TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je stř 24.10.2018, 00:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rozvody motoru, výfuky...
PříspěvekNapsal: stř 22.10.2014, 14:16 
Manager Týmu
Měl tu někdo zkušenosti z hlukem rozvodů??
Mám vyměněny rozvody v Toyotě .Použitý řemen Contitech, kladky Ina, Vodní pumpa Nissens, Měněn i napínák. Přetěsněny VVTi hlavy a pod. Z motoru se ozývá hrubý zvuk i po sundání Klínového řemene a podle jiného servisu se to ozývá od rozvodů.
Potřebuji jakékoli zkušenosti ,abych se měl od čeho odrazit.
Vylučovací metodou chci přijít na důvod ,jen zatím nevím kde začít.
Půjdu na připojení PC- kontrola předstihu a postavení vaček.
Můžu oddeklovat víka a vizuálně to omrknout.
Ale čeho si všimnout.
Díky za jakékoli rady. Jde o motor 3UZ-FE v Lexusu LS430.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rozvody motoru.
PříspěvekNapsal: stř 22.10.2014, 18:07 
Věčnej rejpal
Pokud je motor hlučný ihned od výměny,jsou spatně sesazené vačky. Nejsou "předpružené" ozubená kola vaček a vydává to takový kovový cvakavý zvuk.

http://www.imfsoft-forum.eu/index.php
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 22.10.2014, 18:48 
Manager Týmu
Od výměny uběhl cca rok a půl a najel jsem 15000km. zdá se mi zvýšená spotřeba ??
Problém je že v autě při jízdě je ticho. Pak jsem řešil závadu klínového řemene a napínáku-pískání řemene -výměna napínáku vše vyřešila.
Jenže zůstal takový hrubý zvuk. Jakoby se řemen o něco dřel.
Sundal se klínový řemen a zvuk zůstal .Já ho slyším jakoby z míst od levé strany motoru, stojím li čelem k motoru. Možností je samozřejmě vícero. Jak špatně namontované rozvody- závada se zhoršuje pomalu =řemen si sedl, protáhl se.
Může být vada v kladce nebo řemenu-nekvalitní výrobek.
Vygůglil jsem i že se řemen dřel o kryt motoru. Dokonce se povolily šrouby VVTi hlavy atd.
Chci se pokusit sundat horní kryt rozvodů a něco vykoukat???
Jsem laik a tak i když vím jak to vypadá nejsem servisák abych přesně diagnostikoval přesnou závadu.
Čily kdo má jakýkoliv postřeh jsem otevřený všemu. Slyšel jsem kamarádův LS430 a ten je naprosto jinde.Zvuk je slyšitelný při volnoběhu.....
Libor12- Cvakání z motoru je slyšet ovšem podle mě to cvrlikají hydroštěly

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 22.10.2014, 19:37 
Věčnej rejpal
Tenhle motor nema hydrostely a delaji to vacky. Nebo jsou ty rozvody cele spatne nastavene. Nic neobvykleho. Ten motor nesmi byt pres kapotu slyset.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 22.10.2014, 22:53 
Věčnej rejpal
Mně u Corolly začal asi po měsíci řemen divně vrčet, takové jako spíš vžžžžžůůůůůůůmmmm, taky to v autě nebylo slyšet. Ale lidi na zastávkách tramvaje po mě blbě čuměli 8)
Pomohla až výměna za originál Toyota......

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 23.10.2014, 05:47 
Manager Týmu
Libor-Máš zřejmě pravdu. Na kolegově LS430 to tiká jak hodinky. A to je vše. Mě v přední části něco hodně nepříjemně hučí. Takže teď někdo rozumně poraďte .
Dnes chci odkrytovat rozvody a potočit motorem zda jsou na značkách a nebo neuvidím li nějaký problém. Pak chci na diagnostiku. Dá se nějak poznat že jsou špatně nastavené????

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 23.10.2014, 11:36 
Věčnej rejpal
Na diagnostice toho pravděpodobně moc neuvidíš - pokud už tam ta vůle není velká. Na rozvodech - kolech,pod víky jsou všude tečky. Pokud dáš motor do HÚ 1 válce tak ta značky by měli sedět proti sobě. Problém o kterém mluvím jsou nepředpružená kola hnaných vaček. Ty mají dělená ozubena kola,která se musí předpružit - vymezují tak automaticky vůli. Je to stejný systém u všech FE motorů a opravoval jsem to X krát po pánech mechanicích z toyoty,ale i garážovém kutilovi. Ono krom hluku to v podstatě nic nedělá a nepřijdeš na to podle značek ani podle diagnostiky. Za delší dobu může dojít k opotřebení těch rozvodových kol a samozřejmě je potom nepřesné časování. motor muže vykazovat vyšší spotřebu,chybu vvt členu,ventilu nebo polohových čidel. Je toho celkem dost co by to ve vztahu k elektronice mohlo způsobit "neodstranitelných" závad.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 23.10.2014, 12:37 
Manager Týmu
Libor12-Moc chytrý z toho nejsem. Ale zřejmě je to jak říkáš. Motor jde celkem normálně. Ovšem přijde mi že jsem se dostal se spotřebou na 11 litrů. Před tím jsem jezdil kolem 10-10,5. Takže dlouhodobě skoro o litr. Hluk se zvyšuje a je jakoby nestálý. Nejdříve mě napadlo že závada je na řemenu nebo kladkách. Ten hluk se podle mě časem zhoršuje a nebo jsem si ho dříve tak nevšiml.
Když sundám ty dekly a kouknu na kola poznám že jsou ty rozvody špatně nastavené. Nebo spíše jde to poznat vizuálně a nebo pokud půjdu na diagnostiku jak by se to mělo poznat. Budou hodnoty nějak odlišné od těch co tam být mají.
A jaké hodnoty ten motor má mít. Zdá se mi že v Toyotě to zprasili. Problém je že záruka na práci je 6 měsíců. Ale pokud bych jim to uměl dokázat mohl bych nějak operovat ,aby to opravili.
Po pravdě mám nahnáno. Nechtěl bych zničit motor a na nějaké veliké akce nemám groše.
Štve mě to že jsem dal auto do značkového servisu a mám problém.
:angry:
:shock: :shock: :shock: Takže rozborku jsem nedal. Je to náročnější a venku na ulici do toho nepůjdu...... Dám sem odkaz na videa se zvukem ..motor jakoby nýtoval ve stylu TDI a jde to od VVti kol!!! Aspoň to tak slyším.....http://radohanno.rajce.idnes.cz/lexus_motor/.
Všem děkuju za rady a doufám že to nějak rozchodím i z Lexusem... :woot: :banana: :wacko: Je to hold člen rodiny....

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 23.10.2014, 17:27 
Věčnej rejpal
To je zetor s 5 miliony km a ne lexus s 3uzfe :roll: tady pro představu o čem mluvím
Obrázek
Obrázek

zdroj: http://www.fourwheelforum.com/showthread.php?t=58

motor 3uz má ale ty ozubená kola přímo za vvt členem. A co slyším z videa tak bych to tvrdil skoro se 100% jistotou.

Zajed si do Otrokovic ke Standovi - Kenny at ti to opraví,zkušeností s tím má taky nepočítaně.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 23.10.2014, 17:35 
Manager Týmu
Tak fajn a pokud teda mám vyselektováno. Prosím co s tím může udělat?? Musí rozvody dolů a kolik cca to může stát. A bude třeba znovu kupovat rozvody??? A jak to že to na začátku nebylo tak slyšet ???
Asi mnoho otázek ,ale řešit to chci a musím. Jen proč platit za chybu blbů z Toyoty Zlín!!!!
PS. odkaz jsem si otevřel a přeložil...No chytrý z toho nejsem. K technice mám daleko a tak jen doufám že se vše v dobré zvrátí.
Díky moc za snahu a informace :thumbsup: :rolleyes:
Jinak rozvody mají cca 15000km....Tak doufám že to ty kolečka přežijí....

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 23.10.2014, 18:48 
Věčnej rejpal
Odkaz jsem použil proto,že jsou na něm hezké detailní fotky. Všechno zůstane,jen se to musí poskládat znovu a správně. Jen nechápu,že jsi v Toy servisu nedostal origo díly. Ono pokud vůle v kolech není velká je to potichu. Hluk se bud objeví na motorech co za sebou mají 300k km a více ihned nebo během krátké chvíle,čemuž by odpovídalo těch tvých 15k.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 23.10.2014, 19:17 
Manager Týmu
Libor. Origo díly v Toyotě jsem nekupoval protože jen za sadu rozvodů účtují 15000 za pumpu 3700. Já pořídil vše od INA, conti a nissens za 7000 komplet, koupeno u Elit mám tam možnost 50% slevy. . Oni dodali jen gufera. I tak jsem v tom za 30 talířů!!! Ovšem podle známého ,pokud se dělají rozvody ty hlavy se nesundávají. V Toyotě měnili gufera na VVti hlavách a přetěsnili celé víka atd. Takže zřejmě to rozdělali komplet.
Ovšem nevím co mě může čekat ???
Jak se k tomu postaví a hlavně "UMÍ TO"!!!
Mám trochu vítr. Zase mě to finančně zruinuje.
Podle knihy měl Lexus 140000když jsem ho koupil a nemyslím že by mě chtěl velvyslanec Japonska napálit. Ono optřebení cca odpovídalo.
Kdyby ty kola byli chycené ?? Co mě čeká???

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014, 00:02 
Věčnej rejpal
To je Libore opravdu jedno z těch kol takhle dvoudílné? Je to stejné i u motoru 4E-FE?
Bejvalka měla u bejvalky Corolly naběháno víc než třičtvrtě milionu kilometrů a mělo to přesně zvuk jako traktor (či spíše jako TDi od koncernu). Fakt jako diesel. Jinak motor běhal dobře, jen se mu trochu nechtělo do otáček a ten zvuk...
To předpětí se dělá tak, že mezi těmi dvěma díly kola je nějaká plochá pružinka nebo tak.....?

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014, 11:33 
Manager Týmu
Kennymu jsem napsal, doufám že se v brzku ozve. Tak uvidíme. Pokud se bude jednat o popisovanou závadu, je to ovšem problém Toyoty. Takže i když tvrdí že záruka na práci je 6 měsíců přece pokud se projeví jejich vinou závada po roce ????
Stále to může být i něco jiného. Takže se uvidí.
Libor- Kolik může teoreticky taková sranda stát. Myslím jak u Toyoty a nebo v neznačkovém servise???
Chci to vědět jen okrajově kvůli rozpočtu. Jaksi jsem s tím nepočítal a nemám střelivo na rozjíždění velkých akcí :shock:

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 25.10.2014, 18:30 
Věčnej rejpal
Jimmi: ano všechny FE motory to mají stejně a je jedno jestli to začína 1uz nebo 4e.

Rado: Bohužel koupil jsi opici a ta chce banány. Ale raději originální díly a neznačkový osvědčený servis. Prace na lexusu učtuje toyota 1200czk/hod? Na originální díly mužeš mít 20% slevu. Se Standou se určitě domluvíš,lexusy ma tři. :) 200,300 a 400 :) celkem 20 válců. :) V sz máš na něj telefon.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina