TOYOTA KLUB Česká Republika
Právě je stř 11.12.2019, 12:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3372 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 220, 221, 222, 223, 224, 225  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nová COROLLA 2019
PříspěvekNapsal: stř 04.12.2019, 12:34 
Věčnej rejpal
Tak auris mal v minulosti 1.33, 1.6, 1,2T benzínové motorizácie aj jednu dízlovú a jednu hybridnú. Teraz 2 benzíny a dva hybridy. To bolo 1 ku 4om (hybrid vs. iné motorizácie). Teraz je to 2 ku 2om.

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 04.12.2019, 13:44 
Věčnej rejpal
já měl na hlavně mysli auris po FL, kdy byl v nabídce jen hybrid a 2 benzíny. Nicméně i ke konci produkce aurisu jim hybrid rostl svižným tempem. Jak se píše v jiném příspěvku tak v UK již mají pro 2020 jen hybrid, tady to tak rychle nečekám, nicméně při pohledu na akční ceník Prestige je vidět, že 1,2 a 1,6 skutečně moc netáhnou.

Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 04.12.2019, 13:51 
Řidič
MartinHSD píše:
Ave píše:
Zdar lidi. Asi mesis jsem stastny majitel technickeho zazraku jmenem Corolla TS 2.0H a asi tyden procitam tohle nekonecne diskusni vlakno a jeste nejsem na konci ;-) Tak se nechci ptat na veci, ktere se mozna doctu v druhe pulce.

Ale na jednu vec se optam, protoze se rozhoduji o aplikaci Toyota ProTect. A tady jsem zahledl par zminek o keramickem povlaku karoserie, takze nekteri z vas maji osobni zkusenosti. U kvalitnejsich keramik je 5 let asi v pohode ... ale co dlouhodoba zivotnost toho povlaku. Toytoa je kvalitni auto a doufam, ze 10-15 let nebudu resit nakup jineho auta. Co dlouhodoba zivotnost tech keramickych povlaku? Nebude to u 10-leteho auto spis problem nez ochrana laku a zlepseni vzhledu karoserie?

Dik za ev. zkusenosti.

S keramickou ochranou laku mám již nějaké zkušenosti, Toyotu Protect měl na Aurisu kolega s po 2 letech stále OK a 100 % funkční. Aktuálně máme na 2 autech Toyota Protect a na jednom Gyeon. Na kolegovo ( Corolla TS 2,0 ) byla aplikace provedena v Toyotě a na autech ( TS 2,0 a C-HR ) co mám doma před domem jsem to dělal sám, tedy stejná příprava laku. Jednoznačně zde po všech stránkách vyhrává Toyota Protec, vynikající odperlovací efekt, velice hladký lak na úrovni toho jak byl po aplikaci. Nicméně základ úspěchu je špičková příprava laku, rozleštění do vysokého lesku a hladkého laku. Tu bohužel v Toyotě neudělají, na druhou stranu pokud Ti nejde o maximální lesk tak si to klidně za ty peníze nech udělat od nich. Jinak pokud chceš profi výsledek, hlavně optický, tak musíš do detaillingového studia, cena bude za profi materiál a profi práci cca 15 tis. Výše zmíněný Pikatec je velice hobby materiál, proti Pikatecu je keramika od Toyoty zcela jiný level. Upřímně více jak 5 let nevydrží fungovat nic. Běžná hobby keramika typu Pikatec je po cca 1 roce na 50 % své účinnosti, ty nejlepší pak začínají ztrácet po cca 2-3 letech. Hodně záleží také na četnosti a způsobu mytí. Jinak nechápu tu otázku a obavu s tím jak dlouho budu mít auto, keramika je neviditelná ochrana laku, která časem mizí, není to žádná "skleněná" vrstva jak si mnozí myslí, ta vrstva je pár mikronů, na celé auto se spotřebuje lahvička cca 50 ml :-).

Cena v Toy je strašně vysoká, na nové auto (Rav4HD 2016) mě to aplikovali s jejich slevou 7500,- bez př. skla. Pikatec vč. skel a práce mě vyšel na 3.500,- v Čestlicích. Byla to nějaká slevová akce, jinak tuším cca 4500,- Zbylý materiál jsem dostal, nevím proč prodávají komlet set. Tak sem to po 3 letech nechal udělat tam.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 04.12.2019, 16:58 
Věčnej rejpal
když myslíš, že je keramika jako keramika tak OK :-). Cena v Toyotě je defacto téměř za cenu materiálu. Na corollu to stojí 7500 tis a je v tom vše vč. kol. To co tam aplikují je profi level, co se na volném trhu ani běžně koupit nedá. Pikatec je hooodně hobby keramika, skuteční profíci co dělají profi Detailing by Tě to vysvětlili. Nicméně pokud jsi spokojený tak jen dobře. Pikatec např. aplikoval na auto můj synovec, vše uděláno jak se má, po necelém roce ( časté mytí ) po vlastnostech ani památka. Pokud myješ auto 1x měsíčně tak OK, pro toho kdo myje 1x týdně tak je pikatec jen vyhozením peněz.

Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 04.12.2019, 19:12 
Člen Týmu
Diky za nazory na keramiku. Dulezita informace pro mne je to, ze na konci zivotnosti toho filmu to proste zmizi a nebude to delat zadne osklivosti, ktere by se musely brousit apod. A tim padem to muzu za 5 let nechat udelat znovu. Dnes jsem to v Toyote objednal.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2019, 08:06 
Navigátor
Vcera som chcel chcel otestovat Corollu TS 1.8 ale nebola k dispozicii tak mi dali sedan. Bola to moja prva jazda na hybride. Musim povedat, ze je to velmi navykove a vedel by som si predstavit ten motor v aurise napriklad :lol: Rad by som ho skusil len na porovnanie s dvoj litrom nakolko 2.0 je to uz nad rozpocet... :wink: Mal som teda corollu sedan interier bol v pohode ale mam pocit ze sedadla mam v aurise rozhodne lepsie aj vypln dveri sa mi zda na aurise kvalitnejsia. Trocha je vidiet ako keby sa viac setrilo, nemate ten pocit? Pocit z jazdy je dobry, ano pri silnejsom pridani je tam vysavacovy efekt ale pri jemnejsom rozbehu je mozne to eliminovat. Vozil som sa 1,5h takze nie je to nejaky dlhodoby test ale celkovo sa mi to spotrebovo pacilo. Chodil som len po okreskach a dedinach a cesta do 100km/h vratil som sa so spotrebou 3,7l/100km
Soferoval som hybrid 1x v zivote takze za mna fajn :bigups:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2019, 08:48 
Věčnej rejpal
Octavius,
suhlas a s porovnanim s Avisom je ten prepad este viditelnejsi.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2019, 09:14 
Navigátor
Napriklad madlo v corolle sedan je tak trocha inde (nizko) oproti aurisu. Mozno zvyk?? Napriklad latkove makke potahy su uz nie su na dverach. Vystavenu v TN mali len cervenu corrolu HB aj to bola 1,2T a teda tie vyplne dveri najme zadnych to je ohromny rozdiel oproti aurisovym. Neviem ale aka to bola vybava. Najviac ma "sklamali" tie sedadla, ktore nie su tak dobre ako v aurise vo vybave trend+ Alebo su tak dobre az v selection alebo executive vybave?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2019, 09:51 
Věčnej rejpal
Konretne vybavy az tak nemam v oku, ja som sedel v tej najvyssej 1,8 HSD a ani tam ma to neohurilo, mne vadilo hlavne sedenie - kratky a uzky sedak, zasa zla ergonomia aj ked na inych miestach ako v Avise a ani materialy nejak neohurili za tie prachy. Dvojlak, 18ky, nejake pakety a tahalo sa to k 30tE, ale teraz tie ceny asi klesli.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2019, 10:26 
Navigátor
Myslim, ze s paketmi by som bol aj na 28tis € :mrgreen:

Inak pekne porovnania: https://www.autobild.de/bilder/kompakte ... html#bild1

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2019, 10:42 
Manager Týmu
už s eto tu řešilo ,ale jel sem tak 20 km na rezervu už jen s obrazovkou viz níže a ukázolo mi to dojezd 16km .... .
Zajel sem k benzínce a tam natankloval plnou nádrž a vešlo se tam necelých 35l a , taže při 43l nádrži tam bylo 8l. .....
Fakt to ukzuje nereálný dojezd ..., naštěstí je to dobrý v tom, že tam je benzínu hodně a říká že málo, horší by to bylo obráceně, jezdit v klidu a pak se divit :D

Přílohy:
IMG_2667.JPG
IMG_2667.JPG [ 46.71 KiB | Zobrazeno 143 krát ]

Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2019, 11:04 
Věčnej rejpal
Octavius,
to uz ani nespominam take testy, lebo niektorych by asi svahlo o zem, co to vlastne kupili. Ja sam si kludne kopnem do vlastnej garaze, ale vacsina ma s tym problem.
Okrem malo miesta Corolla dostala minusy aj za malu nosnost, tlmenie a spotrebu.

papi,
to je typicka TTT featrura, pretoze tusim, ze v USA dostali po nose, ked tam niekomu dosiel benzin. Vsetky auta teraz ukazuju dojazd 0 s velkou rezervou. Hladne oko u mna pri 14 litroch.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2019, 11:07 
Navigátor
CommonUser píše:
papi,
to je typicka TTT featrura, pretoze tusim, ze v USA dostali po nose, ked tam niekomu dosiel benzin. Vsetky auta teraz ukazuju dojazd 0 s velkou rezervou. Hladne oko u mna pri 14 litroch.

no ja hlavne cekam, at to nekdo /patrne neumyslne/ vyzkousi kolik se da najet, kdyz to ukazuje dojezd 0....
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2019, 11:28 
Člen Týmu
Bubo226 píše:
CommonUser píše:
papi,

no ja hlavne cekam, at to nekdo /patrne neumyslne/ vyzkousi kolik se da najet, kdyz to ukazuje dojezd 0....

Zkusil jsem. 120 km bez problémů, dle zbývajícího paliva v nádrží po dotankování do plna by dala cca 150 km. Takže na klid.
 Offline Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2019, 12:02 
Člen Týmu
ja som tak isto ako papi siel dlho na "prazdnej nadrzi". skutocne nikto nevie, aka je realna rezerva (Litrov/km) ? ved nie sme americania, tak si vieme spocitat 2+2

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3372 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 220, 221, 222, 223, 224, 225  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina