TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je stř 24.10.2018, 03:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: T22 D4D asi škrtící klapka
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2018, 20:19 
Člen Týmu
Zdravím,
Dnes se mi přepnul Avensis do nouzového režimu, naštěstí jsem zrovna přijížděl domů. Vyblikal jsem chybu 19 a 78,což je porucha palivového čerpadla a škrtící klapka/pedál. Prostříkal jsem všechny konektory od čerpadla i od pedálu. Zkusil jsem pohnout škrtící klapkou, v zavřeném stavu byla celkem volná, jako by tam byla určitá vůle. Pak jsem ji zkusil trochu otevřít, ale šlo to trochu ztuha. Nicméně pak jsem nastartoval, ujel 1km a zatím nic. Ale moc tomu nevěřím. Asi by bylo záhodno tu klapku demontovat a vyčistit. Nebo máte někdo nějaký tip?
Moc díky.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: T22 D4D asi škrtící klapka
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2018, 20:39 
Věčnej rejpal
Pokial je klapka riadena elektronicky nie cez lanko ide ztuha lebo su tam motorceky. Aj v stave nula je tam medzierka. Skor ci si videl dovnutra ci je zanesena. Neviem ako na nafte ale na benzine je dobre to raz za x desattisic vycistit. Niekde ale potom treba poriesit rj aby si naspat ulozila nulovu polohu ako nulovu. Niektore auta si to poriesia same niektore nie. Neviem ako tvoje.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018, 10:46 
Člen Týmu
Díky. Avensis už má na potenciometr. Ten jsem chtěl rozdělat a vyčistit, ale nepřišel jsem na to jak(vypadá,že není rozebiratelný). Možná bych ho mohl i proměřit,ale těžko říct, kolik ohmů na kterých pinech má být. Klapka pokud je řízená motorkem by snad nepotřebovala nastavit 0, uvidím až to rozdělám. Jen abych ten problém upřesnil,tak se mi to stalo něco podobného před měsícem. Pozoroval jsem při jízdě ve městě,kdy jen tak lehce lechtám plyn, mírné výkyvy tahu,jakoby sám trochu ubíral a následně přidával. Bylo to jen tak lehce, přisuzoval jsem to nerovné vozovce,ale pak se mi stalo,že mi skočil do nouzáku. Po startu to bylo do včerejška bez problému. Včera jsem ty výkyvy taky pozoroval,předtím než mi skočil do nouzáku. Několikrát jsem zkoušel znovu start,ale po pár vteřinách tam pořád padal. Zkoušel jsem ho trochu vytočit,držel jsem ho chvíli na 2500ot a po chvíli sám vyletěl na 3000 a pak do nouzáku. Až po potom co jsem si hrál s tím potenciometrem a klapkou,tak se umoudřil. Viděl bych to na ten potenciometr/klapku. V pátek ji zkusím demontovat a dám vědět.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 24.05.2018, 12:42 
Člen Týmu
Zdravím po čase:)
Tak jsem se rozhodl demontovat tu škrtící klapku,protože se mi opět rozsvítila kontrolka motoru(ale motor nespadl do nouzáku). Čekal jsem,že tam bude pěkný nános ale k mému překvapení byla téměř čistá. Akorát kolem samotné klapky bylo trochu černé mastnoty na stěnách,ale nic co by mohlo bránit klapce v pohybu. Nicméně jsem ji i tak vyčistil. Ujel jsem 10 km a žádný problém. Ale když jsem jel večer domů tak se mi kontrolka opět rozsvítila. Je zajímavé,že se to stává skoro pořád na stejném místě. Většinou je to je to při jízdě z mírného kopce, asi 100km/h a jen lehce lechtám plyn. Motor jel bez problému dál,ale po 2 km při jízdě do mírného kopce začal ztrácet tah (už jsem myslel že jsem zase v nouzáku),ale najednou to cuklo a motor zase táhnul a já jsem dojel v klidu domů. Hned jsem si vyblikal chybu a ukazuje mi to kód 78. Předtím mi tam blikala i 19ka(což je klapka/pedál). Takže je to problém s palivem. Filtr jsem měnil celkem nedávno,nic neteče. Takže to může být dle mého podávací čerpadlo(pokud u tohoto modelu je),nebo prý sací ventily na vysokotlakém čerpadle. Kamarád mi radil zkusit čistící kůru pomocí nějakého přídavku do nafty. Ale nejradši bych zjistil konkrétní chybový kód,ať se mi to trochu upřesní. Nevíte jestli jde Avensis napojit na nějakou univerzální diagnostiku,nebo musím jet přímo do Toyoty?
Díky moc za každou radu.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 29.05.2018, 20:22 
Člen Týmu
Zdravím,
mám T25 2.0 D4D 85 kw. Začala zlobit tak, že při zahřátí na provozní teplotu mi nechce jít do tahu. Pokud to horko těžko rozjedu a překročím cca 3000 otáček tak se turbo chytne ale hulí to jako prase. Měl jsem volnější hadičku na podtlaku tak jsem dal jinou. Dalo to chvíli pokoj ale už zlobí znova.Žádná kontrolka se přitom nerozsvěcí. Máte někdo zkušenost co by to mohlo dělat ??Díky za info
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2018, 10:26 
Člen Týmu
Zdravím po čase. Chtěl jsem se podělit o další zkušenost.
Abych vyloučil špatný přísun paliva, tak jsem otevřel nádrž a zjistil jsem, že sítko bylo totálně zalepené od nějakého černého sajrajtu. Dokonce i vevnitř byly ztuhlé kusy té hmoty. Sítko jsem vyčistil, profoukl jsem hadice/trubky od nádrže až k filtru. Už jsem si říkal, že jsem problém odhalil, ale bohužel. Auto sice jede bez problémů, ale kontrolka se pořád pravidelně rozsvicuje. Vysledoval jsem,že je to pouze tehdy, když se motor zahřeje na provozní teplotu. Potom když zastavím a znovu nastartuju tak se už nerozsvítí. Ale já jedu max.30 km,takže těžko říct jestli by se potom ještě rozsvítila. Nejpravděpodobnější se mi zdají ty SVC ventily, že neotvírají tak jak mají a potom je tam nějaké výchylka v tlaku paliva. Je ale zajímavé, že se to stává jen při zahřátí na provozní teplotu,někdy o něco dřív ale prakticky pořád ve stejném úseku. Jestli to záleží na ujetých km nebo teplotě, těžko říct. Nebo jestli na to má vliv teplota paliva? Naordinoval jsem teď Avensisu fuel cleaner od Wynns, auto jede pěkně, necuká, ale kontrolka se nekompromisně rozsvicuje dál. Chystám se na demontáž těch ventilů, zkusím je pročistit a odzkoušet na zdroji. Možná nakonec budu muset koupit nové za 4200. Akorát co jsme četl,tak když bývají ventily špatné,tak auto špatně startuje,ale moje startuje bez problému. Pouze za tepla někdy startér trochu škobrtne,ale to je prý startérem, co jsem se dočetl.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 27.06.2018, 08:42 
Člen Týmu
Takže SVC ventily jsem vyndal, naložil do technického benzínu,profoukl vzduchem a promazal. Předpokládal jsem, že ty ventily plynule regulují tlak paliva podle toho jak se otevřou. Ale když jsem je připojil na zdroj(5-6V) tak jen cvakají(otevřeno-zavřeno). Jsou tam dva, ale tak nějak nechápu jak můžou plynule měnit tlak paliva(nevíte někdo jak fungujou?). Pořádně jsem je procvakal a namontoval zpátky. Auto jede, kontrolka se už nerozsvicuje a zatím jsem nezaznamenal nějaký propad tahu motoru. Pouze subjektivně mi přijde, že je tam trochu prodleva v reakci na plyn a tah mírně menší. Ale jinak jede pěkně. Předtím se mi třeba stalo,že jsem ve 120km/h přišlápl plyn a motor vůbec nezareagoval,jel si dál svých 120. Nebo chtěl jsem předjíždět,šlápnu na plyn a nic. Pustil jsem ho, šlápl znovu a najednou zabral. To už se mi teď nestává,akorát se mi zdá,že už mě tolik netlačí do sedačky. Jestli to bylo tou regulací,že tam nebyl tlak a ten najednou skokově vzrostl až moc,nevím - těžko říct.
Ale jak jsem psal,auto jede,kontrolka nesvítí,zatím jsem celkem spokojený.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 29.06.2018, 20:10 
Člen Týmu
Řek bych, že ventily budou krmený PWM regulací v řádu několika kHz.
Zjednodušeně - prostě budou tak rychle kmitat s různou střídou, že se to bude chovat jako plynulá regulace.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2018, 08:51 
Člen Týmu
Tak po nějaké době bezproblémového chodu motoru se opět začínají projevovat pravděpodobně sací ventily. Pokud jedu tak nějak dynamicky, tak se motor chová normálně. Ale pokud jedu mezi 2-3tis.otáček a mám nohu jen lehce na plynu, začne motor lehce vynechávat. Takže pokud jedu po dálnici, nic nepoznám. Ale pokud jezdím v koloně po městě, tak to pociťuju. Zatím se mi nerozsvítila kontrolka motoru, ale počítám že se co nevidět rozsvítí. Jsou to ty ventily nebo klapka, co myslíte?
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2018, 05:14 
Člen Týmu
Tak Avensis jezdí naprosto bez problémů, pouze v 2400 ot/min při lehce položené noze na plynu začne trochu cukat, hlavně při jízdě z mírného kopce. Takže když si na to dám pozor nejde nic poznat.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina