TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je pon 09.12.2019, 13:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3372 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 225  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nová COROLLA 2019
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019, 14:44 
Člen Týmu
Nikde som nenasiel tak davam WLTP hodnoty (z COC) 2.0:

LOW: 112g/km 5.0l/100 km/h
MEDIUM: 102g/km 4.5l/100 km/h
HIGH: 106g/km 4.7l/100 km/h
EXTRA HIGH: 144g/km 6.3l/100 km/h
COMBINED: 119g/km 5.3l/100 km/h
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019, 18:17 
Člen Týmu
Kdyby nekdo chtel pro 1.2 T a TS:
Low 187g/km a 8,2 l/100km
Medium 145g/km a 6,4l/100km
High 124g/km a 5,5l/100km
Extra high 145g/km a 6,4l/100km
Combined 144g/km a 6,4l/100km
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019, 20:08 
Manager Týmu
MartinHSD píše:
s tím 2.0 předpokládáš špatně, právě hluk a jeho projev na dálnici byl jedním z hlavních důvodů proč jsem jej kupoval a myslím si, že to zde bylo již x krát popsáno. 1,8 je při zatížení hlučnější jde více do otáček a ten "vysavač" je tam více znát. Motor 2,0 je celkově v projevu tlumenější, pro normální akceleraci mu stačí daleko méně otáček a vysavačový efekt tam skoro není znát, to jenom na vysvětlení mezi 1,8 a 2,0. S motorem 1,8 v aurisu jsem jezdil 2 roky, s tímto lehce přepracovaným v Corolle jsem v rámci testů najel více jak 200 km a troufnu si říci, že to dokáži bez emocí srovnat. Motor 1,8 je z hlediska úspory a ceny nejlepší volba. Pokud chceš slušnou výbavu a nepotřebuješ bezklíčkové startování a nastupování, které je jinak skvělé a hrozně rychle se na to zvyká, tak bych nyní neváhal a koupil verzi Prime.

JJ, už je objednáno - sedan PRIME shybridem, prostě krása sedanu mě dostala a pro mě a asi většinu ta 1.8 plně dostačující. Bezklíčové startovní, nastupování,hed displej věřím, že jsou příjemné věci, ale já za ty ušetřený prachy pojedu radši 2x na dovolenou, nejsou pro mě podstatný, ale zároven chápu, že jsou příjemný a návykový. I ta 2.0 věřím, že je super, ale i tak bych nedal za ní navíc 85 t, i kdyby ji dávali do mého oblíbeného sedanu.
Každý holt si potrpí na něčem a v neposlední řdě je to otázka rozpočtu, když na to budu mít meloun, tak si tam dám i ten head displej, jelikož nevykrvácím:)

Ale rolkám zdar, klidně se můžeme zdravit!! Hlavně ne čelním střetem :lol:

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019, 20:10 
Člen Týmu
Ahoj, máte tu někdo novou Corollu v sedanu 1,6 CVT nebo 1,8 Hybrid? Chci si pořídit v akci PRIME a mám těžký rozhodování.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019, 20:28 
Člen Týmu
Tu sa da dohladat WLTP pre kazdy model:
https://www.pinkcarleasing.co.uk/car-le ... ta/corolla
1) vyber modelu> More Toyota Corolla Car Leasing
2) tech spec
3) fuel consumption
Ak su tieto info pravdive, tak informacie o spotrebe z portalu Toyota.xx su klamlive.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019, 20:28 
Manager Týmu
Lucifer23 píše:
Ahoj, máte tu někdo novou Corollu v sedanu 1,6 CVT nebo 1,8 Hybrid? Chci si pořídit v akci PRIME a mám těžký rozhodování.

já mám objednáno seda v akci PRIME. Taky sem měl těžký rozhodování, plánoval se až n avánoe, nakonec sem rád, že už je objednáno.
Budou určitě dál akce, myslím, že ceny budou výhodnější výhodnější, ale možná akce typu PRIME v brzké době nedosáhnou.
Za startovací cenu víceméně dostaneš nabušené auto v pestré výbavě. POkud to hne s prodejema, tak akce budou pokracovat a pokud nehnou, tak to možná hne ještě víc :D
Jen je tam omezený výběr 5 barev - bílá perlot., kovová stříbrná,hnědá, bronzovozelená, modrošedá.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019, 20:39 
Člen Týmu
androids píše:
Ak su tieto info pravdive, tak informacie o spotrebe z portalu Toyota.xx su klamlive.

ako sa to vezme, urcite vyuzivaju to ze mozu uvadzat spotreby podla NEDC pretoze tie pre nich su lichotivejsie,
proste taka bola ta norma, wltp je teda blizsie k realite, ja jazdim o cca 0,5 nizsiu kombinovanu, cca 4,7, co je stale super cislo.
To iste som jazdil s MB 220 CDI za cca 6,1.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019, 20:59 
Člen Týmu
Mě se líbí ta modrá, ale už tu jedna jezdí a nechci jak se říká hned zapadnout do davu. Přemýšlím ještě nad tou perletí a u té se mi zase ztratí ty stříbrné doplňky. Ach jo, je to fakt na palici :roll: Ještě mi řekni, nebude ta 1,6 v CVT lepší? Přeci jen v hybridu taháš nějaká ta kila navíc a výkonově je ta 1,6 lepší.

papi píše:
Lucifer23 píše:

já mám objednáno seda v akci PRIME. Taky sem měl těžký rozhodování, plánoval se až n avánoe, nakonec sem rád, že už je objednáno.
Budou určitě dál akce, myslím, že ceny budou výhodnější výhodnější, ale možná akce typu PRIME v brzké době nedosáhnou.
Za startovací cenu víceméně dostaneš nabušené auto v pestré výbavě. POkud to hne s prodejema, tak akce budou pokracovat a pokud nehnou, tak to možná hne ještě víc :D
Jen je tam omezený výběr 5 barev - bílá perlot., kovová stříbrná,hnědá, bronzovozelená, modrošedá.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 13.07.2019, 05:39 
Manager Týmu
Jo barva taky sme dlouho vybírali a taky aby jsme nezapadli hned do davu tak jsme vybrali nakonec bronzovozelenou, ale oni sou všechny pěkný asi se člověk nesplete .... bohužel sme díky akci museli ozelet tu Cervenou ta se nám moooc líbila,myslím pokud automat tak je hloupost kupovat klasiku .... rozdíl na hybrida je již malý a výkonové muže stradat nad 100km, v nižších rychlostech bych pravé řek ze má navrch určitě hybrid

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 13.07.2019, 07:04 
Věčnej rejpal
tak upřímně gratuluji k objednávce a doufám, že budeš tím šťastným a spokojeným majitelem, co si auto užívá a nehledá jen problémy :-). Pamatuji zde jednoho co si koupil aurise 1,6 a stále nám všem vysvětloval, jak se mu hybrid nevyplatí, jak nepotřebuje ve výbavě to či ono a k tomu pokaždé přidal nějakou stížnost, na to jak to co si koupil je špatné a vyznívalo to tak, že za to pomalu mohou jiní co mu to auto doporučili.

Určitě souhlasím s tím, že v provnání 1,6 CTV a 1,8 e-cvt je do 100 km/hod výhodnější a pružnější hybrid, hybrid má v nižších rychlostech lepší odezvu na plyn a nová 1,8 bude mít proti 1,6 cca 1,5 - 2 L rozdíl ve spotřebě. Kdo hledá výkon tak by se měl podívat jinde.
Barvy za mne na sedana 1K3 ( modrošedá ) nebo 070 ( bílá perleť ) a naopak ty stříbrné doplňky tam nebudou tak kontrastní a budou o to více elegantní.

Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 13.07.2019, 07:40 
Člen Týmu
Chlapi moc díky za radu a asi tu 1,8 hybrid prubnu i v té perleti. Ale kurňa, je to fakt masakr kupovat novou káru. Už mám starší 1,6 v manuálu z roku 2014 kupovanou novou, ale takové diléma ohledně pohonu a barvy jsem řešit nemusel. Asi stárnu a blbnu :biggrin:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 13.07.2019, 09:38 
Člen Týmu
papi píše:
Jo barva taky sme dlouho vybírali a taky aby jsme nezapadli hned do davu tak jsme vybrali nakonec bronzovozelenou, ale oni sou všechny pěkný asi se člověk nesplete .... bohužel sme díky akci museli ozelet tu Cervenou ta se nám moooc líbila,myslím pokud automat tak je hloupost kupovat klasiku .... rozdíl na hybrida je již malý a výkonové muže stradat nad 100km, v nižších rychlostech bych pravé řek ze má navrch určitě hybrid

Myslím, že čo sa týka trvácnosti a dlhodobej spoľahlivosti je eCVT neporovnatelne lepšie, než CVT.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 13.07.2019, 13:33 
Věčnej rejpal
Kdesi kde porovnávali rôzne automaty bola eCVT označená ako bezporuchova prevodovka s dlhou životnosťou.
Samozrejme beriem veci s rezervou, ale prečo nie?

A tu je jeden testik s celkom slušnou spotrebou.

https://touchit.sk/toyota-corolla-ts-ex ... bou/244288

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 13.07.2019, 18:01 
Člen Týmu
Já mám objednán sedan Prime v této barvě.
Na výběr bylo více barev mimo jmenovaných výše i černá a modrošedá.
Obrázek
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 13.07.2019, 18:33 
Člen Týmu
Nyní mám benzínový Ford Focus 1,8 92kW ve výbavě Titanium. Auto jsem kupoval v roce 2008 jako zcela nové. Po celou dobu jsem s autem nadmíru spokojen. Žádná závada se za 11 let nevyskytla. Jelikož budu mít letos výročí, tak jsme začali koketovat s myšlenkou, že koupíme nové auto. Původní Ford jsme kupovali za více než půl miliónu a nyní jsem chtěl auto něco kolem 400 000 Kč. Koukal jsem na ceníky jednotlivých značek a nějak mne nic nezaujalo. Až výprodejová cena Aurisu. Začali jsme o Aurisu vážně uvažovat. Po návštěvě autosalonu a důkladném "ohmataní" vozidla jsme usoudili, že jsme mu nepřišli na chuť. Vzadu pro dospělého nic moc místo na nohy a i na celkovém vzhledu je vidět, že na svět přišel už před dost dlouhou dobou. Při tom doposud, když jsem někde Auris viděl, tak se mi moc líbil. Ono to možná bylo-bude i tím, že v autosalonu vedle Aurisu už byly nové Corolly, které vypadají mnohem lépe.
Proto jsme se přesunuli k výprodejové Corolle Classic, která vypadá myslím stále moderně, aspoň u přední části. U zadní části je už také patrný věk.
Jenže mezitím, vyběhla akce Prime. Když jsem pak vzal v úvahu cenu starého modelu s metalízou za 405 000 a nového modernějšího a neokoukaného o dost lépe vybaveného nového modelu Prime za akční cenu, bylo rozhodnuto, že se rozhodně vyplatí si připlatit. Uznávám, že kombi je asi praktičtější, ale sedan se nám více líbí. A akční cena je myslím nyní nastavena tak akorát.
Pokud jsem si porovnal zvolené parametry, které auto musí mít u konkurence, což byl mimo jiné tempomat, přední a zadní parkovací senzory a ideálně i parkovací kamera + pěkné 17" disky, tak jsem se vždy dostal na obdobnou či vyšší cenu.
Jsem ještě "stará škola" tak mi plně vyhovuje léty prověřená 1,6. Tablet v palubce bych mít nemusel, ale na druhou stranu všechna auta ostatních značek, která byla ve výběru měla tablet také. Myslím, že si na tablet zvyknu a nakonec budeme kamarádi.
Mám už nějaké roky a preferuji klidnou bezpečnou a pohodovou jízdu, kterou mi mnou vybraný model určitě plně zajistí.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3372 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 225  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina