TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je ned 05.07.2020, 06:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Který autorizovaný servis?
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2020, 07:50 
Řidič
Ahoj všem, který autorizovaný servis byste doporučili? Olomouc nebo Zlín? nemůžu najít téma, které tu už někdy bylo nebo se to spíš probíralo v jiném tématu. Někdo psal, že nejlepší Nový Jičín. Blížím se k 90 000 km a měl bych tedy vyměnit převodový olej. Měl bych při těchto kilometrech provést ještě něco? nebo to dát k normálnímu servisákovi z okolí? Říkal jsem si nechat si zkontrolovat hybridní systém, ale žádnou chybu to nehlásí, tak nevím, jestli by to nebyly vyhozené peníze, asi to bude v autorizáku pálka a do hybridservisu to mám daleko (kontrola systému byla ještě v Německu v listopadu 2017), možná si koupit bluetooth diagnostiku pro klid duše.... Mohl bych do Olomouce a Zlína napsat, kolik by to koštovalo schválně, jestli budou reagovat. Předem díky za reakce
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Který autorizovaný servis?
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2020, 16:24 
Věčnej rejpal
sviecky... mozno brzdovku... prevodovy olej ti vymeni aj garaznik

Fiat Punto CVT 2000
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2020, 07:47 
Manager Týmu
..kontrolu hybrsystému...? Podle toho,kolik let to auto má - Toy na to poskytuje záruku /opravu?/ na 10 let a myslím 364 dní - s podmínkou udělat ten test v servisu - na což vystaví certifikát- s roční platností... počítej,že za test chtějí cca 1500,- ale bude to možná rozdílné - už jsem platil i 1000- , 1200,-...jel jsem i do Brna, i v Táboře jsem byl...daleko,nedaleko..aspoň se projede... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jinak vše,jak píše kolega - udělá "garážník"...doporučoval bych rozhodit a vyčistit brzdy...Priusy jsou na to podivně háklivé - zústává to viset. Autorizák taky po servisu přidá Autocare / na rok/ - aspoň u nás v JI..ale je potřeba si o to říct..
Olej v 90-ti bych měnil taky../cca 2700,- ?/...nedej na "chytrolína" až se tu ukáže
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 22.05.2020, 08:19 
Řidič
Ahoj, díky za reakce, nevím, kterého chytrolína myslíš :-) Autocare nemám, mám AXA pojištění. Jinak pro zajímavost odpovědi ze servisů, napsal jsem ke jménu, okres Přerov, tak si to mezi sebou T-Motor Olomouc a Zlín komunikovaly, ale já to mám paradoxně blíž do Zlína než do Olomouce a paradoxně nejblíž do toho NJ-Šenova, Tend Car Olomouc se neozval:

T-Motor Zlín:
Dobrý den,
Výměna převodového oleje na Váš Prius vychází na cca 3200,-Kč s DPH. Dále by měla být v 90000 km výměna zapalovacích svíček, jinak samozřejmě běžná údržba, oleje, filtry….
Budou Vás ještě kontaktovat kolegové z Olomoucké pobočky, tak pokud budete cokoli potřebovat, můžete se na ně obrátit.

T-Motor Olomouc:
Dobrý den,

cena výměny oleje převodovky vychází cca na 3200,-Kč s prací i s DPH. Dále bych Vám rád připomněl, že se Vám blíží pravidelná údržba vozidla po 90.000km, ve které je krom motorového oleje a filtrů, zahrnuta i výměna zapalovacích svíček, kdy jeden kus vychází na cca 462,-Kč. Na materiál pravidelného servisu se Vám uplatní sleva 15%. Pro úplné objednání na servis poprosím o VIN automobilu, adresu bydliště, jméno a příjmení, na koho je vozidlo psané a tel. číslo. Děkuji za Váš zájem a přeji hezký den.

Trend Car Nový Jičín:
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz ohledně údržby vaší Toyoty Prius. Dle předpisu výrobce je interval údržby stanoven na 1 rok/15 000 km dle toho, co nastane dříve. Pokud máte vozidlo z roku 2007 a v tomto bylo také uvedeno do provozu, pak by měla být provedena údržba dle
stáří, nikoli dle kilometrového nájezdu. Tento vůz má nějakou známou servisní historii? Co se týče dotazu na olejovou náplně převodovky, její výměna je předepsána v 90 000 km pouze u vozidel s vysokou zátěží, tj. typicky taxi, vozidla provozována trvale s maximální
zátěží, atd. V běžném režimu výměna předepsána není. Při devadesáti tisících kilometrech nájezdu je, kromě motorového oleje a olejového filtru, předepsána také výměna pylového filtru, brzdové kapaliny a hlavně zapalovacích svíček.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 22.05.2020, 13:23 
Manager Týmu
...Ta asi se k tomu nejlíp vyjádřil servis NJ...ta cena oleje asi bude odpovídat - letošku a cenám autor. servisu...i za ty Denso svíčky..rozdíl cca 250,- od nákupu v obchodě.. :mrgreen: to samé kabin filtr- mě loni dali uhlíkový /900,-/normál v obchodě cca 450,- takže tyhle věci je fakt lepší //levnější :biggrin: :biggrin: / dělat mimo autorizák
Trošku mě překvapil ten rok výroby 2007...to fakt má najeto cca 90 tisíc..?
To už asi záruka hybrid systému nepůjde...ale možná se zeptat,jak se k tomu servis postaví.
Kdyby odmítli - tak osobně bych šel do neautorizovaného - kvůli ceně...protože běžná údržba na Priusu není vůbec nic složitého
To "Autocare" je asistence pro Toyoty - prakticky převlečené Europ Assistance..které se dá normál sjednat na netu...kupoval jsem vždy na dovo v zahraničí ,na měsíc...Toyota dává tedy zdarma,na rok
http://www.europ-assistance.cz/cz/autom ... utocare-20 - net...

https://www.toyota.cz/service-and-acces ... are_zdarma ...Toy...ale je potřeba vyžádat...sami nenabídnou.. :biggrin: :biggrin:
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 22.05.2020, 13:37 
Řidič
Díky, taky z něho mám nejlepší pocit, navíc jsme zjistil, že to je ještě o něco blíž než do Zlína, mám to k němu cca 35 km, krásná vyjížďka... Shodli jsme se, že kontrolu hybridsystému tedy ne, je to zbytečné a on ani nemůže jak Trend car, jen přímo Toy, což jsem očekával, psal:
Test hybridního systému Vám u nás neprovedeme, k tomu je potřeba přístup do online systému výrobce, ten mají pouze autorizované servisy. Jeho cena je cca 1000 Kč, Za mne má smysl pouze v době, pokud si chcete prodloužit záruku na trakční baterii, což však není Váš případ. Co se brzd týče, záleží, v jakém rozsahu a jaký zásah je potřeba provést. Vzhledem ke specifickému užívání mechanických brzd je doporučeno rozebrání a vyčištění brzdičů, aby byl zaručen pohyb brzdových destiček, podle náročnosti lze počítat s částkou cca 1200 – 1500 Kč.

Ano r.v. 09/2007, při koupi mělo 71 000 cca, paní asi jezdila krátké pojížďky - zpětně jsem zjistil, že je to či byla ředitelka nejmodernější věznice v Bavorsku, pomohl přítel google, zaujalo mně to jméno v TP Zoraida Maldonado de Landauer :-)

https://www.augsburger-allgemeine.de/ba ... 34777.html
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 22.05.2020, 13:50 
Manager Týmu
...ty brzdy určitě...já v r.2018 /na P III / nechával dát nové destičky,kotouče byly trošku nerovné - nechal stočit...
Vyčistit a promazat každý rok,jak píšu,je to náchylné...málo brzdíme..
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 04.06.2020, 13:49 
Řidič
Tak jsem se vrátil z Šenova u NJ, přístup ok, provedeno:
Výměna oleje v převodovce, výměna 4 ks zapalovacích svíček, vyčištění brzd, výměna brzdové kapaliny, cena 6789 Kč, materiál vyšel na 3534,84 Kč. V ceně ošetření a omytí vozu po servisu a dezinfekce interiéru a ventilace ozónem - COVID 19 :-)

Ale našli závadu, budu muset příště nebo co nevidět udělat - Brzdič levého zadního kola - zadřený vodící čep. Origoš 9800, a pak za lepší cenu 5800 Kč...., na podzim už mně čeká technická, letí to, budu 2 roky s Priusem ….
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 04.06.2020, 15:21 
Manager Týmu
jojo - to je právě ono,zanedbání...někteří jen rozdělají brzdy,shodí plíšky,prodrhnou ocelákem a hotovo /týká se to bohužel i autorizáků.. :mad: :mad: /...mě to kolega / ještě na III./ rozhodil úplně vše - ty čepy vyndal a "komůrky" čistil pastou,dokud se nesvítily...je na tohle puntičkář - vydržel tenhle "zásah" bez problémů rok....na současné verzi - na jaře se už taky brzdy občas ozvaly - takže jsem u něj nechal opakovat..tam mám jistotu,že vidím pod ruce,co dělá - a jakou si s tím dá piplačku..
Mě čeká olej za cca měsíc / motor/ a ještě koncem června STK...jsem zvědavý,jestli se už "naučili" emise... :mrgreen: :mrgreen:
Tak ať priusek dál slouží
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 04.06.2020, 22:50 
Věčnej rejpal
Tomi71 píše:
Tak jsem se vrátil z Šenova u NJ, přístup ok, provedeno:
Výměna oleje v převodovce, výměna 4 ks zapalovacích svíček, vyčištění brzd, výměna brzdové kapaliny, cena 6789 Kč, materiál vyšel na 3534,84 Kč. V ceně ošetření a omytí vozu po servisu a dezinfekce interiéru a ventilace ozónem - COVID 19 :-)

Ale našli závadu, budu muset příště nebo co nevidět udělat - Brzdič levého zadního kola - zadřený vodící čep. Origoš 9800, a pak za lepší cenu 5800 Kč...., na podzim už mně čeká technická, letí to, budu 2 roky s Priusem ….

- to bude nejaká chyba - buď je chybný brzdič ako taký ale to by ťa nemali pustiť na cestu ak nebrzdí, najčastejšie sa pokazí mechanika ručnej brzdy...lebo samotný vodiaci čap stojí pár korún, povedzme 6E... ako je to tam poriešené? Ručná je samostatná alebo integrovaná do brzdiča?

Fiat Punto CVT 2000
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 05.06.2020, 07:32 
Řidič
ježek2 píše:
jojo - to je právě ono,zanedbání...někteří jen rozdělají brzdy,shodí plíšky,prodrhnou ocelákem a hotovo /týká se to bohužel i autorizáků.. :mad: :mad: /...mě to kolega / ještě na III./ rozhodil úplně vše - ty čepy vyndal a "komůrky" čistil pastou,dokud se nesvítily...je na tohle puntičkář - vydržel tenhle "zásah" bez problémů rok....na současné verzi - na jaře se už taky brzdy občas ozvaly - takže jsem u něj nechal opakovat..tam mám jistotu,že vidím pod ruce,co dělá - a jakou si s tím dá piplačku..
Mě čeká olej za cca měsíc / motor/ a ještě koncem června STK...jsem zvědavý,jestli se už "naučili" emise... :mrgreen: :mrgreen:
Tak ať priusek dál slouží

jj, Keramická pasta je tam v materiálu psaná, tak snad to dělali pořádně. Mně čeká STK v září, taky popřemýšlím kam, protože minule v té Poličné u Valmezu nic moc, poohlédnu se jinde. Jinak, teď jsme dělal v 90 000 km tohle, v jakém kilometrovém dalším nájezdu se něco dělá či doporučuje? Díky
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 25.06.2020, 08:07 
Člen Týmu
Zdravím.
Chtěl jsem dát svou Toyotu Prius (2013)
Na servisní prohlídku včetně kontroly hybridního systému do TrendCaru v Šenově u Nového Jičína.
Bohužel mě e-mailem sdělili, že už pět let nejsou autorizovaným servisem Toyoty.
Nejbližší mě našlo Autobond v Ostravě.
Máte s nimi nějakou zkušenost?
Děkuji
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 26.06.2020, 08:29 
Řidič
Do Autobondu co je v Hrabine jezdim s Priusem uz cca 5 let a vzdy bez problemu. Jsou profici, muzu jen doporucit.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: potrebná výmena
PříspěvekNapsal: čtv 02.07.2020, 10:32 
Člen Týmu
Zdravím,
rád by som sa informoval, ohľadom výmeny oleja v prevodovke. Nedávno som bol pri svojom neautorizovanom servisákovi (90 000km, ja mám 87 000km), menil som:
- motorový olej, olejový filter
- brzdnú kvapalinu
- sviečky
- doplnené ostatné kvapaliny

V zozname úkonov (viď príloha) sa v položke "olej v automatickej prevodovke" (je tam len kontrola pri 60 000 km) výmena nenachádza. V tomto vlákne som sa dočítal, že pri 90 000 by sa mal meniť aj olej v prevodovke. Ako to vlastne je?

Vopred ďakujem za info..

Přílohy:
zoznam úkonov2.jpg
zoznam úkonov2.jpg [ 336.3 KiB | Zobrazeno 78 krát ]

Naposledy upravil mikeborecek dne sob 04.07.2020, 21:01, celkově upraveno 1
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 03.07.2020, 07:39 
Člen Týmu
Tak jsem včera byl v Autobondu v Ostravě.
Jelikož původní majitel za rok najezdil skoro 60 tisíc km - navrhli mě větší a důkladnější servisní prohlídku.Po telefonu cena cca 6500 Kč + kontrola hybridního systému 1000 Kč.Celkem zhruba 7,5 tisíc.
Dojel jsem na smluvený čas a při příjmu mě cenu řekli na cca 9500 Kč.A to bez nabízeného pročištění brzdové soustavy - to by byla cena kolem jedenácti tisíc.
Na dotaz proč to je o dva tisíce více, než po telefonické domluvě mě říkal, že cena bude nižší - že to je jen odhad.
Čekal jsem přes dvě hodiny a měli mě dle dokumentace kontrolovat a měnit Brzdovka - 150 Kč, Olejový filtr - 200 Kč, Filtr vzduchový - 500 Kč, Filtr pylový - 330 Kč, Dezinfekce ozonem - 250 Kč.Servisní prohlídka po 60tis.km - 3123 Kč
Výměna oleje 0w-20 Premium 1932 Kč.Celkem 9079 Kč
Slibovaný Toyota Eurocare se mnou nesepsali - a já si vzpomenul až doma.z auta na předním skle.
Většinu času auto stálo aniž by se s ním něco dělalo - vizuální dojem - kamera snímá jen dopředu.Ale byl vidět mechanik jak jen chodí kolem sem tam něco řeší.Auto bylo zvednuté na zvedáku něco přes dvě minuty - to nevím, jak by stihli za tu dobu vypustit olej.
Mechanik překontroloval hladinu oleje, ale není vidět, že by nějaký dolíval.
Jde vidět jak kontroluje hustotu či PH měrkou.Světla zapnul - ale že by kontroloval sklon či svítivost - na co.Jde vidět jak mění filtr vzduchový kabinový.
Teď nevím co si o tom myslet.S největší pravděpodobností byla prohlídka odbitá, olej nevyměněn.Mám nad tím mávnout rukou'?Nebo zavolat do Autobondu, že jsem viděl záznam o jejich lajdácké práci a co oni na to?Nebo zavolat do Toyoty, že jejich autorizovaný servis to "ojebává"?
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]