TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je pát 20.04.2018, 15:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rozvody motoru.
PříspěvekNapsal: sob 25.10.2014, 19:13 
Manager Týmu
Libor12- Díky za info. A taky za rady.
Hele s tou opicí a banány to znám moc dobře. Ovšem levnější banány, nemusí být horší a proč kupovat drahé a zkažené /myšleno drahý servis v Toyotě/. Udržuju Lexuse v kondici ,ale nemíním do něj cpát zbytečně. Jinak mě příjde že je Lexus oproti MB-BMW-Audi ješte servisovatelný za rozumný peníz.
S Kennym jsem prokecal cca půl hodiny a zřejmě se ukáže a mrknem se na to....Chodili jsme kolem sebe na srazu Toyoty na Slovensku? Svět je hold malý. Ovšem o Toyota servisu ve Zlíně se lichotivě nezmínil....O dílech INA a Contitech hovořil kladně. Může jít o náhodný problém, nebo vinu předchozí opravy. Prostě až se na to mrkne ,budeme chytřejší???? Zatím dík a o výsledku poreferuju.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 25.10.2014, 19:24 
Věčnej rejpal
Ono právě originální díly nemusí toyota dodržovat ceny. Bývá zvykem u luxusního vozu přitlačit na peněženku zákazníka. Dostal jsem za ty samé ukony na stejném typu vozu u jednoho dealera o 4000 vyšší rozpočet jen kvůli tomu(což jsem se dozvěděl potom bokem) že předchozí platbu jsem provedl zlatou kartou a hned si u mého jména udělali poznámku. Tudíž bych tipoval podobný postup i u tebe. Doporučuji nejdříve nechat nacenit zde http://www.originalniautodily.cz/ s heslem Toyotaklub dostaneš 20% slevu. Tudíž tebou zminované rozvody nemusí stát 15k ale třeba jen 8k. a tady si rovnou můžeš hledat čísla dílů
http://www.japan-parts.eu/lexus/eu/2002 ... ngine-fuel

tady vidím řemen bez slevy 2000 http://www.originalniautodily.cz/vyhled ... Naj%C3%ADt
kladka
http://www.originalniautodily.cz/vyhled ... Naj%C3%ADt

a druha
http://www.originalniautodily.cz/vyhled ... Naj%C3%ADt

u napínáku manual uvádí opakovatelně použitelný - tedy pokud nenínějak mechanicky poškozený nemusí se měnit.

vodní pumpa http://www.originalniautodily.cz/vyhled ... Naj%C3%ADt

už ted bez slevy jsem z tebou uvedených cen odpáral několik tisíc.... takže já bych polské díly od elitu na mazlíka nedal

:D

http://www.imfsoft-forum.eu/index.php
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 25.10.2014, 19:53 
Manager Týmu
No jo, ale origo díly si Toyota nechá dělat u prvovýrobců. Takže Nissems .Nippars ,Denso atd.. Takže když koupím chladič Nissens za 4200kč ,je to ten samý jako OEM Toyota za 17000kč. Je možné že některé díly budou lepší. Ovšem pokud beru od výrobce který dělá pro prvovýrobu neměl by být rozdíl. Jinak mám 30-50% slevu u Elitu takže toho využívám. Napínací kladku, co jsem měnil v týdnu, jsem sehnal místo 5600 za 1500. Je podle mě kvalitnější než originál. je to INA made in Canada?? Takže kvalitní banán a ne předražený. Polské díly bych nekoupil. Vodní pumpu jsem měl za 2300kč od nissens a tuším vyrobena v Nizozemí??.
Hlavní je najít problém a vyřešit. Nákup dílů je už druhotná věc.

Naposledy upravil radohanno dne sob 25.10.2014, 20:20, celkově upraveno 1
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 25.10.2014, 20:01 
Věčnej rejpal
niparts není výrobce,ale přebalovač. Nissens je NL a s toy nemá nic společného,ale je jediný čím bych v případě nouze nahradil sezonně originál. Hele já už jsem z druhovýrobových dílů aka elit,kelly vyléčený,ale na to přídeš sám,až se ti kladka zadře,řemen praskne,chladič v extrémních situacích nebude stačit chladit... no prostě kdyžtak se hlásím o motor až to celé klekne kvůli těm polským dílům. U elitu to co jsem postoval bych zaplatil 3200 rozvody a kladky a pumpu 3100,-

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 25.10.2014, 20:18 
Manager Týmu
Hm to mě příjde jakoby INA, Contitech a Nissens od Elitu byly jiné než od Kelly a nebo od tebou zmiňovaných "originálnídíly cz" . U Oplu omega jsem koupil stejné díly od stejného výrobce a taky v ELITU a 4 roky to šlape.
Pravda se ukáže až to bude rozebrané. Já bych nepředbíhal .Kenny se staví a pak budem chytřejší. Takže je to v řešení .Jakmile se auto dostane na zvedák a rozebere se budeme chytřejší. Vada tam je .Ovšem poslechem nelze přesně určit. Kenny byl ochoten se zastavit .V8 srdce si poslechl a jsme domluveni na operaci. Doufám že vše dopadne bez nějakách velkých investic. Už mám z toho kopřivku.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 27.11.2014, 21:59 
Manager Týmu
Lexus dnes odvezen do servisu. Jako ateista se pomodlím, aby se oprava podařila a cenově jsem to rozdýchal.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 03.01.2015, 10:16 
Manager Týmu
Takto jsem dopadl s Lexusem....Príma dárek

Přílohy:
IMG_20141204_.jpg
IMG_20141204_.jpg [ 27.41 KiB | Zobrazeno 3027 krát ]

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 03.01.2015, 10:35 
Věčnej rejpal
Dej bližší info. Co tomu je a pravděpodobný důvod jak k tomu došlo.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 03.01.2015, 11:08 
Manager Týmu
Podle kolegy a servismena Kennyho. Jsem částečně přišel o tlak ve válcích. Pokud Kenny nekecá. Takže přebrousit hlavu,ventily, nové ptákoviny.....
Hledal se důvod. Proč???? Před cca třemi lety. Asi 4 měsíce po koupi mě praskl chladič a dojel jsem domů bez vody.?? Podle Kennyho byla v hlavě vzduchová bublina a něco se tam pokazilo. Ovšem najel jsem 20000km. Motor šlapal ,jen měl v poslední době zvuk jako TDI. Takže jsem to chtěl řešit. Lexus nesmí být slyšet!!! Oprava se sice táhne ,ale doufám že jdeme po správné cestě. A že se po složení závada již neobjeví. Taky se přemýšlelo o závadě na VVTi členu. Zatím se dělají ty ventily. Rozdíl tlaků byl měřitelný ...Takže doufám že do týdne bych mohl jezdit. Táhne se to díky svátkům a jiným problémům. Jen doufám že se dělá správná závada

Přílohy:
IMG_20141204_.jpg
IMG_20141204_.jpg [ 25.34 KiB | Zobrazeno 3023 krát ]

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 15.01.2015, 17:44 
Manager Týmu
http://radohanno.rajce.idnes.cz/lexus_m ... 170434.jpg
Nějaké nové fotky z opravy Lexusu. Hlava přebroušena a finišuje skládání. Zbroušení tuším o 2 setiny. Ale to je spíše dotaz na Kennyho.
Podle jeho vyjádření předchozí opravář zanechal na hlavě podpis. !Prý to nafotil/
Podle Kennyho se v tom rýpal nějaký "odborník", gumové těsnění narazil kladivem a dost brutálně . Ve víku mám důlky a v hlavě otisklý nějaký pajzr. Ulomený hliníkový držák záslepky víka a pod. Možnosti jsou dvě., Mohla být sundaná hlava již dříve a pak to způsobil někdo v Praze ,když auto bylo ještě u japonců??. A nebo!!! ,to dobastlili v Toyotě Zlín. Tam mě před rokem a půl dělali rozvody, s tím že,kromě rozvodů, měnili gufera na VVti variátoru ,těsnění víka ventilů a gumy kolem svíček. Plus svíšky-špatně je dotáhli a podfukovaly-viz karbon v hlavě?? Takže musela dolů i vačka. A všude kolem jsou vidět náznaky neodborné montáže. Nechápu jak někdo pracující v autorizovaném servisu, může jít na vačku kladivem a páčit hliníkové víko ocelovou pákou. Nakonec to ani neočistili a naprali to nové těsnění na zbytky původního!!! Vycházím z informací od Kennyho.
Oprava se sice táhne a již 6 týdnů jsem se "nekochal". Zvláště když benzín tak slevnil.
Tak doufám že po opravě bude LSku vdechnutý nový život. Hodně na tom vykrvácím ,ale co bych neudělal pro mazlíka.
Taky se našel problém na vaně .Trochu pídí těsnění , dříve byla v pohodě. Zase podle Kennyho, je možné že jsem tomu pomohl tím ,že používám výplachy oleje od liquimolly-reklama- . Měl by uvolnit karbon a všechny usazeniny. Co evidentně dělá. Ve starém oleji byla sedlina pěkného humáče a hlavně v místech kde olej teče byla hlava čistější než na jiných méně omývaných místech. Také používám luxusní oleje. Dříve Mobil F1 0W-40 a naposled ENEOS-SUSTINA 5W-30 .

Přílohy:
IMG_20150113_162305.jpg
IMG_20150113_162305.jpg [ 162.39 KiB | Zobrazeno 2978 krát ]

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 18.01.2015, 16:21 
Manager Týmu
víka ventilů

Přílohy:
IMG_20150114_013233.jpg
IMG_20150114_013233.jpg [ 63.85 KiB | Zobrazeno 2954 krát ]
IMG_20150113_162216.jpg
IMG_20150113_162216.jpg [ 165.88 KiB | Zobrazeno 2954 krát ]

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 23.01.2015, 11:33 
Manager Týmu
Takže snad poslední a konečný verdikt.
Provedené úkony
Oprava pravé hlavy motoru-zabroušení hlavy a sedel ventilů, tlakování atd-
Těsnění motoru-hlavy-
šrouby hlavy-
zajištění ventilů-
fridex
nějaké hadice atd.
Práce-rozborka -zborka-hlavy. sestavení a seřízení vůle ventilů. záměna VVti variátoru L-P hlava
rozebrání sání -čištění. atd
Prozatím to jede. Uvidíme až si to sedne. To nýtování je pryč.
Válce i hlava jinak nenesly žádné znaky velkého opotřebení. Pouze se zabrousila prohnutá hlava a netěsné ventily. Problém zřejmě začal před téměř třemi lety kdy mě praskl chladič a dojel jsem domů téměř bez vody. Část hlavy zůstala bez vody a vyhřála se. Zajímavé že se to projevilo až po tak dlouhé době. Zajímavé je že jsem si toho všimnul až po konfrontaci s jiným LS430 . Zvuk motoru byl jiný-hrubší. Uvnitř nebylo slyšet nic. Pouze pokud se otevřela kapota. Nejsem zase ten typ který stojí u nastartovaného auta a má haubnu nahoru. Otevírám ji jako ostatní, jen kvůli utírání prachu a leštění motoru :lol:

Naposledy upravil radohanno dne pon 26.01.2015, 18:03, celkově upraveno 2
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 24.01.2015, 00:08 
Věčnej rejpal
No myslím, ze Standa odvedl kus práce za velmi dobrou cenu. Jen tak jsem nahlédl do tabulek toy kde je to cca 40nhod x 1200hod v případě lexe. :-D a nějaké ty dily k tomu a byl bys bez problémů na 70k. Hlavně at uz jen na tom motoru utiras akorat prach. Možná bych pro klid instaloval přídavné budiky.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 24.01.2015, 00:48 
Věčnej rejpal
nerozumim tomu jako libor, ale prijde mi to taky za dobry peniz spousta prace. hlavne at to vydrzi ;-)

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 24.01.2015, 10:35 
Manager Týmu
Ze začátku jsem vlastně nevěděl co se děje. Jak jsem psal výše motor vykazoval hrubší zvuk. Při porovnání s jiným LS430 to byl fakt rachot. Pro ostatní naprosto klidný a tichý běh motoru.
Kenny ,hned po tom co jsem na něj dostal doporučení od klubáků, přijel osobně a auto zkouknul na místě. Potvrdil mou domněnku o "divném" zvuku, který do Lexusu nepatří. Ovšem odkud a co to neodhalil tehdy ani on. Po dohodě jsem mu ho odvezl do dílny a začalo období infarktových stavů.
Volal jsem mu často a zjišťoval stav. První co se řešilo, i na popud rad z Toyota klubu, byly rozvody a VVti hlavy.Vše bylo OK. Takže se šlo stylem zkouška omyl. Kenny zhruba věděl po čem jít, zvolil proměření tlaků. Jen potřeboval informace o tom co se kdy s autem událo. Nikdy by mě nenapadlo že když tehdy praskl chladič a utekla mě část vody. Tuším kolem 2 litrů. Bude to mít takový fatální následek. A že se projeví až po téměř třech letech????
Jediné mínus byla doba opravy. Ovšem za to můžou vánoce. Auto jsem dal do servisu na konci listopadu a než se potvrdila závada a zabrousila hlava ,byly vánoce. Pak se čekalo na díly a nakonec pomalé skládání a poctivým čištěním. viz foto.
V Toyotě platím cca 400-800kč ,ale i tak si myslím že cena je velmi dobrá. Pro mě je důležité že vím kdo mi auto opravuje a co se opravuje. Mám možnost se koukat Kennymu pod prsty. To v Toyotě nehrozí.
Taky podle něj někdo prováděl dosti neodborné a necitlivé opravy. Stopy po kladivu a páčidle na hlavě jsem viděl osobně. Takže zatím Kennymu dík a sobě hodně kilometrů bez závad.

Přílohy:
IMG_20150113_211408.jpg
IMG_20150113_211408.jpg [ 137.76 KiB | Zobrazeno 2880 krát ]

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina