TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je pon 20.05.2019, 10:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Aditiva - nafta
PříspěvekNapsal: pon 28.12.2015, 01:25 
Člen Týmu
Zdravím, objednal jsem od Millers jak jednorázový Ecomax OSB, tak i 500ml Diesel Power Ecomax. Co myslíte, u auta, které má nalítáno 240kkm a asi bez aditiv, bude lepší nejdříve tak jednu-dvě nádrže nalít pouze Power Ecomax, nebo rovnou ten One Shot Boost? Nevím, zda by se třeba neuvolnilo najednou příliš mnoho usazenin, aby to neudělalo nějakou škodu v motoru ..

Má s tímhle někdo nějaké zkušenosti? Dík za info! :]

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2015, 13:06 
Navigátor
Martin_HnN píše:
Tak jsem nechal zimni VIF v aute ... bylo zde minus 10 v noci ... budiz ... nechal jsem VIF v aute (asi mesic) a dneska jsem ho vyndal ... nejen ze jsem ho nemohl otevrit, ale pote co jsem ho nechal chvilku v teple a otevrel jsem cucel jak veverka na kokosovy orech :sneaky: ... GEL ... pravy nefalsovany amarouny ... teda ne v kostce, ale k tekutine to melo opravdu daleko ....

Jestlize takto vypada aditivum, pak si nedokazu predstavit, co to dela s tou naftou a jak to cele vypada .... :wacko:
(pak to ma startovat .... :mad: )

Stačí číst návod. Skladovat do +5stC . Jinak po smíchání s naftou to asi má jiné vlastnosti. Bylo tady už několik testů a VIF vycházel několikrát nejlépe.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016, 22:03 
Věčnej rejpal
Fuzo píše:
Martin_HnN píše:
Tak jsem nechal zimni VIF v aute ... bylo zde minus 10 v noci ... budiz ... nechal jsem VIF v aute (asi mesic) a dneska jsem ho vyndal ... nejen ze jsem ho nemohl otevrit, ale pote co jsem ho nechal chvilku v teple a otevrel jsem cucel jak veverka na kokosovy orech :sneaky: ... GEL ... pravy nefalsovany amarouny ... teda ne v kostce, ale k tekutine to melo opravdu daleko ....

Jestlize takto vypada aditivum, pak si nedokazu predstavit, co to dela s tou naftou a jak to cele vypada .... :wacko:
(pak to ma startovat .... :mad: )

Stačí číst návod. Skladovat do +5stC . Jinak po smíchání s naftou to asi má jiné vlastnosti. Bylo tady už několik testů a VIF vycházel několikrát nejlépe.

Přesně tak, to samé psali i v testu a ptali se přímo výrobce a je to standartní jev na který upozornují ( a i přes který vyhrává jeden test za druhým ). Po smíchání s naftou netuhne...

dicompracing(at)gmail(dot)com
72789432tři
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 19.03.2016, 10:18 
Věčnej rejpal
Zdar lidi, nevím jestli už to tu bylo řešeno a nenašel jsem to nikde na fóru....

Už někdo nalil do nafty benzín? cca 4-5 litrů na nádrž.. co to udělá s toyotou?

u náklaďáků jsme to řešili třeba 10-20 litrů na 250-350litrů nafty kvůli zimním startům a nezamrzání tehdejší nekvalitní nafty a třeba i řeťez v nádrži který na sebe vázal vodu a lepil se na něl led.

každopádně mě zajímají zimní starty a třeba i lepší spalitelnost a pročištění systému... jen nevím zda to osobák zvládne.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 20.03.2016, 12:42 
Věčnej rejpal
Tak do CR bych to určitě nedělal.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 30.03.2016, 12:16 
Navigátor
cavte.. otazka: ti, ktori lejete vif-ko, kedy prechadzate na letne? dakujem moc za odpoved.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 30.03.2016, 20:54 
Manager Týmu
gooffyy píše:
Zdar lidi, nevím jestli už to tu bylo řešeno a nenašel jsem to nikde na fóru....

Už někdo nalil do nafty benzín? cca 4-5 litrů na nádrž.. co to udělá s toyotou?

u náklaďáků jsme to řešili třeba 10-20 litrů na 250-350litrů nafty kvůli zimním startům a nezamrzání tehdejší nekvalitní nafty a třeba i řeťez v nádrži který na sebe vázal vodu a lepil se na něl led.

každopádně mě zajímají zimní starty a třeba i lepší spalitelnost a pročištění systému... jen nevím zda to osobák zvládne.

Benzin do CR je sebevražebna mise. Ano u starých naftaků se vstřikem do předkomurky se to v zimě doporučovalo, dnes když je plno funkčnich aditiv je to nesmysl.
Já když kdysi natankoval nechtě 2l benzinu Verva 100 do nadrže nafty , jsem ji obratem dotankoval do plna Vervou Diesel, 3x předavkoval VIFem a celou nadrž vyjižděl s mnohem lehčí nohou na plynu :idea: .

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 31.03.2016, 08:57 
Navigátor
miloshi píše:
cavte.. otazka: ti, ktori lejete vif-ko, kedy prechadzate na letne? dakujem moc za odpoved.

No vzhledem k malému cenovému rozdílu tam leju pořád zimní. I u VIFu dochází ke stárnutí a tak ho raději vypotřebuji v létě. Kdysi jsem používal letní i zimní, ale pak se mi to začlo míchat a tak používám pouze zimní.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2019, 18:55 
Řidič
A nemyslíte že je Vif placebo ?
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]