TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je ned 21.10.2018, 17:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: d-cat teplota vody
PříspěvekNapsal: sob 21.07.2018, 20:31 
Řidič
Všiml jsem si při cestě na dovolenou že teploměr občas vyleze z vodorovné pozice asi o 4 čárky výše kde zůstane asi 3min po té sleze o jeden dílek pod vodorovnou čárku kde zůstane asi 1min poté vyleze opět nahoru vše se děje asi pravidelně po 300km je to normální? Nebo mě s auta už haraší. Před tím to nedělalo voda se neztrácí a nic netlakuje, termostat by snad blbnul pořád a ne občas, raději dám pro jistotu nový. Napadá mě snad regenerace filtru no nevím :?:Jo ještě otázka dá se u d catu vyměnit doma v polních podmínkách své pomocí a kde se nachází onen termostat?

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: d-cat teplota vody
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018, 07:42 
Řidič
Tak po prohlídce v Toyotě je teplota normální. Provozní teplota je u d cat od 93st..do 111st..to jen pro zajímavost a pro mě překvapení.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018, 08:09 
Věčnej rejpal
To bude nieco divne. Mne pred rokom sa zacal prehrievat moj IS250, ale len v nizkych rychlostiach a pri vysokych vonkajsich teplotach. Teploty chladiacej kvapaliny skakali od 95 do 117 (to uz niekedy voda aj vyvierala) a klimatizacia nefungovala. Samozrejme rucicka kolisala hore dole a nikdy ale nedosla do cerveneho pricom ventilatory spustali takmer kontinualne.
Problem bol v tom, ze na aute je vpredu najprv chladic klimatizacie a za nim je chladic motora. Chladic klimy bol krasne cistucky, ale za 10 rokov existencie auta cez neho preslo kopec spiny na chladic motora a ten bol cely obaleny v prachu (co samozrejme nebolo viditelne)... Takze riesenie bolo vymontovat von chladic, vycistit ho a dat naspat. Odvtedy teploty okolo 86 stupnov.
Sranda bola, ze pri 42 stupnoch vonku na chorvatskej dialnici teplota drzala pod 100.

Neviem ako to ma D-CAT, ale teploty od 93 vyssie je podla mna nezmysel.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 02.08.2018, 06:45 
Člen Týmu
Oteviraci teplota 82C. Zajimave, vetsina dnesnich aut ma 88 a proto snad u vsech je na budiku 90 C.
V Toyote neverim ani slovo. Rozmezi dokud se to nevari je k nicemu, fakt je, ze to neni nornalni.
U vsech aut co jsem kdy mel byla teplota stabilni prave u hodnoty oteviraci tepl. termostatu a jen vyjimecne po hodine stani v kolone se sepne ventilator lehce nad touto teplotou.
Stoji par korun, skoda, ze je vymena tak narocna
Ten Behr mam doma z roku 1969. ☺

Kdyz to dela jen obcas, nebude to zaneseny chladic, ale termostat co se muze zasekavat, nebo jen cidlo
Na nic horsiho radeji nemyslet.

https://m.automobilovedily24.cz/toyota/ ... /termostat
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 02.08.2018, 07:50 
Řidič
Robin159 píše:
Oteviraci teplota 82C. Zajimave, vetsina dnesnich aut ma 88 a proto snad u vsech je na budiku 90 C.
V Toyote neverim ani slovo. Rozmezi dokud se to nevari je k nicemu, fakt je, ze to neni nornalni.
U vsech aut co jsem kdy mel byla teplota stabilni prave u hodnoty oteviraci tepl. termostatu a jen vyjimecne po hodine stani v kolone se sepne ventilator lehce nad touto teplotou.
Stoji par korun, skoda, ze je vymena tak narocna
Ten Behr mam doma z roku 1969. ☺

Kdyz to dela jen obcas, nebude to zaneseny chladic, ale termostat co se muze zasekavat, nebo jen cidlo
Na nic horsiho radeji nemyslet.

https://m.automobilovedily24.cz/toyota/ ... /termostat

http://fyzika.jreichl.com/main.article/ ... tovy-motor
Tak a co ty na to.
Chtěl jsem aby ten termostat vyměnili, prý zbytečné vše funguje jak má tak ti nevím. Udělalo mě to v Alpách do kopce a pak zpátky s kopce ale né tolik jen o dvě čárky na horu. Pravda je ale že dnešní auta pracují z vyšší teplotou. Musíme změřit kolik je teplota při regeneraci filtru.

Naposledy upravil cyril dne čtv 02.08.2018, 08:04, celkově upraveno 1
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 02.08.2018, 08:03 
Člen Týmu
Nevidim tam nic zvlastniho
Voda vari pri 100 C. Hustsi nemrznouci smes se vari pri vyssi teplote a tak tlak ma vliv, proto je bod varu a cervene pole kolem 110, nebo i vice.
To ale neznamena, ze je normalni a bezne, aby se tam teplota dostala.
Naopak a proto jsi se opravnene vydesil. ☺
Nestalo se ti to ani v kolone, ale za jizdy, kdy je dostatecny napor vzduchu. V te rychlosti ani nepomuze vetrak, ktery se muze uz spinat.
Vis, pri kolika C se spina?
Me jen nepatrne nad provozni teplotou, coz je oteviraci termostatu.
Treba blbne budik, muzeme kouknout na diagnostiku
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 02.08.2018, 21:46 
Řidič
vam to topi az az a ja svoju ave neviem dotopit :D
aj teraz ked je 24stupnov a idem uz aj 20km, podradim aby som nemusel brzdit a vybehnu mi otacky k 3000 tak mi klesne rucicka teplomera :|
nad 87 som sa podla sledovania teplot nedostal snad nikdy .. a termostat vymeneny, samoska, bez zmeny :roll:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2018, 20:43 
Řidič
Tak jsme udělali doma diagnostiku a zjistili jsme toto. Teploměr je nyní neustále skoro ve vodorovné pozici ale dle diagnostiky ukazuje teplota rozmezí od 88st... do 96st.. termostat má otevírat při 82 st...otázka odkud bere diagnostika údaje o teplotě když budík je línej a nekopíruje skutečnou teplotu je tam více čidel na teplotu vody?

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 05.08.2018, 07:47 
Věčnej rejpal
Ale budik nie je priamo spojeny s cidlom, to by sa ti permanentne hybal, kedze voda nema konstantnu teplotu. Budik sa hybe na zaklade toho, ako pocitac spracuje udaje a aky signal posle budiku. Je vysoko pravdepodobne, ze elektornika ma nastavene, aby teploty od 84 do 100 ukazovala stale ako normalne a az ked su vyssie, tak to zacne zobrazovat na budiku ako teplejsie...
Takze v tom by som problem nehladal.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 07.08.2018, 17:20 
Řidič
Maghreb píše:
Ale budik nie je priamo spojeny s cidlom, to by sa ti permanentne hybal, kedze voda nema konstantnu teplotu. Budik sa hybe na zaklade toho, ako pocitac spracuje udaje a aky signal posle budiku. Je vysoko pravdepodobne, ze elektornika ma nastavene, aby teploty od 84 do 100 ukazovala stale ako normalne a az ked su vyssie, tak to zacne zobrazovat na budiku ako teplejsie...
Takze v tom by som problem nehladal.

tak jak pises. Vcera som to skusal, od 83stupnov az po 91, ktore mi ukazovala diagnostika bola palicka stale narovnakom mieste.
no, len pri beznej jazde som sa zase ja nad 84 nedostal (vonkajsia teplota 27, jazda 19km). Na tych 91 to vyslo az ked som zacal riadne tlacit a tocit.
Ale zase, pri beznej jazde podradim pred tym nez vojdem do dediny a uz mi sklzne teplota na 79, tym padom aj palicka teploty.. jakeby sa mi to otvaralo skor ako pri 82 stupnoch.
Ja som inak hladal aj v nakresoch ci nema toy nahodou 2 termostaty jak podaktore fordy (aj ked som o tom pochyboval) ale i tak som nic nenasiel :?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 07.08.2018, 19:14 
Řidič
Škoda je že nevím kolik byla ta teplota když ručička ukazovala dva dílky od červeného pole, pokud by došla rafička do červeného tak je asi motor v hajzlu.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 18.08.2018, 14:55 
Řidič
Tak jsem protáhl Toyotu po D1 a diagnostika ukázala teplotu od 96st..do 106st...víc ne a teploměr léžérně ukazoval stále polovic.Má někdo možnost odzkoušet teplotu na identickém motoru podle diagnostiky zda je to normální nebo ne. Mě se to zdá nenormální.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina