TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je pon 09.12.2019, 05:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klepot motora po nastartovani
PříspěvekNapsal: pon 26.06.2017, 15:45 
Řidič
Samozrejme techstream nezistil ziadnu chybu...

Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 27.06.2017, 12:10 
Věčnej rejpal
Ked si to mal vsetko otvorene tak je iste ze ziadna vlhkost tam byt nemohla cize nove sanie ti asi nepomoze....

Fiat Punto CVT 2000
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 28.06.2017, 13:57 
Člen Týmu
Ale skus len na chvilu odpojit EGR ventil a ci to naozaj robi on budes si 100% isty alebo potom mozes riesit dalej zavadu ale hovorim tiez som nasiel kopu navodov ako to odstranit a jedine co mi pomohlo je odpojenie ventilu lebo skusal som ho tiez len zaslepit ale to je tiez ta ista chyba ako ked odpojis od zasuvky na tvrdo vzdy sa rozsviet kontrolka mam to odskusane
tak tiez som skusal aj rozobrat cele sanie ale nepomohlo len vycistit to je blbost
osobne si myslim ze to je chyba len EGR ventilu tak tiez som sa pytal v toyote co to moze byt a nevedeli mi poradit, ze sa este s tym nestretli a boli prekvapeni, ze prius ma taku chybu lebo vraj prius moze najazdit bez problemov aj 500 000km bez poruchy
moj prius ma nieco cez 300 000km najazdenych zistili to v toyote ze boli stocene km a ked som ho kupoval mal 165 000km takze riadny ojeb
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 01.07.2017, 18:51 
Člen Týmu
Ahoj,
objevil se u me stejny problem. Uz se to podarilo nekomu vyresit?
U me je to tak, ze za studena motor naskoci normalne bez klepani, po zahrati staci aby 5min nebezel a kdyz naskoci tak cca 3-5s rachta a klepe se tak, jak je to na tech youtube videiich, po te bezi normalne. Pokud s autem jedu uz to neudela, jakmile zase vic jak 5min nebezi benzinak tak zase na zacatku rachta.
Zacal jsem vymenou svicek, bez vysledku, pak vycistenim trubky od EGRu a nasavani. Jedine co nebylo dole je primo EGR. Vliv LPG je vylouceny, protoze to dela stejne na LPG tak i na benzinu. To zaroven vylucuje vadu vstriku. Kontrolka motoru nesviti, obyc diagnostika Torque nic nezaznamena. Na Toyotackou komplet diagnostiku musim tyden pockat nez se mi vrati servisak z dovoleny.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2017, 09:00 
Řidič
no mne neukazal ani techstream ziadnu chybu, (lenze som to nerobil s nastartovanym motorom a s "aktualnym" klepotom). Momentalne je Prius v servise Japanese Customs Poprad, tak som zvedavy ci na nieco pridu.
Zatial jediny zrejme vyrieseny pripad tu je u MIDA, ktoremu vymenili v ramci zaruky sanie...

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2017, 10:18 
Člen Týmu
Problém bude v tom, že to může být čímkoliv. Plno vad se může projevit klepáním, alespoň podle toho co jsem zjistil. U mě bude problém jinde. Zjistil jsem, že se mi ztratila voda, po dolití mi zase utekla. Napadlo mě, že tlakuje voda a v lepším případě je vadný ventilek krytky expansky, v horším případě těsnění pod hlavou. Když si nechám odšroubované víčko tak neklepe, zašroubuju a začne zase při startu po zahřátí klepat. Takže mě tlakuje voda a asi utíká voda někam do válců. Další možnost je, že je prasklý někde dvouplášť na EGRu a voda se prosákne do výfuku u EGRu a ten to natáhne do válce při startu a dusí nejbližší válec do doby než se to vypláchne.
Můj bratr má úplně stejné auto a jednou se mu stalo, že se mu rozklepal motor a to ve chvíli kdy se mu přehřál motor, samozřejmě se mu ztratila voda. Voda se mu ztrácí pravidelně, ale nárazově. Nějaký čas nic a po té najednou zmizí. U něj bych problém viděl v zaseklé klapce na výfuku nebo termostatu který tu klapku ovládá. Ta natlakovaná voda hledá cestu nejmenšího odporu a zajímalo by mě kde to je.
Tím chci říct, že klepání motoru je asi nejčastější projev více různých vad a dost těžko se hledá, protože klepání je nejčastěji spojené s vynecháváním jednoho z válců.
Po zjišťování co může být s mým autem jsem na internetu zatím zjistil že to může být:
1) Vadné zapalování (svíčky, cívky, konektory, kabeláž)
2) Vadný EGR nebo znečištění, případně průsak vody
3) Kondenzát v sání ???
4) Podfouklé těsnění pod hlavou
5) Vadný časovací ventil
...
Myslím, že při této závadě nezbývá nic jiného než postupně vyloučit všechny možnosti. Až budu mít hotovou diagnostiku na autě, zase napíšu. Třeba to někomu pomůže.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2017, 10:21 
Člen Týmu
ondrik píše:
no mne neukazal ani techstream ziadnu chybu, (lenze som to nerobil s nastartovanym motorom a s "aktualnym" klepotom). Momentalne je Prius v servise Japanese Customs Poprad, tak som zvedavy ci na nieco pridu.
Zatial jediny zrejme vyrieseny pripad tu je u MIDA, ktoremu vymenili v ramci zaruky sanie...

Jestli ti to klepe i v tomhle teple, tak si nemyslím, že by byl problém v sání.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2017, 10:38 
Řidič
no v teple neklepe. Ako som pisal na zaciatku, klepe hlavne v studených rannyych startoch. Nastartujem elektriku, pohnem sa par metrov, a ked sa zapne spalovaci motor, zatrase s nim a klepe, niekedy 2-3 sekundy, niekedy 5-6. Pocas jazdy to ale nerobi, alebo cez den aj ked stoji dve hodiny, neklepe. Staci ze je trosku zohriaty motor, a vsetko vyzera byt OK...
Vda sa mi nestraca, aspon zatial po cca 5000km som nespozoroval ze by ubudla. Ubudla jedine ked som cistil skrtiacu klapku a odpajal hadicky z nej :wink:

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2017, 18:54 
Věčnej rejpal
hele jen me napada jeste,ze se na svolavacku menila vodni pumpa,aspon u dvojky urcite...u trojky jsi nejsem moc jisty....
vodni cerpadlo elektricke...
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017, 10:35 
Člen Týmu
Taky mi to občas udělá , tak jednou za měsíc na 3-4 sec...pak je vše ok. Vyřešil to už někdo?

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017, 15:01 
Manager Týmu
Chlapi, znovu opakuji, je to kondenzát nasátý ze sacího potrubí při studeném startu. Dělá to jen za určitých klimatických podmínek. Odstraní se to výměnou sacího potrubí za novou verzi (pozměněný tvar). Nehledejte za tím žádnou alchymii. Mně to dělalo jen do té doby, než mi to v servise odstranili výměnou toho potrubí a od té chvíle už mi to nikdy neudělalo (je to už pár let).
Já jsem měl to štěstí, že jsem měl auto zcela nové (od nuly km) a přebíral jsem si ho na jaře (2. dubna 2012). Párkrát mi to udělalo, vylekalo mne to, tak jsem to nahlásil v servisu, tam mi "prozradili", že je na to akce, že se to nemění plošně, ale jen těm, kteří si na to stěžují. Je to celkem logické, proč by to měnili u aut, která jezdí např. někde v Africe, kde tyto podmínky nenastanou. Odstranili mi to v záruce, nezaplatil jsem ani halíř a mám už několik let svatej pokoj.
Psal jsem to zde už několikrát - vyměňte sací potrubí, protože v něm za určitých klimatických podmínek skondenzuje voda, kterou ten motor při nastartování nasaje. Je to jen pár kapek, takže to je hned pryč, ale je to velmi nepříjemné a nepřipraveného člověka to vystraší.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 05.01.2018, 22:33 
Řidič
Tento problém jsem měla. Ano, po delším stání auta, při souběhu konkrétních podmínek (teplota, vlhkost) po naběhnutí motoru zněly příšerné zvuky v kombinaci s vibracemi a otřesy celého auta. Trvalo to tak 5 - 10 vteřin, pak to zmizelo, jakoby se motor uklidnit a naběhlo to, co mělo. vyměnili mi sání tuším někdy 2014. Pak bych klid. Někdy v listopadu 17 se mi to stalo znova - přijela jsem autem před barák a nechala ho tam stát do večera. Pak se rozhodla, a co, schovám na noc do garáže. Nastartovalo, zajelo do garáže, celá operace asi na pár vteřin. Ovšem ráno, kdy jsem chtěla jet do práce, tak znova tento klepot. Vysvětlila jsem si to tak, že večer, jsem nasála okolní studený a vlhký vzduch, který do rána zkondenzoval - vlhkost už neměla možnost se odpařit, auto bylo odstavené. Tak upřímně nevím, co s tím. Od té doby nic, ani přes vánoce, když stálo, tak taky dobré.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 17.01.2018, 23:50 
Člen Týmu
Zdravím
Dolejte olej na max, 0 W 20 a je po klepání
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2018, 08:46 
Věčnej rejpal
Keď môžem dám skúsenosť s inými autami - po dlhšom odstavení auta vo vlhkom prostredí prichádzal niekedy nepravidelný chod - neviem či by som to označil za "klepot" ale chod bol iný. Dochádzalo tam k prechodom elektrických prúdov vďaka vlhkosti po iných "cestách" ako malo, stačila nejaká horšia izolácia kábla, koncovky... a prúd už preskakoval kade tade. Tam kde som tie "iskry" priamo videl som to potom natrel vazelinou.
4i je to problém u vás neviem ale vlhkosť pod kapotou na elektronike nie je dobrá vec. Plus sa môže stať ak auto stojí šikmo vie to pozatekať a z pár kvapiek sa utvorí hladinka - tak mi zatekala vlhkosť k jednej sviečke na Hyundai....

Fiat Punto CVT 2000
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2018, 09:17 
Řidič
maly update, intake manifold vymeneny za novsi, s koncovym cislom -54, no nepomohlo. Dalsie podozrenie pada na vstreky alebo podla Japanese customs na prevodovku.
Uvidime co dalej, pribeh pokracuje... :wink:

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina