TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je pon 16.12.2019, 05:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Olej v převodovce
PříspěvekNapsal: čtv 25.12.2014, 12:05 
Navigátor
Já měnil možná jako první po 190k km, ale olej vypadal ještě v pohodě.
Nalil jsem "Castrol Syntrans Transaxle 75W-90" a musím říct, že řazení se o něco zlepšilo.
Dle servisáka by se měl měnit po 60k-90k km, záleží, jak kdo s autem jezdí.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 25.12.2014, 12:09 
Věčnej rejpal
Po 60 000 km je tam předepsaná kontrola výše hladiny převodového oleje. Já jsem měnil v mém Aurise (6-ti kvalt) po 60 000 km. Zakoupil jsem v prodejně ND 3x 1 litr TOYOTA Genuine Manual Transmission Gear Oil LV API GL-4, SAE 75W. obj.č.08885-81001 a nechal jej v servise vyměnit.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 28.05.2016, 14:10 
Člen Týmu
Taky chci ted měnit olej v převodovce ale nevite kde seženu tu pumpičku na olej protože je tam blbej přístup u toho napouštěcího ventilu co je zároveň kotrolní šroub kde se to leje a jinak mohu tam dát třeba olej od shell helix převodový je levnější než castrol do převodovky když dodoržím specifikaci ........ mam najeto zhruba 92 tisic km :D
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 29.05.2016, 12:34 
Člen Týmu
Potřebuji poradit...když jste měnili olej v převodovce vytekl aj bordel navíc ? jestli je pravda že ten magnet na chytáni bordelu v převodovce nepochytá všecko....a nevíte kde bych sehnal tu pumpičku nějakou za dobrou cenu co se nakroutí na tu láhev toho oleje abych to tam mohl natlakovat je tam špatný přístup k tomu napouštěcímu šroubu na převodovku...
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 01.12.2019, 19:23 
Člen Týmu
Ahoj všem, kdyby to někomu pomohlo v rozhodování zda měnit nebo neměnit olej v převodovce, nebo kdy a jak... Motor 1,6 Valvematic (1ZR-FAE 97 kW), najeto 123t km, v provozu 4,5 roku, kombinovaný provoz, manuální převodovku prostě využívám a používám.
Vypouštěcí šroub (imbus) v dolní části převodovky, musí se alespoň částečně povolit/sundat plastový kryt motoru. Napouštěcí šroub je přístupný po vytočení kol (ani nemusí kolo dolů) v levém podběhu. Opět se uvolní plastový kryt (stačí 4 plastové nýty, co jsou na první pohled vidět, drží to ještě na pátém, který je schovaný pod dalším plastem, tak neurvat... a raději mít v záloze nové), a napouštěcí šroub (šestihran 24mm) je dobře přístupný. Jak vypouštěcí, tak napouštěcí šroub mají samozřejmě podložky (jiný průměr, než u olejové vany motoru). Dával jsem převodovkový olej od Ravenolu a každá lahev (1l) má dobře vyřešené nalévání (součástí je hadička, kterou vysunete a pohodlně zastrčíte do otvoru převodovky). Takže jsem nemusel řešit nějaké redukce a jak to vlastně do převodovky natlačím, čistá práce. Zkušení chlapi ví nebo mají při dotahování cit, jen pro jistotu, dotahujete do hliníkového materiálu, tak nepřehánět.
A jestli měnit nebo ne? Původní barva oleje je podobná barvě normálního oleje, co máte v kuchyni (a teď mne neberte doslova, prosím, a stejně tak netuším, jestli tam máte jinou barvu oleje). To, co vyteklo, je olej barvy coca-coly. Nejsem tribolog, nedokážu říct, co původní olej ještě umaže nebo ne a v jakých hodnotách a jestli tedy má cenu měnit. Pro mne jako uživatele je odpověď - jednoznačně měnit. A vůbec bych se nebál měnit dřív, jak po 100t km. Poradíte pro zajímavost, jak a kde se kontroluje hladina oleje převodovky?
Příloha:
olej prevodovky po 123t km.jpg
olej prevodovky po 123t km.jpg [ 47.35 KiB | Zobrazeno 169 krát ]

Přílohy:
Vypousteci sroub-prevodovka.jpg
Vypousteci sroub-prevodovka.jpg [ 69.21 KiB | Zobrazeno 169 krát ]
napousteci sroub.jpg
napousteci sroub.jpg [ 65.73 KiB | Zobrazeno 172 krát ]

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 02.12.2019, 11:44 
Věčnej rejpal
potvrdil si že prevodový olej by sa mohol meniť po cca 100 000km lebo teplo-mráz, lebo kondenz,lebo pilinky..... anov manuály sa neuvádza ale to aj iné veci, máme mozog.
Hladina sa nekontroluje, nie je dôvod.

Fiat Punto CVT 2000
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina