TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je pon 18.06.2018, 04:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018, 11:22 
Manager Týmu
Zdravím jen se podělím o svou zkušenost. Auto mi zlobilo tak že při rychlé jízdě cca 140km/h při přeřazení z 5 na 6 mi to začalo cukat, škubat tak 5 vteřin a pak zase v pohodě auto táhlo dál a zrychlovalo. Časem se to zhoršovalo a mělo to spojitost se zahřátým motorem. takže čím víc byl motor zahřátý tím to bylo horší a pak to dělalo i volnoběžné jízdě se zařazeným 4 rychlostním stupněm pak i na 3 a na závěr i na 2.
No objednal jsem se do Zlina do Toyoty. Tam nad tím chlapy laborovali několik hodin. Auto napíchlé na počítač ale žádný kod chyby to nevykazovalo. I to projíždělo škubalo jim to také ale na nic nepřišly. Tak že nic jel jsem s tím domů že to dam dovezu jindy. po cestě domu to škubalo už neskutečně takže jsem zastavil a zbytek cesty jsem se nechal odtáhnout na laně (poprvé v životě). No tak to poslouchám s taťkou a šak to třepe už i na volnoběh protože to jelo už jen na 3 válce.
Takže to na co nepřišly ani v Toyotě s originál vybavením jsme zjistily alespoň něco pouhýma ušima. Auto jsem dal do servisu AutoservisGazda u Bystřice pod Hostýnem. Šikovný chlap. Zjistily že je špatná tryska na prvním válci protože bylo podfouklé těsnění pod hlavou takže to přebrousily a vyměnily trysku. Cena 23 tisíc. Auto už zas jede jak má tak snad to bude zase na spoustu dalších km bez problémů.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018, 12:00 
Řidič
Cena pěkná držím palce, ať auto slouží dál ale muselo ti to žrát vodu že sis toho nevšiml.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 13.06.2018, 08:28 
Manager Týmu
No tak oprava :( moc se omlouvám. Nešlo o tesnění pod hlavou. Šlo o to že v místě kde je vstřikovač zasunutý dovnitř tak mezi jeho dosedací plochou vznikla netěsnost. A při jízdě kdy dochází ve válci k "výbuchu" tak přes tu netěsnost to šlo nahoru na celý vstřikovač. Byl celý okouřená a zaoxidovaný. to bylo tedy na prvním válci. nechla jsem tedy vytáhnot i zbytek ale na 3 a 4 válci to nejde vytáhnout takže se budou muset prostě silou vyrvat a tím se zničí. 4 válec ten šel vytáhnout. takže mě čeká výměna všech vstřikovačů. auto má najeto okolo 210 tisíc :( cena jednoho vstřikovače je cca 15,500kč :( takže tak.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 13.06.2018, 10:48 
Navigátor
Ale vždyť sem někdo dával, že vstřiky jdou i levnějc: https://vstriky-toyota-avensis.autopes.cz/

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018, 06:00 
Manager Týmu
Tak sem se díval na toho "Autopes" nové vstřikovače jsou tam opravdu levnější mají cenu 12.115kč bez DPH ty moje by vycházeli cca 12.800kč bez dph takže nějaká ta uspora tam je ale i přesto je to nechutně drahé :( nabízí tam i použité třeba za 2,5 nebo 3,5 tisíce jen nevím zda má smysl do tohodle jít protože stejně nevím kolik už mají nalítáno a přeci jen když to měnit tak je asi lepší nové než tam cpát něco použitého a po roce to řešit znovu. Jen nevím jak se případně na těch stránkách nakupuje. Tu možnost to tam nenabízí. Možná to ted mají stoplé protože tam mají i napsáno že kvůli GDPR nelze zadávat osobní udaje.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018, 20:13 
Řidič
Prodávají tam i repasované ze zárukou, použité nemají podle mě smysl.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina