TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je čtv 12.12.2019, 18:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3376 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 226  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nová COROLLA 2019
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019, 08:03 
Věčnej rejpal
Grey píše:
Kdyz pojedu po dalnici jednou 120km/h a podruhe tu samou trasu budu prvni 1/2 trasy spechat t.j. pojedu napr. 160km/h kde to pujde (dojedu auto, brzdim, rozjizdim se a tak dokola - a to nemyslim, ze na ty brzdy dupu, proste zadny extrem) a druhou polovinu trasy pojedu na pohodu 90-100km/h, tak v obou pripadach mam prumernou rychlost hodne podobnou, ale spotrebu urcite odlisnou, klidne 1-2l...

Presne tak. Rozjazdy zeru najviac. Znulujem BC po rozjazde a plavam na rovine na 6ke 80km/h, tam mozem vidiet cisla ako 3 litre a priemerka cca 80km/h. Budem tahat cez 120 dobrzdovat na 50 atd... a bude tam aj 9 litrov. Preco asi je spotreba v meste najvyssia ... a priemerna rychlost najnizsia. Toto dokaze pekne orezat hybrid.
Mne najlepsie vychadza rozbehnut co najrychlejsie na pozadovanu rychlost (cize radit a cez 6000) a potom zakvacit 6ku.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019, 08:19 
Člen Týmu
Bubo226 píše:
opet jsem musel vysvetlovat jak funguje hybrid - na to narazi asi vetsina z nas, co? ale padl zajimavy dotaz, na ktery nemam odpoved. Jedu z dlouheho, velmi dlouheho kopce a postupne si nabiju baterku. co se deje dal, kdyz brzdim ? zacina brzdit mechanicky nebo dal brzdi elektrikou a to, co vyrobi nekam "zahazuje"?

Podle videa z odkazu, který jsem sem již dával https://www.youtube.com/watch?v=-w-dd7PJrFI (s anglickými titulky), přestane ukládat energii a hydraulické brzdění začne pracovat na 100%.
Proto také je režim B, kdy se začne brzdit motorem.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019, 08:46 
Věčnej rejpal
CommonUser píše:
Grey píše:
Kdyz pojedu po dalnici jednou 120km/h a podruhe tu samou trasu budu prvni 1/2 trasy spechat t.j. pojedu napr. 160km/h kde to pujde (dojedu auto, brzdim, rozjizdim se a tak dokola - a to nemyslim, ze na ty brzdy dupu, proste zadny extrem) a druhou polovinu trasy pojedu na pohodu 90-100km/h, tak v obou pripadach mam prumernou rychlost hodne podobnou, ale spotrebu urcite odlisnou, klidne 1-2l...

Presne tak. Rozjazdy zeru najviac. Znulujem BC po rozjazde a plavam na rovine na 6ke 80km/h, tam mozem vidiet cisla ako 3 litre a priemerka cca 80km/h. Budem tahat cez 120 dobrzdovat na 50 atd... a bude tam aj 9 litrov. Preco asi je spotreba v meste najvyssia ... a priemerna rychlost najnizsia. Toto dokaze pekne orezat hybrid.
Mne najlepsie vychadza rozbehnut co najrychlejsie na pozadovanu rychlost (cize radit a cez 6000) a potom zakvacit 6ku.

Ano, ale na 395km trase se tyhle vykyvy docela zprumeruji. Navic on psal, ze jel klidnou jizdou, ze dalnice jel v CR a okresky dale smer Balaton, takze tam je vse jasne, jen pro nekoho je klidna jizda 70kmh, pro nekoho 120kmh a tak by ten prumer docela vypovidal o situaci.

zabsky píše:
Podle videa z odkazu, který jsem sem již dával https://www.youtube.com/watch?v=-w-dd7PJrFI (s anglickými titulky), přestane ukládat energii a hydraulické brzdění začne pracovat na 100%.

Rezim B je pouze u 1.8HSD, 2.0 to nema, muzes umele "podradit" padlama.

Obrázek
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019, 09:09 
Věčnej rejpal
Já jsem režim B používal jen při jízdě z prudkého kopce, jinak nebyl potřeba, navíc mne vadilo poslouchat při B zvýšené otáčky motoru na volnoběh. Nyní s 2.0 jsem zatím neměl potřebu při jízdě z kopce brzdit motorem, uvidíme jak se osvědčí pádla pod volantem.

Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019, 09:41 
Věčnej rejpal
Info o Corolle ... neviem ci sa mam smiat alebo plakat. Presrat 60 milionov a vytvorit toto.
Sedan a HB mohol mat kludne rovnaky rozvor (ved sa do zadu premerny Europan nezmesti), ved Avensisa zakilovali.
Absolutne mi unika potom zdielana platforma a dokonca zdielane pohonne jednotky a celkovo 80% auta.
Nevedia si podchytit roletku za 50Euro, ci hluk od zrkadiel uz tolko rokov ... az je to cielene.
Potom budu plakat ako nepredavaju za normalne prachy, ale len v akciach a aj to biedne.
Jedine plus je novy hybrid 2.0 a ze trvaju na Ni-Mh baterkach.

"Toshio Kanei, šéfkonstruktér Toyota Motor Europe, zdůraznil, že provedení kombi (říkají mu opět Touring Sports) bylo vyvinuto výhradně pro Evropu. Nikde jinde na světě nabízeno nebude a oproti hatchbacku skutečně vyniká výrazně většími vnitřními rozměry v zadní části interiéru, o čemž jsme se měli možnost přesvědčit. Zavazadlový prostor má pravidelný tvar, hluboký je 1055 mm a v nejužším místě široký 1067 mm. Vzdálenost předních a zadních sedadel narostla o 58 mm na 928 mm. Vývoj verze kombi stál 60 milionů eur a vyžádal si na 400 000 pracovních hodin. Oproti dosavadnímu Aurisu TS je Corolla TS o 58 mm delší, o 25 mm nižší a má o 100 mm větší rozvor."

https://www.automobilrevue.cz/rubriky/t ... 46781.html

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019, 09:55 
Člen Týmu
Touring Sports body type unique to Europe and styled in Europe at the recently opened Design Centre in Belgium
zdroj: linka (strojovy praklad: linka)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019, 10:09 
Věčnej rejpal
No androids, tak je to este horsie.
Vlastne len HB je kratsi a viac sa menil sedan.
Tak ta otazka je este divnejsia, kde v riti je 60 milionov za kombi ?
A hlavne, ze auto je robene do mesta a aj na dialnice pre pohodlne cestovanie - hruby preklad.
Tak ten Yashushi Ueda je asi hluchy a maly. Inac neviem.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019, 15:41 
Věčnej rejpal
pro toho koho zajímá jak se prodává nová Corolla : Zaměřím se jen na hybridy. Za měsíc červen 2019 bylo registrováno 161 nových Coroll v hybridní verzi, proti tomu v roce 2018 bylo v červnu registrováno 54 hybridních aurisů, hybridní auris byl dle mne co se do poměru cena/užitné vlastnosti velice zajímavé auto. Nová Corolla je v hybridu průměrně o cca 150 tis dražší a přesto se prodává 3x více :-). Celkově když sečtu Aurise + Corollu ( novou + starou ) tak za červen 2019 celkem 411 vozů, z toho bude nová Corolla cca 200 vozů, v loňském roce pak stará corolla ( 114 ) + auris ( 155 ) tj. 269 vozů. Současná akce na sedan, který se u nás moc neprodával, celkové prodeje podle mne moc nezvýší ( možná ), hlavně asi trochu zamíchá poměr mezi TS a sedanem a možná přesvědčí pár lidí do hybridu co plánovali 1,6. Uznávám, že až skončí výprodej staré Corolly a Aurise, tak bude nová Corolla na tom s čísli asi hůře, nicméně je to auto o level jinde než byl auris a stará Corolla a již prostě oslovuje i trochu náročnější cílovku.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019, 16:39 
Člen Týmu
Pro MartinHSD
Jsou někde na internetu tyto prodeje dohledatelné?
Je někde přehled, kolik se prodalo nových Coroll s benzínovým motorem a kolik bylo kombi a kolik sedanů?
Můžeš zjisti kolik se prodalo zatím v červenci akčních sedanů Prime?
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019, 18:35 
Věčnej rejpal
čerpám z ofic. veřejně dostupných statistik svazu dovozců automobilů, když se v něm člověk dokáže zorientovat, tak údaje co píši má za chvíli. Lze dohledat a třídit pouze údaje o prodejích/registracích podle : značek, typů, paliv,obchod.tříd, jestli je to na ico nebo soukromá osoba. Nelze dohledat údaje o výbavách a karosářských verzí a vše je pouze zpětně za předchozí měsíc, rok nebo od začátku roku. Lze srovnávat stejná období loňském roce, předloňském atd. Pro získání přehledu je tam údajů docela dost. Samozřejně ty obchodní citlivé údaje, jaké karoserie, kolik a v jaké výbavě se prodávají se nezveřejňují ty má k dispozici pouze dovozce.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019, 19:21 
Řidič
Odkaz na SDA :arrow: http://portal.sda-cia.cz/stat.php?n#rok ... Z&str=nova
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019, 19:35 
Manager Týmu
Tak sem v pondělí byl na předváděcí jízdě sedanem 1.6, hybrid a HB s 1.2, bohužel to byly jen krátké cca 10km trasy, ale zde dojmy:

Sedan 1.6 manuál:
tak tam to bylo na úrovni mému Mondeu 92KW, vadili mě delší převody, ale jinak vcelku OK.

HB 1.2 Turbo:
tento motor sem chtěl jen vyzkoušet jak jede, slyšel sem samou chválu a proto asi sem i z něj nespadl na zadek :) - určitě má lepší zátah od nižších otáček, nižší spotřebu, ale že bych byl z něj paf taky ne :) ale jak píšu, jel sem jen krátkou trasu, ale dal mě tam i sport režim, ale jako dobrý, jel vcelku ok, určutě kdyby byl v SD bych asi i oněm trochu uvažoval, ikdyž prodejce říkal, že je rád, že ho tam nedali, nebyl z něho taky nějak odvařený .. :)

Sedan 1.8 hybrid:
na ten sem netrpělivě čekal, byl to hlavně muj favorit, tak pln očekávání sme se s rodinou a prodejcem nalodili - 3 dospělí a 7 letý dítě.
Ze začátku strašně příjemná jízda s automatem - hned sem si říkal, že už nechi kvedl páku vidět ...., vyjedem za město a říkal, at si sešlápnu plyn ...... a pak na něj křičím "Vypněte ten vysavač, co to jako je ? " :lol: :lol: :lol: To prostě je šok pro neznalýho, to je řev hůř jak z traktoru, tak sem dal nohu z plynu a zase ok ticho :) Samozřejmě spousta lidí hned řekne, chce se to sžít s hybridem - ano, aby se nespouštěl ten řev, ten mě prostě dostal :) Ale když pominu ten vysavač, tak jízda naprosto ok, zrychlení plně dostačující a hlavně návyková ... hlavně ten automat je prostě super a jen prostě to chce jezdit, aby člověk eliminoval ty zvuky a to věřím, že se to dá....
Ale na dálnici bych na tom nechtěl jezdit dlouhé trasy, ani s tou 2.0, tam věřím, že rychlost je daleko lepší, ale předpokládám, že ten vysavač tam dali možná ještě větší :lol:
Jak říkaj všichni i prodejce, s hybridem je potřeba se sžít a tomu věřím, ale ze začátku je to prostě šok :D

Ještě musí zapracovat nad odhlučněním kol, ale není to nic hroznýho, ale prostor pro zlepšení tam rozhodně je ... .

Jelikož nemám na to už nervy testovat jiný auta, tak jdem do sedanu HYBRID, který je ted za dobrou cenua věřím, že s ním budu spokojený.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019, 20:26 
Věčnej rejpal
s tím 2.0 předpokládáš špatně, právě hluk a jeho projev na dálnici byl jedním z hlavních důvodů proč jsem jej kupoval a myslím si, že to zde bylo již x krát popsáno. 1,8 je při zatížení hlučnější jde více do otáček a ten "vysavač" je tam více znát. Motor 2,0 je celkově v projevu tlumenější, pro normální akceleraci mu stačí daleko méně otáček a vysavačový efekt tam skoro není znát, to jenom na vysvětlení mezi 1,8 a 2,0. S motorem 1,8 v aurisu jsem jezdil 2 roky, s tímto lehce přepracovaným v Corolle jsem v rámci testů najel více jak 200 km a troufnu si říci, že to dokáži bez emocí srovnat. Motor 1,8 je z hlediska úspory a ceny nejlepší volba. Pokud chceš slušnou výbavu a nepotřebuješ bezklíčkové startování a nastupování, které je jinak skvělé a hrozně rychle se na to zvyká, tak bych nyní neváhal a koupil verzi Prime.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019, 20:44 
Navigátor
zabsky píše:
Bubo226 píše:
opet jsem musel vysvetlovat jak funguje hybrid - na to narazi asi vetsina z nas, co? ale padl zajimavy dotaz, na ktery nemam odpoved. Jedu z dlouheho, velmi dlouheho kopce a postupne si nabiju baterku. co se deje dal, kdyz brzdim ? zacina brzdit mechanicky nebo dal brzdi elektrikou a to, co vyrobi nekam "zahazuje"?

S dvoulitrem se mi to už v pár situacích stalo. Táhlý kopec dolů, plná baterka a ještě konec klesání v nedohlednu. Co se nestalo? Auto nastartovalo spalovací motor a brzdilo místy i dost ve vysokých otáčkách motorem, jako klasické auto a podřazování na nižší stupeň. Sice se to celé tváří, jakože dobíjí, ale el. motorem už auto nezpomaluje..

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 11.07.2019, 08:04 
Navigátor
MKD píše:
S dvoulitrem se mi to už v pár situacích stalo. Táhlý kopec dolů, plná baterka a ještě konec klesání v nedohlednu. Co se nestalo? Auto nastartovalo spalovací motor a brzdilo místy i dost ve vysokých otáčkách motorem, jako klasické auto a podřazování na nižší stupeň. Sice se to celé tváří, jakože dobíjí, ale el. motorem už auto nezpomaluje..

pockej, to jsi ho donutil nahodit padlama nebo proste si nahodil sam jak mel plnou baterku? v sobotu me ceka klesani k mori, tak uvidim, co mi to udela, zkusim poreferovat az budu zpatky online
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3376 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 226  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina