TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je ned 05.07.2020, 04:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 17.11.2019, 14:50 
Řidič
Zdravim, budu vymenovat po 4 letech pneu s TPMS senzory. Lue u nich pouze vymenit baterka? Zvladne to netoyota servis? Ja foufam ze ano, ale kdyz ctu nektere prispevky, prijde mi to jak preprogramovani jaderne hlavice :-)

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2020, 09:03 
Člen Týmu
Standa50 v aurisech dával tento odkaz https://www.youtube.com/watch?v=xO8mKxNcYpk tak se koukni a rozhodni.
A ve stejném foru je odkaz na ventilky: https://www.aliexpress.com/item/4000064439736.html

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 04.06.2020, 20:22 
Člen Týmu
Zdravím. Chcem si kúpiť druhú sadu kolies na Corollu 2018. Chcel som ale kúpiť komplet obuté a len nahodiť. Zo shopu mi písali, že univerzálne TPMS vedia naprogramovať podľa veľkého TP, ale ak ich auto nenačíta automaticky, tak to treba nahrať a vtedy by som aj tak musel kolesá vyzuť. Myslel som, že sa to dá nejak aj bez toho. Alebo sa mám na to vykašlať objednať to zvlášť a dať to niekde spraviť. Len či objednať univerzálne TPMS alebo kúpiť v Toyote. Dík za radu

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 11.06.2020, 07:54 
Manager Týmu
..." ale ak ich auto nenačíta automaticky, tak to treba nahrať a vtedy by som aj tak musel kolesá vyzuť..."
proč vyzout?...Já jsem koupil snímače Cub /cca 3900,-/ v pneuservisu namontovali na kola - na podzim přehodil kola a v Toyotě nahráli snímače...Myslím,že v Toy jsou zbytečně drahé....ale každého věc...
Mimochodem,komu nevadí,že na palubce svítí neustále piktogram kola - dá se jezdit i bez nich - když tedy nejede na STK..
Kdo není lenoch a občas zkontroluje tlak v pneu - obejde se bez nařízení EUidiotů...
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 12.06.2020, 11:07 
Člen Týmu
@ježek2

Takto mi to napísali:
Citace:
disky, po ktorých dopytujete sú schválené výrobcom na Vaše vozidlo. K diskom by bolo dodávané aj príslušenstvo - vymedzovacie krúžky 76,2-60,1. Ak si u nás zakúpite sadu diskov aj sadu pneumatík, tak máme akciovú cenu 14 € s DPH na obutie a vyváženie tejto sady resp. skompletizovanie kolies. Taktiež máme skladom aj univerzálne TPMS senzory (42 € s DPH / 1ks), ktoré vieme naprogramovať na základe kópie veľkého technického preukazu. Práca programovania a montáže týchto senzorov na celu sadu je spoplatnená sumou 28 € s DPH. Po programovaní snímačov u nás na základe kópie TP si niektoré autá načítajú snímače automaticky. Niekedy je potrebný ešte dodatočný zápis resp. spárovanie snímačov s autom v servise. Skompletizovanie sady u nás bez TPMS senzorov by bolo nelogické, keďže by ste disky museli zase vyzúvať pre programovanie v inom servise. Ak by ste mali záujem len o dodávku bez skompletizovania, tak to vieme tiež zrealizovať a následne by ste si TPMS senzory dali naprogramovať a namontovať v inom servise, kde by Vám urobili rovno kópiu TPMS snímačov, ktoré máte teraz namontované.

Inak, tiež som rozmýšľal, že svietiaca kontrolka by mi nevadila. Na STK pôjdem až o tri roky a to by som mal TPMS na diskoch na zimu...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 12.06.2020, 13:54 
Věčnej rejpal
Jasně že si zvykneš na žlutou kontrolku. Před šesti lety stála sada přes osm tisíc a to jsem nestrávil. Dneska se dá koupit za méně než polovinu a to bych už akceptoval. Až budu měnit zimní, určitě je nechám nasadit.
Na STK jezdím na letních a když jsem se ptal, že bych přijel na zimních se svítící kontrolkou, tak mi technik sdělil, že on by to neřešil a prošel bych. Zdůvodnil to tím, že bych stejně přijel za dvě hodiny s přehozenými koly. Je to o přístupu a lidech.
Také se tu před těmi šesti lety diskutovalo, jak dlouho vydrží baterie v TPMS. Mám všechny původní a zde na fóru jsem zatím nezaznamenal, že by ji někdo měnil.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 13.06.2020, 13:20 
Člen Týmu
Ja som len blbý z toho, že keď mi to naprogramujú a obujú (pri kúpe), tak ja musím ešte zájsť do môjho pneuservisu? Ide o to či budú musieť zase vyzúvať tie komplety a tak to nejak nahrávať alebo je to ok a spravia to aj tak. Ide mi o to ako to mám objednať, zvlášť alebo ako komplet, ktorý mi v rámci nejakej akcie obujú za pár €...
Sory, že sa tak blbo pýtam, ale som z toho mimo. Vďaka

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 13.06.2020, 15:23 
Manager Týmu
Když si koupíš druhou sadu jde o to ,aby kódy ventilků druhé sady servis nahrál do řídící jednotky.Nebo je varianta,že na universální ventilky ti naklonují čísla z první sady na ventilky druhé sady.Pak není co řešit,jenom měnit sady.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 13.06.2020, 18:41 
Věčnej rejpal
Cryohazard,
když se zde vrátíš do dubna 2018, tak je tam popsaný návod na druhou sadu TPMS.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 13.06.2020, 19:03 
Manager Týmu
Cryohazard : mám v tom trošku asi zmatek- tedy chceš koupit druhou sadu v pneushopu...takže oni na disky daji TPMS a pneu - jestli dokáží nahrát snímače z T.P nevím ...kdyby to nefungovalo,zajedeš to servisu Toyota a oni to nahrají...pneu z disků se při tom sundávat nemusí.."Vyzuvať komplety" - to chápu tak že se jen shodí celá kola z auta,ne že se sundají gumy z disku. Takže bych koupil a na nahrání do ŘJ bych jel až na podzim,kdy se mění na zimní...
V mém případě pneuserv. Bestdrive nedokázal při nasazování TPMS do auta nahrát - v Toyotě- než jsem vypil kávu a prohlídnul sekretářce výstřih :biggrin: :biggrin: eee,chtěl jsem říct,než jsem prohlídnul nová auta - bylo hotovo...pak jen při přehazování sad na volantu navolím změnu sady....asi to máte jinak...
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]