TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je úte 14.08.2018, 22:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: kola 17 nebo 16 - rozdíl - váhám
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018, 08:49 
Člen Týmu
Zdravím, prosím o radu a zkušenosti. Rozhoduju se, zda jít do nového Aurise. Z praktického hlediska (nižší cena, větší pohodlí a menší spotřeba - to jsem si vše přečetl) bych chtěl mnohem raději Alu kola 16. Nicméně kvůli výbavě bych měl na autě Alu kola 17. Jak moc to má smysl řešit? Je to opravdu poznat na spotřebě a pohodlí na našich rozbitých cestách? Předpokládám, že by to bylo letní obutí a na zimu bych dal plecháče 16. Motor - atmosférická 1,6.
Díky moc
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: kola 17 nebo 16 - rozdíl - váhám
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018, 09:36 
Člen Týmu
Kdybych si při objednání mohl vybrat, asi bych taky šel do 16". Ale ve výbavě Selection byly standardně a bez možnosti změny 17", tak se nedalo nic dělat. Ale vůbec mi to teď nevadí. Auto s nimi nijak neskáče, jízda není nepohodlná. Pěkně sedí a vypadají velice dobře.

Zimní komplety od Toyoty mám 16".
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018, 11:58 
Člen Týmu
marekl píše:
Kdybych si při objednání mohl vybrat, asi bych taky šel do 16". Ale ve výbavě Selection byly standardně a bez možnosti změny 17", tak se nedalo nic dělat. Ale vůbec mi to teď nevadí. Auto s nimi nijak neskáče, jízda není nepohodlná. Pěkně sedí a vypadají velice dobře.

zeptám se jak lama. Když budu mít dojezdové kolo 17, tak to je použitelné při 17 i při 16 kolech ne? Když máš selection, tak jak se ti jezdí v těchto sedačkách?

Abych to vysvětlil, tak původně jsem chtěl spíš jen paket trend. Lepší světlomety, zatmavená okna a sportovní sedačky jsem chtěl oželit, naopak jsem chtěl spíš 16 kola. Ale po vyzkoušení manželkou jsme zjistili, že nemůže mít standardní sedačky a naopak ty příplatkové, co jsou v trend+ nebo selection jsou pro ní zcela vyhovující.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018, 13:02 
Řidič
pokud nechceš hybrid tak rozdíl ve spotřebě u 1,6 mezi 16 a 17 bude absolutně zanedbatelný. V případě hybridu tam trochu je, ale není to více jak 0,3 L / 100 Km. Hybrid je na šířku pneu více citlivý. Komfort, opět hodně subjektivní. Sám mám jak 17 tak 16 a rozdíl není pro mne nijak markantní. V čem poznám rozdíl je při parkování, 16 kola kladou menší odpor do volantu. Na 17 vypadá pro mne to auto prostě lépe, já bych výbavu Trend nechtěl, ale to je věcí názoru. Provedením čalounění, světly, skly je prostě Trend+ velice slušná výbava. Cenový rozdíl mezi Trend a Trend+ není zase tak moc velký.

Rezerva : obvod kola ( pneu ) u 16 a 17 by měl být cca stejný, tedy lze použít jedno či druhé.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018, 13:24 
Člen Týmu
V zimě jezdím na 16 a v létě na 17. Osobně rozdíl mezi oběma velikostmi neregistruji vůbec žádný a tím spíše jsem rád, že jsem šel do varianty Trend+. Sedačky jsou výborné, světla taktéž a celkově se mi pochopitelně auto na větších kolech líbí více.

† Honda CBF 600 S, 2008
† Jawa 650 Style, 2006
† Jawa 350/632, 1990
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018, 14:10 
Člen Týmu
Rozhodne by som Trend+ neozelel teda !! Som rad za nu aj ked v roku 2014 neboli full led svetla :oops:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018, 14:13 
Člen Týmu
jawaman píše:
V zimě jezdím na 16 a v létě na 17. Osobně rozdíl mezi oběma velikostmi neregistruji vůbec žádný a tím spíše jsem rád, že jsem šel do varianty Trend+. Sedačky jsou výborné, světla taktéž a celkově se mi pochopitelně auto na větších kolech líbí více.

Cožpak o to, mě se to také více líbí 17.

Zeptám se ještě na ty zimáky. Jak to děláte prakticky, svěříte se? Moje představa je, že bych měl na zimu komplet kola - plecháče 16 a přehazoval si to sám. Ale co TPMS a kde nejlépe koupit? Vím, že je tu dlouhé vlákno ohledně tohoto. Ale to je to opravdu tak složité? Asi bych i přežil, kdyby mi v zimě furt svítila nějaká kontrolka. Hlavně ať je řešení co nejjednodušší.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018, 14:21 
Člen Týmu
Mám zimáky ještě z předchozího Aurise, které jsem použil a ještě jednu zimu jistě použiju. Prostě mi přes zimu svítí oranžová kontrolka a na jaře po přehození kol zhasne.

† Honda CBF 600 S, 2008
† Jawa 650 Style, 2006
† Jawa 350/632, 1990
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018, 14:25 
Člen Týmu
Ja mam TPMS na oboch sadach. Teda aj na zimnych plechacoch. Daval ich tam povodny majitel ale osobne ich asi s najvacsiu pravdepodobnostou nebudem chodit zase prehadzovat do servisu. Ak by mi to islo prehodit tlacitkom este by som to pochopil ale inak je to otrava. Ja by som registroval len letne a na zimne sa vyprdol...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018, 19:35 
Člen Týmu
honzik75 píše:
marekl píše:

zeptám se jak lama. Když budu mít dojezdové kolo 17, tak to je použitelné při 17 i při 16 kolech ne? Když máš selection, tak jak se ti jezdí v těchto sedačkách?

Abych to vysvětlil, tak původně jsem chtěl spíš jen paket trend. Lepší světlomety, zatmavená okna a sportovní sedačky jsem chtěl oželit, naopak jsem chtěl spíš 16 kola. Ale po vyzkoušení manželkou jsme zjistili, že nemůže mít standardní sedačky a naopak ty příplatkové, co jsou v trend+ nebo selection jsou pro ní zcela vyhovující.

Řešil jsem to také jako ty.. Ale nelituji.. Rozdíl v ceně mezi trend a trend+ byl cca. 20 tisíc..
Při předávání auta jsem ještě jel s prodávajícím do banky Aurisem trend.. V tu chvíli jsem pochopil a byl rád ta trend+ :)
Opravdu ty 17" kola jsou hezčí, také zpracování palubovky, ty sportovní sedačky jsou fakt super.. Zatmavené skla dodají autu jen a jen luxusnější šmrnc.. ;-)
Teď jen řeším plnohodnotné kolo do kufru, ale Toy tvrdí, že ASI? nevejde a cpou mi hnusnou dojezdovku 17" Za búra.. :-(
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2018, 02:49 
Člen Týmu
A nepřemýšlel jsi nad výbavou Executive? Ta má taky sportovní sedadla (trochu kvalitnější než ve výbavě selection), kola má 16ky a přesto že je levnější (se základní barvou), tak výbava je lepší než v případě Selection (má navíc dvouzónovou klimatizaci, navigaci a bezklíčkový startování) :wink:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2018, 09:30 
Člen Týmu
Citace:
Řešil jsem to také jako ty.. Ale nelituji.. Rozdíl v ceně mezi trend a trend+ byl cca. 20 tisíc..
Při předávání auta jsem ještě jel s prodávajícím do banky Aurisem trend.. V tu chvíli jsem pochopil a byl rád ta trend+ :)
Opravdu ty 17" kola jsou hezčí, také zpracování palubovky, ty sportovní sedačky jsou fakt super.. Zatmavené skla dodají autu jen a jen luxusnější šmrnc.. ;-)
Teď jen řeším plnohodnotné kolo do kufru, ale Toy tvrdí, že ASI? nevejde a cpou mi hnusnou dojezdovku 17" Za búra.. :-(

sportovní sedačky jsou super to ano. Mám malou ženu a v těch sedačkách v základu neměla bezpečný posez - kvůli tomu jak jsou tvarována záda a hlavová opěrka. Ideální pozici by měla v Yarisu, který taky zkoušela, ale vybírám univerzální auto do rodiny, ne nákupní tašku. Každopádně ty sportovní sedačky jsou jinak tvarované, včetně opěrky a její pozice je tak už OK. Říká, že z auta vidí dobře, tak snad to tak bude i v praxi.

Pokud jde o to kolo, tak tu dojezdovku asi zkousnu. Mít jen tmel mi přijde velmi riskantní a za 15 let, co jezdím jsem zatím měnil jen 2x, tak snad to tak zůstane i s Toyotou.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2018, 09:32 
Řidič
honzik75 píše:
jawaman píše:

Cožpak o to, mě se to také více líbí 17.

Zeptám se ještě na ty zimáky. Jak to děláte prakticky, svěříte se? Moje představa je, že bych měl na zimu komplet kola - plecháče 16 a přehazoval si to sám. Ale co TPMS a kde nejlépe koupit? Vím, že je tu dlouhé vlákno ohledně tohoto. Ale to je to opravdu tak složité? Asi bych i přežil, kdyby mi v zimě furt svítila nějaká kontrolka. Hlavně ať je řešení co nejjednodušší.

Nevím proč by to mělo být složité ?, Koupíš si druhou sadu, jestli origo nebo ne, je na každém. To samé platí jestli plech nebo lité kolo. Ventilky se nahrají do systému a pak se jen přepínají tlačítkem co je ve schránce u spolujezdce. Ano, "nejsložitější" na tom je asi to správné přepnutí, ale snad se to zde již popsalo, nebo Ti to ukáží v Toyotě. U Aurisu jsem to dal na poprvé sám, trochu jsem z počátku bojoval jen u Yarisu.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2018, 09:52 
Člen Týmu
vaseks píše:
A nepřemýšlel jsi nad výbavou Executive? Ta má taky sportovní sedadla (trochu kvalitnější než ve výbavě selection), kola má 16ky a přesto že je levnější (se základní barvou), tak výbava je lepší než v případě Selection (má navíc dvouzónovou klimatizaci, navigaci a bezklíčkový startování) :wink:

dík za tip, ale asi ne. Ta výbava navíc už není pro mě podstatná.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 17.05.2018, 14:10 
Člen Týmu
Ja by som asi 17" dobrovolne znova nebral. Mam ich od nova a vyzeraju super, ale mam aj 16" na zimnych gumach.

Na 17" auto lepsie drzi na ceste je take ostrejsie ale je cititi kazdy vacsi kamienok alebo hrubsi asfalt. Su o dost hlucnejsie nez zimaky. Som sa az zlakol ako hucia oproti 16" ked som po zime prezul. A tak isto je pocut vacsie rany od podvosku na nerovnostiach.

Uz sa konci ich zivotnost a uvazujem, ze ked budem kupovat nove gumi kupim radsej 16"

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina