TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je úte 10.12.2019, 19:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Toyota Proace Verso
PříspěvekNapsal: sob 27.07.2019, 12:28 
Člen Týmu
Zdravím,

Nikde som tu nenašiel vlákno k tomuto modelu. Veľmi by ma potešilo ak by ste tento model pridali, je nás totiž stále viac a je o čom diskutovať :D
Vďaka

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Toyota Proace Verso
PříspěvekNapsal: sob 31.08.2019, 16:30 
Člen Týmu
Když jsem hledal informace o tomhle autě, koukal jsem na fóra Citroenu - přece jen Jumpy má velmi dlouhou (a úspěšnou) historii. Více to tady asi ožije, až se přidá Proace City tj. Berlingo.

Nevím, jak moc Toyotu svazuje smlouva s PSA co se změn vozu týče. Třeba něčemu nerozumím, ale přijde mi zajímavý nápad dát do Proace City ten hybrid 1.8. Pokud nechci naftu, Puretech 110 auto zvládá jen ve městě, mimo něj se trápí. Puretech 130 má sice větší výkon, ale pořád je to malý objem což je nešikovné třeba při brždění, motor to neubrzdí. Navíc Puretech 130 dávají jen s osmistupňovým automatem EAT8, který je sice technicky skvělým počinem, ale nevím, zda třeba u rodinné verze Verso chci neustále poslouchat řazení (něco jiného je nafta a jízda třeba s vlekem, tam si myslím, že je to naopak super volba). To jsou důvody, proč mi přijde tak zajímavá představa hybridu s rekuperací při tom brždění a eCVT na místo toho osmistupňového nesmyslu. A kdyby ještě Toyota v rámci přestavby na hybrid něco udělala s tou příliš širokou středovou konzolí, kvůli níž se tam cítím utiskován, vnímal bych to auto úplně jinak.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Toyota Proace Verso
PříspěvekNapsal: úte 17.09.2019, 14:16 
Člen Týmu
V Polsku už začali nabízet Proace City Verso: https://www.toyota.pl/new-cars/proace-verso/proace-city-verso

Širokánský středový tunel (tam co je řadící páka) bohužel zůstal, nevidím tam prakticky nic z osobních vozů Toyota, vše je PSA, hybrid tam není, motory mi tak stále dávají smysl jen v naftě. Když už bych bral ten benzínový tříhrnek s výkonem 130k, tak mě vnutí ten 8-stupňový automat a cenu 97500 PLN. Nafta 130k manual stojí 95300 PLN (říkám hmm jako že to by šlo). Pro orientaci, Corolla TS Comfort 1.2 manual stojí 81400 PLN. Ona dokonce i ta nejslabší verze City Verso s 1.2 motorem a výkonem 110k stojí 82800 PLN. Škoda, že si Toyota to auto nevzala více do parády a neudělala nějaké upgrady, hlavně ty motory samozřejmě. Těžko tohle považovat za nástupce Corolly Verso, já půjdu pro rodinu na 99% klasického kombíku v podobě Corolly TS a kdyby snad přece jen tohle, tak asi skočím rovnou do Citroenu s jejich (dočasnými :twisted: ) akcemi a nafty.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina