříváním čelního skla byla lepší a že jsme si ji měli nechat a nevyhazovat peníze za nové auto...

Manzelka...tak to je padnej duvod, to chapu :)

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina