TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je čtv 19.07.2018, 14:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3171 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 208, 209, 210, 211, 212
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018, 20:48 
Člen Týmu
C M Burns píše:
Je tu někdo kdo zkoušel jezdit na E85? Jen mně zajímá jak se s tím popere motor, vzhledem k tomu, že by se měl podíl biosraček zvýšit na nějakých 10%, tak mně zajimá co to dělá s motorem.

Kašli na to a jezdi na co to máš předepsaný. Budeš jezdit bez problémů a beze strachu co se podělá. Taková je moje zkušenost s Corollou po čtyřech letech a neměnil jsem ještě ani žárovku. Experimenty jako dolívání aditiv taky nepraktikuju. Prostě jezdí na béňo 95-ku a není nejmenší problém. Taková je moje rada pro spolehlivý provoz. Jen jedna otázka: myslíš, že se takovou hloupostí zabývají třeba někde v thajsku nebo v afrických zemí? Tam ty auta ničím nerozmazlují a jezdí statisíce kiláků i jako taxi. Toyota to prostě takhle má a její auta slouží jako oslík, který neremcá. :)
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2018, 22:14 
Člen Týmu
Lucifer23 píše:
Kašli na to a jezdi na co to máš předepsaný. Budeš jezdit bez problémů a beze strachu co se podělá...

Jsme se asi nepochopili... nechci jezdit na tu E85, ale spíš zjistit co s tím etanol dělá, když se má za nedlouho zvýšit povinný podíl biosložek, tuším... :?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 14.07.2018, 07:55 
Člen Týmu
C M Burns píše:
Lucifer23 píše:
Kašli na to a jezdi na co to máš předepsaný. Budeš jezdit bez problémů a beze strachu co se podělá...

Jsme se asi nepochopili... nechci jezdit na tu E85, ale spíš zjistit co s tím etanol dělá, když se má za nedlouho zvýšit povinný podíl biosložek, tuším... :?

Můj názor, ale bez zkušeností se zvýšenou složkou biosložkou je, že nepřímý vstřik u japonců si s tím bez problémů poradí. Horší to bude s přímovstřikovými motory. Budou náchylnější ke karbonizaci. Ale jak říkám, je to jen domněnka. Ono vůbec přidávání čehokoliv do paliva je pro motor určitá zátěž a nevěřím, že to kromě lepších emisních norem bude k něčemu dobré. S tím zvyšováním biosložek nic neuděláme a čas ukáže co to udělá.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 19.07.2018, 06:32 
Člen Týmu
Tak jsem si včera projel obě varianty - jak MT, tak AT
- trasu jsem vybíral tak, aby vedla i po 2 místech s kamenitou cestou o různém množství kamínků. Musím říct, že občas se nějaké ťuknutí ozve, ale není to tak, jak tu někteří straší... a to jsem zkoušel na kamenitém terénu dělat i smyky a takový kravál to prostě není (u obou verzí).
- prodlevu akcelerátoru u MT jsem změřil na 0,6 s, což je naprosto standardní doba u jakýchkoli novějších vozů. Jezdit, couvat i parkovat do kopce se dá krásně bez chcípnutí, takže zase jste plašili :mrgreen:
- nicméně musím sebekriticky přiznat, že AT umí daleko lépe reagovat na moje potřeby dynamičtější jízdy, než v manuálu, což musím sebekriticky uznat.
- automat jsem už stejně slíbil kvůli drahé polovičce, tak jsem si jen pro sebe chtěl s tím manuálem vyvrátit místní mýty :wink:
- co mně trápí je poměrně vysoký aerodynamický hluk při vyšších rychlostech. Začíná to od nějakých 130 km/h.
- zkusil jsem si i světlý interiér... to bych nedoporučoval ani nepříteli. Je na tom vidět každá kapka, která tam kdykoli ukápla. Přijde mi, že světlý interiér stárne (z pocitu prošpinění) daleko rychleji, než tmavý. Ikdyž ten tmavý působí tak nějak lacině :cry:

Dotaz: CVT při nejnižší rychlosti jen po puštění pedálu brzdy se auto rozjede nejnižší rychlostí a tou pomalu jede. Je to stabilní rychlost s nejnižším převodovým stupněm nebo je spojka v prokluzu?

Naposledy upravil C M Burns dne čtv 19.07.2018, 09:42, celkově upraveno 1
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 19.07.2018, 07:50 
Manager Týmu
Aerodynamický hluk při 130 a výše? To mě asi hučí v hlavě...nebo že by nějaký /ne/vyvrácený mýtus? No nic, kup AT a bude celá rodinka spokojena.

...a také Oktáva, r.v. 2000, na kterou rád vzpomínám /byla totiž poctivá/
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 19.07.2018, 08:19 
Věčnej rejpal
C M Burns píše:
Dotaz: CVT při nejnižší rychlosti jen po puštění pedálu brzdy se auto rozjede nejnižší rychlostí a tou pomalu jede. Je to stabilní rychlost s nejnižším převodovým stupněm nebo je spojka v prokluzu?

Podľa mňa preklzáva. Usudzujem tak z toho, že keď stojím do kopca pod určitým uhlom a dám chodidlo dolu z brzdového pedála stane sa, že auto zostane stáť. Ale ako vravím je to závislé od stupňa náklonu vozovky. Niekedy sa pohne dopredu, niekedy iba veľmi pomaly, niekedy zostane stáť a niekedy začne pomalinky cúvať - všetko v závislosti od náklonu. Vlastne keď jazdím s rollkou s CVT vôbec nepoužívam asistent rozjazdu do kopca, zatiaľ auto nikdy nestihlo nejako výrazne cúvnuť pri prešlapovaní z brzdy na plyn. Pri rollke s manuálnou prevodovkou používam pri rozjazde do kopca asistenta vždy. Tam mi to trvá dlhšie správne zladiť prácu s brzdou, plynom a spojkou (aj vďaka oneskorenej reakcii motora na prácu s elektronickým akcelerátorom) a samotná prevodovka auto v kopci samozrejme nepodrží.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3171 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 208, 209, 210, 211, 212

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina